Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Milyen gazdasági képzést...

Milyen gazdasági képzést lenne érdemes elvégeznem, ha pszichológus diplomám van, de gazdasági irányába mozdulnék?

Figyelt kérdés

Levelezőn szeretnék valamilyen gazdasági képzést elkezdeni, munka és szervezetpszicó MA diplomám mellé.

Köszi


2021. okt. 10. 18:30
 1/10 anonim ***** válasza:

Hú de jó kérdés!


Ha a HR érdekel, akkor semmit, csak menj el HR-re dolgozni így ahogy vagy. :) Később esetleg végezhetsz egy HR-es képzést, nekem a Corvinusról van szakosító diplomám.


Ha a termékfejlesztés, marketing érdekel, akkor egy marketing alapképzést (BSc kereskedelem és marketing) szombati levelezőn, de mindenképpen menj el mellette dolgozni a már meglévő diplomáddal. Konkrétan ismerek ilyen pszichológust, aki így csinálta, és marketingen dolgozik. :)


Opció lehet egy MBA is, de előtte dolgoznod kell 2-3 évet minimum, ahhoz meg be kell kerülni egy céghez először, az pedig szerintem neked a legkönnyebb HR-en keresztül.


Szeretted a statisztikát, adatelemzést és programozást (R vagy SPSS)? Ha igen, akkor vagy elte survey statisztika mesterszak, vagy pedig külföldön például social data science mesterszak, ez ma az egyik legkeresettebb szakma, szerintem jobb perspektívát kínál, mint a gazdasági szakok.


Ha van kérdésed bármelyik fenti szakkal kapcsolatban, kérdezz bátran!

2021. okt. 10. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
húú nagyon köszönöm a válaszodat :) vezetés és szervezés MA-ról neked van valamilyen infód? nem találtam pontos infókat arról, hogy a meglévő diplomáimmal jelentkezhetnék-e? vagy gazdálkodás és menedzsment?
2021. okt. 10. 20:00
 3/10 A kérdező kommentje:
illetve a corvinusos papírod az rendes 3 éves BA képzés?
2021. okt. 10. 20:01
 4/10 anonim ***** válasza:

Nem, a corvinusos papírom az un. szakosító diploma, ami olyan, mint egy mesterképzés de nem az. Vagy nem tudom, kicsit káosz van ezen a téren. 2.5 éves képzés volt még a mi időnkben. Nem érte meg járni, nem járnám újra, büfé-ruhatár szak volt.


A vezetés-szervezés a gazdálkodás és menedzsment sztenderd mesterszakja. Szerintem viselkedéselemző vagy pszichológus diplomával nem fognak felvenni, mivel túl sok kredit hiányzik a bemeneti követelményeidhez. De tegyél egy próbát. A szak a gazdasági szakok büfé-ruhatár szakja, az megy ide, aki nem mer egy komolyabb mesterszakot bevállalni (pénzügy), nincs pénze egy jobb MBA-re, nem akar marketingre menni, de azért szeretne mesterdiplomát. Nem hiszem, hogy olyan sokat adna hozzá a gazdmen alapszakhoz... Ennek ellenére ha sikerül valahogy bejutnod, akkor nem mutat rosszul a CV-dben (de nem mutat jobban sem, mint mondjuk egy HR mesterszak -- ilyeneket nézegettél már?).


Figyelj szerintem a jelenlegi pszichológus diplomáddal simán elmehetsz multihoz dolgozni, rengeteg olyan állás van, amihez nem kell gazdasági diploma (a HR területén is, meg még nagyívű vállalati programok, képzési programok, kultúraváltási programok stb.) (nyilván főleg nagy cégekhez). És mondom, később csinálsz egy MBA-t, jobban jársz. Nézd meg a BME MBA-t, szerintem az lenne a számodra a legjobb.


Az MBA elvileg a legmagasabb szintű üzleti képzés, amelyet a bolognai rendszer lehúzott a mesterszakok közé. Ennek ellenére teljesen más, mint egy mesterszak. Ez egy kompakt üzleti vezetői képzés, gyakorlatilag mindent megtanulsz, amire menedzserként szükséged lesz, és az egész nagyon gyakorlatias (case studyk feldolgozására épül stb.). Szerintem egy munkapszichológus alapképzés és egy jó MBA nagyon jó kombináció.


És ami még fontos, több multis menedzsert ismerek ilyen papírral.

[link]

2021. okt. 10. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
* munkapszichológus mesterképzést akartam írni, értelemszerűen. :)
2021. okt. 10. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
nagyon szépen köszönöm, viszont ahogy nézegettem, nem vagyok benne biztos, hogy ide is lenne elég kreditem. vagy én értem esetleg félre?
2021. okt. 10. 21:25
 7/10 anonim ***** válasza:
Az MBA direkt úgy van kitalálva, hogy bármilyen diplomával lehet rá menni: mérnök, jog, de még bölcsész is. Van menedzser kollegám angoltanár + MBA végzettséggel.
2021. okt. 10. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
(De most hogy nézem, a BME MBA lehet, hogy szigorúbb e tekintetben. De a legtöbb MBA képzéshez nem kell gazdasági alapdiploma.)
2021. okt. 10. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
szuper, köszönöm szépen a rengeteg hasznos választ :)
2021. okt. 10. 22:09
 10/10 A kérdező kommentje:
még azt szeretném megkérdezni, hogy szerinted egy HR mesterrel (ezt említetted az egyik válaszodban) jobban járnék, mintha BA-t csinálnék? nekem kicsit komolytalannak tűnik pl. ELTE HR MA
2021. okt. 11. 18:02

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!