Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Egyetemi felvételi. Mi a...

Egyetemi felvételi. Mi a menete ha már rendelkezem diplomával?

Figyelt kérdés

Azt tudom, hogy ha rendelkezem diplomával akkor egy 400 pontos rendszerben veszek részt.

Viszont arról semmilyen információt nem találtam hogy ha teszem fel van 360 pontom 4-es diplomával akkor még jöhet mellé plusz pont? Tehát erre a pontszámítási rendszerre is van lehetőség plusz pontokat szerezni? Konkrét szak amiről beszélek az a osztatlan tanári [10 félév [földrajztanár; történelemtanár és állampolgári ismeretek tanára lenne.



2021. aug. 5. 19:21
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%
Igen, mehet melle pluszpont.
2021. aug. 5. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
100%
Igen, ez nem tér el az alap pontszámításnál leírtaktól.
2021. aug. 5. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
100%

Minden benne van a felvi tájékoztatóban.

De igen, mehet mellé még plusz pont. Plusz pontok=nagyobb esélyek.

Nekem az alapdiplomám 4-es lett, arra kaptam 360 pontot plusz a pluszok. Röhögve felvettek. :D

2021. aug. 5. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen mindenkinek!


3/3 Ne haragudj! Nagyon sok probléma gyűlt most össze, betegségnek köszönhetően. Most lesz egy 118 (100+) milliós kezelésem. SMA miatt és hidd el nem tudok most sok mindenre összpontosítani. De igazad van, egyetértek veled hogy csak kisebb google + idő lenne de egyszerűen 1000 dologra jár most a fejemben.

2021. aug. 5. 20:26
 5/23 anonim ***** válasza:
100%
#3-as vagyok, Te ne haragudj, ezt nyilván nem tudtam. Sajnos általánosítottam az itt kérdezők elég nagy százalékából kiindulva.
2021. aug. 5. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:

Nem haragszom! Igazából hálás vagyok a segítségért!

Köszönöm szépen neked is és a többi hozzászólónak is!

2021. aug. 5. 22:24
 7/23 anonim ***** válasza:
0%

rosszul tudod!


ha van diplomád, és mesterképzésre mész, akkor általában 100 pontos felvételi eljárásban veszel részt, 400-ban az, akinek érettségije van csak.

viszont, ha osztatlan tanárira mész, nem fogják beszámítani a diplomádat, csak az érettségit, mert az nem mesterképzés.

2021. aug. 6. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
48%

7.!AZ OSZTATLAN tanári eleve mesterképzés. 5-6 éves, nem is lehetne más.

400 pontos felvételi pontszámítás lesz a kérdezőnél és pluszpontokat is kaphat.

2021. aug. 6. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:

7/7

Én ezt találtam!


A felsőfokú végzettséggel rendelkező jelentkezőket – amennyiben alapképzési szakra, osztatlan képzésre vagy felsőoktatási szakképzésre jelentkeznek – az egyetem a korábbi felsőoktatási tanulmányaik figyelembevételével és az emelt szintű érettségi követelménytől való eltekintéssel rangsorolja. Ebben az esetben maximum 400 pontot kap a jelentkező az alábbiak szerint:


- 5 (jeles, kiváló, kitüntetéses) minősítésű oklevél esetén 400 pont;


- 4 (jó) minősítésű oklevél esetén 360 pont;


- 3 (közepes) minősítésű oklevél esetén 320 pont;


- 2 (elégséges) minősítésű oklevél esetén 280 pont.


[link]

A linken mindent meg találtok.


És igen Osztatlan Tanári szakra jelentkeznék, ott viszont alapul veszik az alap Diplomámat és a 400 pontos rendszerben veszek részt ahol a 4-esért 360 pont jár. Én ezt találtam.

2021. aug. 6. 18:44
 10/23 A kérdező kommentje:
8-as nál ott a pont Az Osztatlan tanári szak alapból Mesterképzésnek számít!
2021. aug. 6. 18:45
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!