Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szerintetek a oktatásban...

Szerintetek a oktatásban miken kénne újítani,változtatni?

Figyelt kérdés

2022. jan. 2. 00:30
 1/6 anonim ***** válasza:
87%
Tisztességesen meg kéne fizetni a tanárokat, csökkenteni a sok felesleges adminisztrációs terhüket, és szabadabb kezet adni nekik a tanításban.
2022. jan. 2. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
91%

A diákokat nagyobb önállóságra kellene sarkallnni. Praktikus dolgokra tanítani, megfelelő információszerzésre az információ megfelelő használatára, rendszerezésre, szervezésre. Ezeken múlik leginkább a teljesítmény, nem a konkrét ismereteken, szerintem.


Én támogatnám a magánoktatást, mert nagyon elkényelmesedett mindenki az állami oktatásban. A pénzét akkor is megkapja mindenki, ha a diákok elégedetlenek a szolgáltatással, ami ráadásul szar, mivel nem ők fizetik a pedagógusaikat, oktatóikat. Ez szerintem nem a megfelelő út... Versenyt kellene teremteni az intézmények között, hogy létezzen végre egy olyan réteg, aki kiváló oktatásban részesülhet, mert ez ebben a formában a legtöbb ember tehetségét csak elvesztegeti és mellé meg is alázza őket azáltal, hogy azt az érzetet kelti, hogy még a rendszer tesz szívességet nekik...


Jelenleg az oktatás nem azért nehéz sehol, mert színvonalas, hanem mert szar. Elnézést, de megjártam pár egyetemet és a diplomám értékét a beletolt munkaórák adják, amikből többnyire csak azért volt szükségem ennyire, mert az engem oktatók nem látták el megfelelően a feladatukat és magamnak kellett összeállítanom a megfelelő színvonalú tananyagot és összevadásznom azt az információt, aminek a visszafogása fölöslegesen tette bonyolulttá a felkészülést. Rengeteg fölösleges köröm volt a tanulmányaim során, ami nem a tanulásról szólt, hanem arról, hogy valaki igénytelen/lusta, én pedig ennek ellenére próbálok átmenni a vizsgákon, ami csak az én érdekem. És ha nem sikerül, még én vagyok a hülye, véletlenül sem a szolgáltatás szar (az esetemben szó sem volt lustaságról vagy rossz képességekről, de a papír megszerzéséhez szükséges követelmények jelentős részéhez nem az kellett, hogy szorgalmasan megtanuljam a leadott anyagot, mint egy ideális világban... Ez gáz.)

2022. jan. 2. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
87%

Attól függ hogy most általános közép vagy gimi. Vagy mindegyikre vonatkozik.

Azon kéne változtatni és most ez mindegyikre vonatkozik a tanárok legyenek egy kicsit szigorúbak. A tanárok rendesen adják le az anyagokat. Lehessen választani hogy németűl vagy angolul tanulásának ne ők szabják meg. ^_^

2022. jan. 2. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
30%

Triplájára kellene emelni a tanárok fizetését.


Eltörölni a hülye portfólió rendszert.


Visszaállítani a 18 évig tartó tankötelezettséget.


Helyreállítani a szabad tankönyvválasztást.


Kötelezővé kell tenni az angol nyelvet mindenkinek.


Összevonni a társadalomismeret és erkölcstan tantárgyakat, kiegészítve egy teljes ökológiai etika kurrikulummá.


Eltörölni az informatika tantárgyat a jelenlegi formájában, és helyette a matek órákat felturbózni algoritmusokkal, programozással.


Felkészíteni az országot a digitális (táv) oktatásra, államilag finanszírozni teljes digitális oktatási programot, képzést és eszközöket bocsátani a tanároknak a kivitelezéshez.

2022. jan. 2. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
54%

-Tanárok fizetését emelni kéne, elég gáz hogy egy szakmunkás többet keres mint egy tanár aki 5 év alatt végigküzdötte az egyetemet. Plusz adminisztráció is iszonyatosan sok időt vesz el tőlük amit a gyerekek oktatására fordíthatnának.


Gimiknél:


-Jobb specializáció. 6 éve mikor középsuliban jártam már ott tartottunk hogy napi 7-9 óránk volt + leckék + különórák. Mindent meg akarnak tanítani nekünk abszolút fölöslegesen. Ha tudományos területen akarok továbbmenni akkor nem hiszem h középsuliban heti 3 óra irodalom és 3 óra törire szükségem lesz, úgy, hogy általános iskolában már végigmentünk egyszer az anyagon.

Erre jönnek még az abszolút fölösleges tárgyak mint az ének ahol a gyerekek alszanak, a etiket/hittan amin megint csak alszanak, tesi ahol teremhiány miatt mindenki futhat, de a legtöbb ember csak sétálgat.


Persze ezek a tárgyak NEKEM feleslegesek voltak, de másnak lehet hogy nem, ezért lenne jó ha lehetne irányt választani és komolyabban venni azokat a tárgyakat amik fontosak ahhoz hogy tovább tudj lépni.

2022. jan. 3. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

"Eltörölni a hülye portfólió rendszert."


Gigalájk! Ráadásul ez semmibe sem kerülne, sőt, nagyon is költségkímélő, ezért egyben környezetbarát dolog lenne!

2022. jan. 3. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!