Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » SZFE-re van felvételi ponthatár?

SZFE-re van felvételi ponthatár?

Figyelt kérdés

Valahol azt hallottam hogy oda nem nincs ponthatár , ez igaz?


A válaszokat előre is köszönöm.



2021. okt. 14. 22:50
 1/7 anonim ***** válasza:
A művészeti jellegű szakokra, mint például a színművész, nem a hagyományos pontszámítással lehet bejutni, hanem (általában többfordulós) gyakorlati vizsgákkal. Más szóval a pályára való gyakorlati rátermettségedet nézik, és több fordulóban rostálnak a jelentkezők között. Azt a néhány embert veszik fel, aki az utolsó rostán is bennmarad.
2021. okt. 15. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Vagyis nem számít hogy mennyi a felvételi pontom , csak az hogy a felvételin jól teljesítsek?


Ez csak az SZFE-vel van így , vagy minden színművész szakkal is? Pl metropolitan?

2021. okt. 15. 13:54
 3/7 anonim ***** válasza:

Az összes egyetem összes művészeti jellegű szakán, így a színművészi szakokon is a felvétel kizárólag a gyakorlati vizsga eredményétől függ. (Persze az érettséginek, meg kell lennie legalább kettesre, hogy jogosulttá válj a felsőoktatásba való bekerülésre.)


Persze azzal számolj, hogy a színművész szakon kb. 50-szeres túljelentkezés van, úgyhogy csak a kivételes tehetségek juthatnak be.

2021. okt. 15. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Vagyis ha a ponthatár 400 és 360-70 pontom van , attól még behívnak a felvételire ?

Amin ha jól teljesítek akkor felvesznek?

2021. okt. 16. 00:17
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Látom, még mindig nem érted. Nincs vitt pontszám. Mindenki nulla ponttal indul a felvételin. Az is, aki kitűnő tanuló volt és jelesre érettségizett, és az is, aki kettes tanuló volt és éppogy átcsúszott az érettségin. Egyáltalán nem számítanak a tanulmányi és az érettségi eredményeid. A felvételi ponszámot kizárólag a (több fordulós) gyakorlati vizsgán szerzett pontjaidból kapod. Te is és mindenki más is.
2021. okt. 16. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Úgy értettem hogy a felvételihez valamelyik évben volt kiírva ponthatár , azt kérdezem hogy az sem számít mostanában?

Vagyis egyáltalán behívnak felvételizni ha az alatti a pontom?

2021. okt. 16. 21:07
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Egyszerűen nem hiszem el, hogy még mindig nem érted, amit írok. A következő felvételire nincs semmiféle pontod. Sem neked, sem senki másnak. NINCS VITT PONTSZÁM. Kivétel nélkül minden jelentkezőt behívnak a gyakorlati felvételi vizsgára, s kivétel nélkül mindenki tiszta lappal, nulla pontról indul a gyakorlati vizsgán. Az esetleges előző évi felvételin szerzett pontok sem számítanak, éppúgy, mint az előző évi ponthatárok sem. Csak és kizárólag az számít, hogy a gyakorlati vizsgán az adott évben jelentkező többi jelölthöz képest hogy teljesítesz. Ennél világosabban nem tudom elmagyarázni. Ha ezt sem érted, akkor kérj meg egy értelmesebb barátodat, hogy értelmezze neked, amit írtam.
2021. okt. 16. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!