Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A Corvinus Egyetemnek tényleg...

A Corvinus Egyetemnek tényleg csak a híre nagy?

Figyelt kérdés
Nagyon vacillálok a BCE és a BME között. Már egy másfél éve kezdtem el felfigyelni a Corvinusra (11.-es vagyok). Nagyon tetszik a modernsége, illetve az, hogy mennyire odafigyelnek hogy jelen legyenek a közösségi platformokon, kicsit hasonlítanak a nyugati egyetemekhez. A szakjaik is szimpatikusnak tűnnek, különösen az osztatlan gpme. Azonban mostanában kezdtem el hallani, hogy ez csak egy slágeregyetem, és csak a híre nagy. Az a probléma hogy tanároktól hallok ilyet, és ez elbizonytalanít. Ti mit gondoltok erről, mindez csak lejáratás? Ha már felvételizek egy egyetemre, akkor szeretném ha az tényleg egy színvonalas képzést nyújtana.

2021. dec. 19. 17:52
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
84%
Egyik sincs benne világszinten az élmezőnyben. Teljesen mindegy, melyik magyar egyetemet választod.
2021. dec. 19. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
62%

Jól látja az első válaszoló.


A magyarországi oktatási rendszer nagyon alacsony színvonalú.

Ez köszönhető a hatalmi elitnek és a motiválatlan tanároknak, költségvetésnek, módszertannak és a diákokhoz való hozzáállásnak, stb.

2021. dec. 19. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
48%

A CEU még csak-csak ért volna valamit, de hát nekünk ilyen nem kell, csak a Gábor Dénes ... no comment.


Bökj egyet, mind egyforma(n rossz).

2021. dec. 19. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
88%
Függ mondjuk a szaktól, de a BCE ezerszer emberségesebb egyetem.
2021. dec. 19. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
36%

Tudtommal ilyen szak BME-n eleve nincs.

Valóban slágeregyetem a Corvinus, és fel van fújva kicsit véleményem szerint, de gazdasági szakok terén még mindig a legjobb nevű felsőoktatási intézmény az országban.

Mondom ezt úgy, hogy a BME-n végeztem műszaki szakon, és nálunk nem egy oktatónál szitokszónak számított a Corvinus :D

2021. dec. 19. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 Data Scientist ***** válasza:
94%
Más profilú egyetemek. Ha mérnök szeretnél lenni, akkor menj a BME-re. Ha közgazdász, akkor a Corvinusra. A GPME és az alkalmazott közgazdaságtan is remek szakok. A GPME legalább annyira szivatós, mint egy BME mérnök szak, cserébe nagyon sokat ér a képzés a munkaerőpiacon. Kicsit belelátok a képzésbe, remek szak, mehetsz bátran. Ami még egy jó ötlet, ha matekos vagy, de nem akarsz mérnök lenni, egy ELTE programtervező informatika vagy egyszerűen csak sima matematika szak.
2021. dec. 19. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
0%

Kicsit látsz bele a szakba és már biztosra ki is jelented, hogy remek szak?


Kiket is képeznek a magyarországi egyetemek? Nagyon alacsony a szellemi színvonal.

2021. dec. 19. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
97%

7. Te hány külföldi és hány hazai egyetemre jártál, és hány szakra, hogy ennyire tudod?


Csak azért kérdezem, mert ha ennyire magabiztosan tolod a hülyeséget, akkor biztosan kiterjedt személyes tapasztalatod van külföldi és hazai egyetemekről… igaz?

2021. dec. 19. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
A kinézett osztatlan képzés valóban csak a Corvinuson van, és egyébként nagyon-nagyon jó minőségű. Érdektelenek az agyonbefolyásolt nemzetközi listák, a gazdaság- és pénzügy-matematikai elemzés képzés után bizony simán lehet külföldön is munkát vállalni a tanult területen.
2021. dec. 20. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
0%

Stílus maga az ember 8-as válaszoló.

Alacsony szellemi színvonal mintapéldánya vagy.

2021. dec. 20. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!