Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Félévkor még meglehet bukni?

Félévkor még meglehet bukni?

Figyelt kérdés

1 tantárgyból bukni fogok (gimnázium utolsó év).

Idáig nyugodt voltam, ugyanis majd meglesz év végén a minimum... de valakitől nem rég azt hallottam, hogy már félévkor se lehet bukni, mert nem lehet menni érettségizni, vagy nem tudom milyen hátrányom fog származni belőle.


Mivel egyetemen szeretnék továbbtanulni, ezért jó lenne tisztázni a dolgot. Szerintem semmi problémát nem fog okozni 1 bukás félévkor, de biztosra akarok menni.


2016. jan. 18. 20:57
 1/5 anonim ***** válasza:

Elvileg nem számít a bukás félévkor, legalábbis az érettségiben nem akadályoz, ahogyan a továbbtanulásnál sem nézi senki.

Egyébként érettségi tárgyról van szó? Mert ha igen, akkor az nagyon számít, nálunk a tanár direkt megbuktatta a gyereket évvégén is töriből, mert félévkor megbukott, és nem akarta, hogy érettségizni menjen, nem akarta, hogy őt égesse azzal, hogy nem tud semmit és ott kelljen megbuktatniuk.

Ha pedig nem érettségi tárgy, akkor is vigyázz, mert ha nem sikerül eleget produkálnod a következő félévben, még mindig ott az esélye a buktatásnak, és akkor tényleg pá-pá érettségi.

2016. jan. 18. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Szerencsére nem érettségi tárgy, azokból jól állok.

Rajzról van szó. Tudom kicsit fura, de ebből is meglehet bukni :D Csak beadandókra kaptunk jegyet és hát nem nagyon csináltam meg egyet sem.

Egyébként köszi, persze majd vigyázok, hogy év végén ne érjen meglepetés (mondjuk jó fej a tanár).

2016. jan. 18. 21:17
 3/5 anonim ***** válasza:
Az évvégi jegy számít. Leérettségizhetsz, de ha év végén megbuksz, az érettségid előrehozott érettségivé minősül át.
2016. jan. 18. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Matek ?
2016. ápr. 19. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ha buksz év végén vlmiből akkor abból a tárgyból pótvizsgázni kell elvileg -
2016. ápr. 19. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!