BME VIK vagy ÓE NIK?
Kinek mik a tapasztalatai a két egyetem mérnökinformatikus képzésével kapcsolatban?
Mindkettőre simán felvennének, és eddig egyértelműnek tűnt, hogy a BME-re fogok első helyen jelentkezni. Most azonban a BME-s rémtörténeteket hallva elbizonytalanodtam.
Az utóbbi 1 évben elkezdtem programozást tanulni és eléggé élvezem, ezért szeretném, ha az egyetem alatt minél több valós programozás lenne. Amiről a legtöbb rosszat halottam a BME-n az a matek. Középiskolai matek fakt nélkül lenne esélyem teljesíteni a matekos tárgyakat?
BMEről szoktak ÓEre átmenni ha nem bírják.
Fordítva nem szokott ilyen lenni.
Azért van pár ember, aki az OEről megy BMEre, de ő nem azért teszik, mert onnan kibuktak csak szimplán jobban megtetszett nekik a BME.
Ez szerintem rengeteget elárul a két képzésről.
Amúgy OE-n ha jól tudom kicsit barátibban indul. Pl.: C#-al és ehez hasonló dolgokkal programozásnál, majd a vége fele kezd alacsonyabb szintű nyelvekkel foglalkozni és mélyebbre ható dolgokat tanítani.
BMEn inkább alulró felfele épít. Az első 1 év száraz és kemény, de után már nagyon jó és élvezetes. (Persze még akkor is nehéz). Ekkor szoktak kiesni leginkább az emberek.
"Amiről a legtöbb rosszat halottam a BME-n az a matek. Középiskolai matek fakt nélkül lenne esélyem teljesíteni a matekos tárgyakat?"
A fakt semmit sem számít. Nagyon hamar kifogy az a többlet tudás, amit fakton szereznek az emberek.
Néha lehet felkapják a fejüket órán, amikor ismerő dolgot hallanak, de 3 percre már teljesen elvesznek ők is, sőt ismertem is olyan embert aki faktosként csúszott Analízis 1 elbukása miatt 1 évet. Szó szerint semmit sem számít, hogy valaki matek faktos volt vagy sem.
Én szeretem a BME-t, annyi, hogy szorgalom kell a matekhoz, de kibírható.
A prog meg nagyjából minden infós kedvence, szerintem azzal nincs gond.
Szerintem mindenképp érdemes a BME-vel kezdeni. Legrosszabb esetben te is átmész az ÓE-re.
#1
"A fakt semmit sem számít. Nagyon hamar kifogy az a többlet tudás, amit fakton szereznek az emberek."
Én azt mondanám, hogy nem mindegy, hogy melyik iskolából jön fakttal.
Nekem 1 évig semmit nem kellett tanulnom, mert annyi tudást magammal hoztam.
OE képzése barátibb, cserébe ugyanolyan használható tudást ad, mint a BME-s. A különbség szerintem inkább a mentalitás. OE-n is vannak szivatós tárgyak, de kompenzálásként rengeteg színvonalas tanulást segítő anyagot kapsz mellé a tanároktól, mert nem érdeke senkinek, hogy megbukj. Ráadásul személyesebb is az oktatás a kevesebb hallgató miatt.
Figyelembe venném azt is a helyedben, hogy nagyon könnyen átkerülhetsz önköltséges képzésre, ami nem mindenkinek fér bele a költségvetésébe, főleg ha egy teljes évet csúszol az egymásra épülő tárgyak miatt.
Én csak ajánlani tudom az OE-t.
Általánosságban véve jómagam és több olyan kollégám is volt már, akik egyfajta ürességet éreztek az iskolából történő távozás után, mert mire jó a BSc, MSc végzettség, ha utána mehetsz 15 éves Java kódot tutujgatni.
A végzettek döntő többsége nem fog új nyelvet írni, új keretrendszereket feltalálni, stb. hanem használni fogja azokat, melyeket a cége használ vagy melyekben a szabadidejében el szeretne merülni.
Az általad említett, "valós" programozást leginkább az életben találsz majd, nem az iskolában.
A főnöködet az fogja érdekelni, hogy milyen minőségben és gyorsasággal tudod megoldani a rád bízott feladatokat, együtt tudsz dolgozni a többiekkel. Hiába megy az integrálszámítás vagy a matematikai statisztika, ha a következő 15 évben egy ilyen feladattal sem találkozol.
Írd össze a saját szempontjaidat, preferenciáidat és ezek mentén próbáld megtalálni a neked megfelelő iskolát. Pl.: melyiknek iskolának vannak jobb lehetőségei, kapcsolatrendszere a saját elvárásaid mentén?
A "kibukott", "nem bírták" jelzőket hanyagoljuk: az élet hozhat váratlan fordulatokat, továbbá senki nem úgy megy neki a felsőfokú tanulmányoknak, hogy előre tudja mennyi erő, idő megy majd el az egyes tantárgyakra, project-ekre.
Hogy az élet gyakorlatiasabb részéről adjak még két példát: volt alkalmam olyan villamosmérnökkel találkozni, akinek nem ment a középszintű elektrotechnikai számolás, illetve mérnökinformatikust akinek meg az SQL nem ment jól, pedig mindketten, évek óta, adott szakirányban dolgoztak.
Mit jelent ez? Rosszak voltak az iskolák? Nem. A villamosmérnök egy ideje nem számolt papíron (csak SW-vel), az informatikus pedig "összekattingatta" a GUI-n a lekérdezést. Akkor ők most értenek a szakmájukhoz vagy nem? :) Az iskolából nézve nem, a piacról nézve pedig mindaddig igen, amíg a megoldásaik, az eredmények helyesek.
Piaci gyakorlat nélkül, IT szinten, a "papír" annyit bizonyít, hogy tudsz tanulni. A suli mellett mindenképpen kezdj el valamennyit az általad kedvelt szakirányban dolgozni, mert az előnyt jelent majd az elhelyezkedésnél.
További kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!