Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Melyik egyetemet kell elvegezn...

Melyik egyetemet kell elvegeznem hogy pszichologus legyek?

Figyelt kérdés
Melyik egyetemet kell elvégeznem hogy pszichologus legyek? olyan egyetemet keresek ahol sokat számit a diploma és jo pszichólogus leszek. És ha elvégeztem utána még mik vannak, hogy ténleg jo és komoly pszichologus legyek (meg csak 15/f)
2011. jún. 20. 16:02
 1/7 A kérdező kommentje:
neztem psyichologusokat es ok mind az elte-n vegeztek es neztem oldalakat es ottan pocseknak montak az elte-t es mind azt montak hogy a karoly jo. MI VAN??? most?/
2011. jún. 20. 16:04
 2/7 anonim ***** válasza:
51%
Az szép dolog ha már ennyi idősen tudod mi akarsz lenni. De! Azért "montam" helyett mondtam, "ottan" helyett ott, "ténleg"-tényleg. Ezt ugye alap, hogy helyesen tudsz magyarul, főleg hogy az lesz a felvételi tárgy (az egyik). Nos, a kérdésedre válaszolva: jó pszichológusnak lenni adottság, az egyetem "csak" egy eszköz, nagyon személyiségfüggő és nem mindenkinek való hivatás. Az ELTE nagyon jó ne hallgass senkire, én azt javaslom. A másik amit írtál az meg a Károli lenne, nyilván majd azt is jelöld meg az ELTE mellett. Amúgy meg hajrá! :)
2011. jún. 20. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
*-t
2011. jún. 20. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 misssalexa_ ***** válasza:
66%

Pszichológus képzés kis túlzással az összes hazai egyetem bölcsészkarán indul.

Nézz körül az iskolák között és válogass.

Nem csak az ELTE létezik és nem csak az ott végzettek lehetnek jó pszichológusok. Az, hogy ki mennyire sikeres a szakmájában elsősorban szorgalomtól, elhivatottságtól, egy pszichológus esetében pedig alázatosságtól is függ. Ezután jön csak a képzés helye, milyensége, hiszen tanulhatsz te az ELTÉn, ha évközben magasról teszel az egészre és éppen úgy rugdosnak át egy kettessel valamint lehetsz hallgató a sokak által lenézett Kodolányi János Fősuliban, ha kiemelkedően teljesítesz, akkor valaki biztosan felfigyel rád.

2011. jún. 20. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Összes hazai egyetem? Ez egy kissé túlzás. Összesen 6 egyetemen van alapképzés (ELTE, KRE, PPKE, PTE, DE, SZTE)... Az azért messze nem mind. :)
2011. jún. 22. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
100%
Szerintem ilyen helyesírással mondj le a pszichológusi hivatásról.
2011. jún. 22. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Akárhova is mész nem leszel egyből pszichológus. Először viselkedéselemzői minősítést kapsz,ez 3 év+ majd utána kezdődik maga a pszichológus képzés, ami 2 év+ 2 év szakosodás. Össz. 7 év. Sok sikert hozzá! :)
2011. jún. 22. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!