Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Félévkor meg lehet bukni?

Félévkor meg lehet bukni?

Figyelt kérdés

Olyan iskolába járok, ahol rengeteget kell tanulni. Most vagyok 10-es. Amilyen tantárgyakat tovább szeretnék vinni.(Magyar, töri, angol, japán, földrajz, matek) ezekből mind 5 vagyok.

Viszont a reál tantárgyakkal életemben nem fogok foglalkozni(fizika, biosz, kémia)

Ezek nagyon nehezen mennek sajnos. Kémiából 1 jegyem van, ami egy egyes. Ez még csak a legkönnyebb dolgozat volt. Mi van, ha megbukok kémiából, pedig az összes többi tantárgy ami megy, és érdekel, abból teljesen jól állok. Emiatt fogok elbukni? Most nagyon megijedtem, pedig tényleg egy okos embernek tartom magam, kivéve ebből.



2021. okt. 25. 14:45
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Persze, hogy megbukhatsz.

1.keves jegyre le sem osztályoznak --> mész javítóra

2.megbuksz sok jeggyel -->nem lesz semmi. Lesz esélyed javítani évvégéig.

2021. okt. 25. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
20%
Félévkor nem lehet megbukni. Év végén viszont megbukhatsz.
2021. okt. 25. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Megbukhatsz félévkor, de ez nem jelenti azt, hogy évet kell ismételni. Ezt az év végi jegy határozza meg.Az más tészta, hogy a félévi jegyet hangsúlyosan szokták nézni év végén. Egy jegyre nem vagy osztályozható minimum 3 jegy kellene. Menj oda a tanárhoz, hogy szeretnél javítani.
2021. okt. 25. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Meg lehet bukni félévkor,de ez a gyakorlatban még nem tesz semmit sem,tehát nem kell újra járnod a 10.-et.

Ezt az év végi jegy határozza meg.

2021. okt. 27. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!