Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Verselemzés ismeretlen versből?

Verselemzés ismeretlen versből?

Figyelt kérdés

A verselemzéssel mindig bajban vagyok, nem tudok soha semmit belelátni a versekbe. Ha valaki leelemzi azt meg tudom tanulni, de hétfőn egy ismeretlen verset kell majd 2 órán keresztül elemezni és nagyon tartok tőle.

Abszolút nincs képzelőerőm, még a fontosabb, lényegretörőbb verseket (letészem a lantot) úgy ahogy sikerül, de egy full ismeretlen mű, amiben annyi költői kép és alakzat van, hogy egy konkrét kijelentés nincs benne, hozzá se tudok nyúlni.

Valami tipp esetleg, akár olyantól is, aki hasonló cipőben van?


2021. nov. 24. 20:19
 1/1 anonim ***** válasza:
Én épp azért szerettem a verselemzést, mert sok bennük a költői kép és alakzat, azokról lehet órákat zengeni. Melyiknek mi a hatása... És a végén összeáll a kép.
2021. nov. 24. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!