Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szerintetek van esély arra,...

Szerintetek van esély arra, hogy a 2022-es érettségiknél sem lesz szóbeli?

Figyelt kérdés

Most fogok majd érettségizni.

Jó tanuló vagyok/voltam, a legtöbb tantárgyból 4-5-öseim vannak és nyilvánvalóan úgy készülünk, hogy lesz szóbeli, ha nem lesz, úgyis csak áprilisban derül majd ki, úgyhogy fogok tanulni és fontos, hogy jó legyen az érettségim, de hatalmas megkönnyebbülés lenne számomra, ha megint elmaradna. Főleg idegen nyelveknél. Van 2 nyelvvizsgám, szóbeli is volt, tehát nem úsztam meg, de mindig amiatt idegeskedek a legjobban, hogy majd milyen témát kapok, ráadásul felkészülési idő sincs.

Meg azért is nagy könnyebbség lenne, mert akkor már májusban véget érnének az érettségik, nem tartana el június közepéig.

Végzősök, ti mit gondoltok? Nektek melyik lenne jobb?



2021. dec. 12. 14:40
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem fognak már semmit és senkit sem korlátozni. Emberek tömegei halnak meg, és nem érdekel senkit. Simán fogsz szóbelizni.
2021. dec. 12. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
77%
Szerintem lesz szóbeli. Nem lehet a végletekig húzni, hogy mindig elmarad. Már tavaly is lehetett volna, hiszen addigra visszament mindenki az iskolákba, csak az online oktatás miatt végül beadták a derekú. Mivel most nincs online oktatás nincs mire hivatkozni. Amúgy tudom mekkora stressznek tűnik a szóbeli, de az esetek többségében javítani szokott az írásbeli eredményen. Mi tavaly nagyon sajnáltuk, hogy elmaradt, és az ősszel, ezúttal szóbelivel letett érettségi ezt be is igazolta.
2021. dec. 12. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Egyébként az is elég érdekes meg hát nem igazságos, hogy 2020 őszén és 2021 őszén is voltak szóbelik, de a tavaszi érettségiken nem. Amikor elvileg pont ősszel, november környékén kezdtek emelkedni az esetszámok.

Azt sem értem, az egyetemeken miért van nyelvvizsga amnesztia, főleg hogy azok is megkapták a diplomájukat így, akik már ezer éve végeztek, csak bent maradt az egyetemen a diplomájuk, mert nem volt nyelvvizsgájuk, pedig ők nem a covid miatt nem tudták megcsinálni. Igaz, 1-2 alkalom elmaradt, de sok más időpont meg nem, én is a covid alatt tettem le a nyelvvizsgáimat, az egyiket most ősszel, a másikat tavaly ősszel. Sok nyelviskola pedig indított online kurzusokat.

2021. dec. 12. 15:22
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Logikát keresel? Nézd meg, mikor-mit vettek el a közösből, amikor ezekkel a bohóckodásokkal épp elterelték az emberek figyelmét. Az összes egyetem a kezükbe került, már nem az államé, se a magánkórházak reprodukciós részei, sem rakás ingatlan, nagyobb üzlet, stb. Nem az esetszámokat kell nézni, hanem a tulajdonjogviszonyokat, kislány! Ez a való világ! A miniszterelnök bácsi és munkatársai nem az életed féltik, hanem lopnak magunknak! már elvették, amit el akartak, most már a fél ország kipusztulhat. Nekik szavazatok kellenek, azokat meg a szabadsággal lehet megvenni, meg emelt nyugdíjjal, mert az öregek már nem gondolkodnak azon, hogy mi lesz a jövő, nekik a most számít. A most meg 80 ezer forint.
2021. dec. 12. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
4-es, tudom. Sajnos.
2021. dec. 12. 16:57
 6/11 anonim ***** válasza:
A nyelvvizsga amnesztia egy teljesen érthetetlen intézkedés volt. Van olyan diploma, aminél eleve nem kérnék nyelvvizsgát, Pl óvónő, mentős, ami hiányszakma és mindegy, hogy beszéli-e a nyelvet, de ez nem vírusfüggő.
2021. dec. 12. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Megint csak, nem érthetetlen. Szavazatvásárlás, semmi más. Ha túlélték volna a nyelviskolák és nyelvtanárok a covid karantént online, akkor kihúzták alóluk a szőnyeget. Tudod hány iskola forgalma esett vissza kevesebb, mint felére? Élőben néztem végig, félelmetes!
2021. dec. 12. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Én is volt, hogy be akartam iratkozni egy kurzusra, de nem indult, mert nem volt elég jelentkező sajnos.
2021. dec. 12. 17:47
 9/11 anonim ***** válasza:
Esély van, de most kevesebb.
2021. dec. 12. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Mióta igazságos a magyar oktatás?

Sose tapasztaltam bármi előnyt magam részéről csak hátrány és nyúzást.


Nyelvvizsga mafiáért nem mindegy.

Pontosan tudják az, hogy ezzel valójában felesleges körök amiket úgyan úgy politikusok találtak ki régebben. Így lesz értékes nem nemzetközileg elismert nyelvvizsgával is a diplomás.

2021. dec. 15. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!