Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Meddig kell még várni, hogy...

Meddig kell még várni, hogy visszahozzák az online iskolat?

Figyelt kérdés
2021. nov. 9. 11:20
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
78%
Jó kérdés.
2021. nov. 9. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
48%

Nagyon meglepődnék, ha az iskolából a karácsonyi (Magyarországon a polgári nevén téli) szünet előtt bevezetnék. Ha nem hoz Orbán karácsonyra országzárat (magyarul, hogy csak nagyon megnehezítve,csakis munkavállalási - esetleg iskolalátogatási - papírokkal, ropogósan friss COVID-teszttel lehessen - főleg Nyugatra - kimenni, illetve onnan - az immáron tömegesen kint dolgozó magyar embereknek bejönni), akkor szerintem legkésőbb a karácsonyi, téli szünet utáni második hét végére (január 11-12.) szerintem megint robbannak a számok.

Főleg, hogy a magyarok zöme - szerintem az ingázók esetében is - azért kínai meg orosz oltást kapott, esetleg Astra Zenecát, amelyek közül egyik se ér túlságosan sokat.


Abban viszont biztos vagyok, hogy mivel pontosan tudja a kormány, hogy az online iskola óriási pluszterheket rak a szülőkre, és gyakorlatilag szinte semmit a pedagógusokra (azon kívül, hogy kiadják az anyagot, lsd. Magyarországon a közoktatásban - általános és középiskolák, szakközépiskolák, szakmunkásképzők, gimnáziumok - nincs kialakult, gyökereket vert kultúrája a távoktatásnak)... - szóval ezek miatt a legutolsó pillanatig húzni fogják...


Ennek ezer oka van:

- kisgyerek nem tud egyedül tanulni

- Ha a szülő otthon marad vele (tanulni, meg ellenőrizni, hogy ne az Xboxot nyomja a fizika meg a történelemtanulás helyett), akkor - amennyiben nem irodista - nem tud dolgozni... Szalagmelót nem lehet távmunkában "nyomni" otthonról.

- a sok pedagógus ne otthon léhűtősködjön, hanem kőkeményen dolgozzon meg az épp mostanában brutálisan megemelt béréért (főleg ahhoz képest megemelt, hogy pl. - egyebek mellett - a rokkantnyugdíjak utódjuttatásait - lsd. a rokkantnyugdíj, mint fogalom, praktikusan szólva megszűnt - a Mariana-árok alján tüszmörgő béka segge alatt tartják - szembe pl. Ausztriával, ahol 7 kategória van, és a 4.-ben már 300.000 Ft-nak megfelelő eurót lehet keresni.)

2021. nov. 9. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
87%
#2 már most robbannak a számok sajnos..
2021. nov. 9. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
37%

3: van egy olyan érzésem, hogy a karácsonyi szünet előtt itt nem lesz semmilyen zár... Akkor így is, úgy is leáll az ország, gyakorlatilag minden, ha viszont most online iskola lenne, akkor sokak maradnának otthon, és hát van még 45 nap karácsonyig, az praktikusan 6,5 hét.

Én inkább arra leszek kíváncsi, hogy karácsonyra milyen rendelkezéseket hoznak. Merthogy abban biztos vagyok, hogy ha nem lesz országzár (határzár) karácsonykor, akkor a statisztikai mutatók szinte fix, hogy robbanni fognak januárban (itthon sok keleti vakcinákkal oltott ember - ami szinte semmit sem ér)

2021. nov. 9. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
69%
#4 felsőoktatásban simán mehetne az online oktatás.
2021. nov. 9. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
26%
Szerintem semmi sem indokolja.
2021. nov. 9. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
88%
Nem indokolja semmi? Láttad már pl a hétvégi számokat? Vagy a tegnapit? A környezetemben rengeteg a vírusos ( a legtöbb be is van oltva). Egyetemre járok és volt aki bejött covidosan (???), csak azért, hogy leadjon egy házit. (Amit e-mailben is el tudott volna küldeni)
2021. nov. 9. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
27%
Igen, látom a számokat, de szerintem az önmagában semmit nem jelent. A saját környezetemben senki sem beteg, mindenki védekezik a lehetőségekhez mérten (oltás, maszk, fertőtlenítés), de nyilván nem is ezt tekintem mércének. Én szimplán nem érzem úgy, hogy az online oktatás - pláne a felsőoktatásban - bármilyen szempontból is eredményekre vezetne, indokolt lenne a járvány szempontjából. Az egyetemista korosztály és az egyetemi dolgozók egy része ugyanis pont nem az egyetemen tölti napjainak túlnyomó részét, illetve úgyis eljár boltba, bankba, dolgozni stb., lakik valahol (sokan ugye társbérletben, kollégiumban), eljár szórakozni legyen az sport vagy buli vagy akármi, tömegközlekedik, érintkezik emberekkel legyen az család, barátok, munkatársak vagy random emberek a buszon. Nem hiszem, hogy az online oktatás bármit is javítana “a számokon”, egyéb szempontból pedig szerintem inkább kifejezetten hátrányos és emiatt elkerülendő.
2021. nov. 9. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
14%
Vagy maximum még hibrid oktatást tudnék elképzelni, hogy pl. a nagyobb létszámú össznépi előadásokat tartsák meg online, de azt nem szeretném és annak nem is látnám értelmét, hogy az ilyen 10 fős csoportokat is áttereljék az online platformokra, a gyakorlatokat ellehetetlenítsék, a kollégiumokat kiürítsék stb., stb. Szerintem ezt nem kellene erőltetni sem.
2021. nov. 9. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
77%
#8 köszönjük doktor miniszterelnökúr!
2021. nov. 9. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!