Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Egyetemisták, Ti honnan...

Egyetemisták, Ti honnan veszitek ezt az október 15-i online oktatásra való átállást?

Figyelt kérdés

Most a napokban többször láttam az egyetemekre vonatkozó ezzel kapcsolatos kérdést. Azért nézem furcsán ezeket, és a rájuk érkező nálunk maszk kell és társai válaszokat, mert én is egyetemista vagyok, de nálunk semmi ilyesmiről szó nincs, gyakorlatilag úgy üzemel az egyetem, mintha nem is lenne semmiféle járvány: nem kell maszk sehol, nincs lázmérés belépéskor, és minden oktatás jelenléti, résztvevői számtól függetlenül, mindössze a kézfertőtlenítő spray-k lettek kint hagyva a bejáratoknál, illetve egy-két emberre szólnak rá az oktatók, hogy vegyen maszkot, de csak arra, aki köhögni vagy tüsszenteni mer. De ezen kívül abszolút semmi korlátozás, mindent lehet ugyanúgy használni, minden létesítmény is nyitva. Senki nem is mondta, hogy átállás lenne, sőt, pont hogy inkább akikkel beszéltem, vagy óránk volt oktatóval, mind-mind azt mondták, hogy NEM VALÓSZÍNŰ az online átállás.

Abba beletörődtem, hogy a középiskolások naponta 10x kérdezik/kérdezték, mert nem akarnak tanulni, meg iskolába járni, de már az egyetemisták se? Honnan ez a sok "online-ra átállunk októberben" ellenkező információ?!



2021. szept. 11. 13:05
 1/9 anonim ***** válasza:
88%
Akkor lesz vége a vadászkiállításnak.
2021. szept. 11. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
80%

1. Minden környező országban egyre magasabbak az esetszámok, van, ahol már újra vannak extra covid-osztályok, maszk, egyéb korlátozások, csak mi vagyunk érinthetetlenek, nem furcsa???

2. De túl vagyunk aug. 20-on, vasárnap meglesz a pápalátogatás, már csak a Vadászati Világkiállítás végét kell megvárni, ami okt. 14.

3. Utána majd várnak egy kicsit (a közoktatásban úgyis őszi szünet lesz okt. 22-től), és majd kijelentik, hogy ők nem akartak bezárni és nagyon sajnálják, de a romló járványügyi adatok és az egészségügy leterheltsége miatt ez az egyetlen lehetőség. (Ahogy az eddigi nyilatkozatokból hallom, szerintem azt fogják mondani, az emberek hibája, mert nem vették fel elég sokan a 3. oltást.)

4. (Amúgy egy sor állami szektorbeli alkalmazott vagy állami megbízásokból élő cégnél dolgozó mondja azt, hogy okt. közepétől már nem nagyon lesz munka.)


Amúgy én pont azért várom, mert tanulni akarok, de ha utazom naponta 3 órát, meg benn ülök reggeltől estig, akkor egyszerűen nem megy. Én nem tudok adott órán valami mást tanulni. De benn kell ülnöm, mert rengeteg a katalógus (igen, előadásokon is). De olyan is van, hogy csak 1 órám van (gyakorlat), és azért utazok 3-at. Tiszta időpocsékolás.

Online oktatásban az előadások nálunk visszanézhetőek voltak, akkor hallgattam meg, amikor elég friss voltam hozzá, akkor állítottam meg, amikor szükséges volt, sokkal jobb jegyzetet tudtam írni, ráadásul rögtön gépbe (jobban tudok gépelt szövegből tanulni, pedig szép a kézírásom).

Én annak is örülnék, ha a gyakorlatokat megtartanák, de az előadások online lennének. Arról nem is szólva, hogy az előadásaink mind 100+ fővel mennek, és nálunk is kb. úgy tesznek, mintha nem lenne járvány. Igaz, hogy be vagyok oltva, de őszintén szólva nem bízom a hatékonyságában. Én nem járkáltam el össze-vissza a járvány kezdete óta, és rengeteget tanultam itthon.

