Egyetemisták! Ti örülnétek, ha visszatérne az online oktatás?
18
Ez hülyeség. Levelezőn is kell gyakorlatot teljesíteni, csak nem csinálnak belőle nagy ügyet, mert mindenki dolgozik és kb annyi, hogy bemész a főnökhöz papírért, aztán szevasz... Gazdinfó levelezőn legalábbis így volt. Párom estis, neki is van ugyanúgy gyakorlat... Nem is értem. Abba meg bele ne halj már, hogy nem diákként alkalmaznak, hanem rugalmas munkaidőben
Nappalin sincs mindenhol kötelező szakmai gyakorlat, de nem értem miért rosszabb úgy gyakornokoskodni, hogy nem kötelező. Nálunk nappalin nem kötelező, mégis gyakornokoskodom és nem értem, hogy ez hogy függ össze azzal, hogy szeretnék-e online oktatást. (Nem szeretnék)
Nyilván szakmai gyakorlat, csak nem kötelező szakmai gyakorlat.
23
Lehetsz gyakornok nappalis jogviszony nélkül is. Ez csak fölösleges hiszti.
Egyáltalán nem örülnék az online oktatásnak. Tavaly diplomáztam volna, de pont amiatt passziváltam a félévemet mert semmi értelmét nem láttam az online oktatásnak, két online félév után már semmi motivációm nem volt hozzá és számomra csak plusz nehézségeket, problémákat, stresszt stb. okozott. Semmiféle pozitívumot nem tudnék felhozni az online oktatás kapcsán, semmit. Mi nem válthattuk ki az órai jelenlétet beadandókkal, mi nem vehettük fel az online órákat és nem lehetett őket visszanézni, mi nem kaptuk ki a ppt-t stb., nálunk ugyanúgy volt katalógus (és kötelező volt kamerát is kapcsolni, csak úgy fogadták el), nálunk nem lehetett csalni hanem inkább ellenkezőleg, és én pl. időt sem nyertem vele (közel laktam/lakom az egyetemhez).
Alapvetően elméleti szakon tanulok, de szerintem nálunk minősíthetetlen volt az online oktatás színvonala (az összes óránkat megtartották online az órarendi időpontokban, de semmit nem csináltunk ezeken az alkalmakon, a tanárok egyszerűen nem akartak dolgozni, nem tartottak normális órákat, csak beszélgetni akartak, panaszkodtak, jajj most gyors csinálok kaját a gyereknek mindjárt jövök vissza stb.). Mindeközben minket teleszórtak mindenféle plusz beadandóval, sokkal több anyagot adtak fel és a számonkérések (zh, vizsga) is irreálisan nehezebbek lettek, főleg az idő volt a probléma, mert így akarták kiszűrni a csalást, de sokszor arra nem volt idő, hogy normálisan elolvassuk és megoldjuk a feladatot nemhogy csaljunk… Szerintem úgy összességében sokat romlott az egyetemi kommunikáció és az oktató-hallgató közötti kapcsolat, nem kaptunk megfelelő tájékoztatást a minket érintő dolgokról, sokan teljesen elérhetetlenné váltak, nem válaszoltak a megkeresésekre és a többség teljesen bizalmatlan volt, feszült stb., ami megint rányomta a bélyeget mindenre (sokszor kiabáltak a tanárok, fenyegetőztek, így buktatok meg, úgy buktatom meg stb., az online világ felbátorítja az embert úgy néz ki és semmiféle kontroll nem volt felettük, azt csináltak amit akartak). Sokaknak - nekem is - problémát okozott az, hogy egyik napról a másikra kiraktak minket a kollégiumból. Én sem arra voltam berendezkedve, hogy otthonról tanuljak (eszköz, hely tekintetében), illetve nyilván huszonévesen nem feltétlenül otthon a szüleimnél a kis szobámban képzeltem volna el az egyetemista éveimet… de azt is említsük meg akinek az ország egyik feléből kellett átpakolnia a másikba, akinek nem volt hova hazamennie mert életvitelszerűen a kollégiumban lakott, aki pont a családja elől menekült a kollégiumba stb. Sokaknak a költözés együtt járt azzal, hogy pl. elveszítették a munkájukat vagy elszakadtak a barátaiktól, ellaposodott a szociális életük. Ugye a távoktatás együtt járt a lezárásokkal is, a kijárási korlátozással, a szálláshelyek bezárásával stb., én sem tudtam több mint egy évig személyesen találkozni a barátaimmal. Ezek a dolgok - hogy otthon ülsz órákon keresztül a gép előtt online oktatás címén, hogy kiszakadtál a megszokott közegedből, hogy sok mindent elveszítettél (munka, barátok stb.), hogy az online oktatás plusz terheket rótt a hallgatókra, sok igazságtalanságot kellett megtapasztalni stb. - mind hatással voltak az emberre és több hallgatótársammal egyetemben én is nagy motivációvesztést, szorongást, depressziót, céltalanságot, elmagányosodást stb. tapasztaltam. Ezek engem is személyesen érintettek, de pl. sokan szeretnék személyesen elvégezni az egyetemi gyakorlatukat, sokan nem akarnak több százezer forintot kifizetni tandíjként azért hogy kiküldjenek nekik egy-egy pdf-et, sokan nem akarják feleslegesen fizetni az albérletüket stb., stb., én ezt is megértem. Úgyhogy én ezek miatt nem szeretném visszahozni az online oktatást.
Teljesen egyetértek azzal, amiket a #25. válaszoló írt.
Én sem akarok távoktatást, pont azért, mert haza kéne költöznöm a családomhoz, ahonnan nem véletlenül jöttem el 120+ km-re...nem is lennének otthon adottak a feltételek, hogy ott normálisan tanulhassak. Nekem megváltás a kollégium, teljesen kicsúszna a lábam alól a talaj, ha itt kéne hagynom.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!