Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Egyetemi felvételi. Mi a...

Egyetemi felvételi. Mi a menete ha már rendelkezem diplomával?

Figyelt kérdés

Azt tudom, hogy ha rendelkezem diplomával akkor egy 400 pontos rendszerben veszek részt.

Viszont arról semmilyen információt nem találtam hogy ha teszem fel van 360 pontom 4-es diplomával akkor még jöhet mellé plusz pont? Tehát erre a pontszámítási rendszerre is van lehetőség plusz pontokat szerezni? Konkrét szak amiről beszélek az a osztatlan tanári [10 félév [földrajztanár; történelemtanár és állampolgári ismeretek tanára lenne.



2021. aug. 5. 19:21
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
31%
Kérdező! Már mindent kitárgyaltunk, írtam privátot is, mit akarsz még, mit mondjunk?
2021. aug. 6. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
0%

aztén értem, h. az osztatlan annak számít, de ti meg azt nem értitek, h. ez nem mesterszak.

tehát nem veszik figyelembe a ba-diplomnát.

az osztatlanban ugyanis egymásra épül az alap- és a mesterképzés, ezért érettségit veszik figyelembe

2021. aug. 6. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 A kérdező kommentje:
Nem értem az utolsó kérdésed! Nem tettem fel kérdést... És igen mindent megtárgyaltunk.. Szóval vagy valamit félre olvastál vgy nem tudom. + Írtál privátot? Nem kaptam 100% mert átnéztem ahogy most ezt írtad.
2021. aug. 6. 18:52
 14/23 anonim ***** válasza:
100%
A tanárképzésnél kifejezetten ott van, hogy diplomából is számítanak pontot. Tehát ez esetben így lesz.
2021. aug. 6. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
100%
tehát: 400 pontból indulnak ki és többletpontot is kaphatsz. Most már oké?
2021. aug. 6. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 A kérdező kommentje:

Én már értem! De van itt egy emberke aki az ellenkezőjét állítja.


Én hiszek nektek , kaptam linkeket +infókat is. Ő nem hiszi el, nekem minden okés.


Köszönöm Szépen mindenkinek , ha le tudnám valahogy le is zárnám hogy több hozzászólás ne érkezzen vagy törölném de ugye nem lehet.

2021. aug. 6. 19:06
 17/23 anonim ***** válasza:
100%
Hiába állítja, tévedésben van a fogalmakkal illetően.
2021. aug. 6. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
sziasztok, bocsi hogy nem válasz a kérdésre, de nekem is lenne egy olyan kérdésem, hogy ezek a pontok alap vagy mester diplomára vonatkoznak, vagy esetleg mindkettő? köszi!
2021. aug. 8. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
100%

18,

A felsőoktatási szakképzésben szerzett oklevéllel vagy felsőfokú végzettséggel rendelkező jelentkezőket – amennyiben alapképzésre, osztatlan képzésre vagy felsőoktatási szakképzésre jelentkeznek – a felsőoktatási intézmények az oklevél minősítése alapján is rangsorolhatják. Az oklevélért adható pontot a jogszabályi minimum pontszám és 400 pont között arányosan kell megállapítani

2021. aug. 8. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
az okj nem számít bele?
2021. aug. 8. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!