2021. szept. 11. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
85%

Nálunk (nem pesti egyetem) sincs semmilyen korlátozás, egyedül hőkapuk vannak a bejáratnál és ennyi. De mégis terjednek itt is a pletykák, hogy október 15-tel vége lesz a jelenléti oktatásnak, és amúgy ezt a hökösök mondják. Hogy mi alapján, azt nem tudom. De ha belegondolsz, már most növekednek az esetszámok és a halálozások, ráadásul itt van pl ez az eukerisztikus rendezvény is, amin többezren vesznek részt bármiféle korlátozás nélkül. Egyetemen nálunk maszk se kell, és nincs ilyen sem, hogy 50 fő felett online leszt megtartva az óra. 200 fő szorong a teremben az teljesen ok. Na most ezzel az ütemmel valószínűleg senki nem lesz meglepve, ha beüt a 4. hullám. Még a vadászati kiállítást meg akarják tartani szintén korlátozások nélkül, aztán utána 2 héttel bezárunk, mindenhol ezt hallani. De pl az Elte (ismerőstől info) minden héten felméri a hallgatók átoltottságát, és ők támogatnák azt, hogy csak oltott járjon az órákra, hogyha erre süllyedne a dolog.

Meg amúgy full ugyanez volt 1 éve is, akkor is valami októberi dátumot mondogatott mindenki, és november elején végül tényleg bezártunk.

2021. szept. 11. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
88%
Nálunk (PTE) a tanárok mondogatják, mindenki ezt a dátumot mondja. Eddig nem voltak semmiféle intézkedések (max. a gólyatáborokba kellett védettségi igazolvány, kb. ennyit tudok mondani, ami így eszembe jut) és mi is úgy kezdtük meg az egyetemet mintha nem is lenne semmiféle vírus. Minden nyitva, mindent lehet használni, nincs lázmérés stb., nem is nagyon láttam maszkot az embereken. Viszont a jövő héttől kezdődően már kötelező lesz a maszkviselés az órákon stb., azon kívül pedig ajánlott. Illetve tavaly is hasonlóan indult a dolog és ugyanígy mondogatta mindenki, hogy x naptól távoktatás lesz, akkor bejött. Én személy szerint nem szeretném, de nem lehet tudni.
2021. szept. 11. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
90%
Nálunk végig jelenléti van tervezve. Ha lesz is online, nem hiszem, hogy teljesen online lesz minden. Mi az előadásokon is legfeljebb 20-an vagyunk, mindenki beoltva, szóval nem lenne értelme. Felőlem lehet néhány helyen online, de ne legyen az törvényileg. Hadd döntse el ezt a tanár és az óra résztvevői. Lehet ezt rugalmasan kezelni. Ha sokan karanténban vannak, azon a héten online van, aztán vissza. De az ami tavaly volt, az borzalmas.
2021. szept. 11. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
76%
Nekem a főnököm ecsetelgeti és igyekszik eszerint tervezni az irodába járást. Szoros kapcsolatban van az állami szféra fejeseivel. :)
2021. szept. 11. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
49%

Mi október 11-én írjuk az egyik nagy zh-t, szóval remélem ez az október 15 fals infó és hamarabb lesz a "nagy lezárás".. :D

Mert mondhat bárki bármit, az egyetemisták többsége jól járt ezzel az online oktatással. Legalábbis nálunk a szakon mindenki jobban szerette, mint a mostani jelenlétit.

2021. szept. 11. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

"Szoros kapcsolatban van az állami szféra fejeseivel. :)"


Persze. azokkal a fejesekkel akik kormányrendeletbe foglalták az április 19-i iskolanyitást? Majd pár nappal előtte közölték hogy sorry és kormányrendelet hatályon kívül?


Hm? Ezek a fejesek?

2021. szept. 12. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
25%

#8

Mindketten tudjuk, hogy az sem azért történt, mert annyira ne tudták volna, hogy mi lesz az egésznek a vége... :)

2021. szept. 12. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!