Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen iskolákat kell ahhoz...

Milyen iskolákat kell ahhoz elvégeznem, hogy pszichológus váljék belőlem?

Figyelt kérdés

15 vagyok, gimibe járok, emelt angolra. Most 3-4es tanuló vagyok, de remélem lesz ez jobb is...:)

Milyen iskolákon kell ezért a szakmáért végigmennem?

Köszi a válaszokat.


2010. jan. 19. 16:13
 1/7 anonim ***** válasza:

Minden bölcsészkaron van pszichológia szak. Oda kell jelentkezned.

Pszichológia BA - 3 év - és viselkedéselemző lesz belőled (szerintem ez nagyjából egyenlő a nullával)

Pszichológia MA - 2 év - ekkor már pszichológus leszel

De ezen kívül is lehet még tanulni. Szakosodni vagy hasonlók.

Azt hiszem pl. pszichiáter nem is lehetsz csak úgy egyszerűen, az MA után ehhez még valamit el kell végezni. De a többiek majd biztos jobban leírják. :)

2010. jan. 19. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
50%

www.felvi.hu

Nem hallottál már róla???Érdekes,amikor én választottam egyetemet,meg tudtam nézni magamnak....különben 453 pont,abban nem érdemes bízni,hogy lesz jobb is az eredmény,azért nagyon durván kell tanulni

2010. jan. 19. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
75%
Csak vigyázz,oda nagyon magasak a ponthatárok. Szóval tanulni kell rendesen,hogy bejuss.
2010. jan. 19. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

az első 18:28asnak.

Nem tudnál vmi emberibb "hangot megütni"???

Am meg, nem, nem jutott eszembe, nem hallottam róla. Ez még kezdetleges. És most csak érdeklődni akartam tapasztaltabbaktól. Hát, sorry.

Elsőnek és haramadiknak: köszönöm a válaszotokat.:)

2010. jan. 19. 16:51
 5/7 A kérdező kommentje:
bocsánat. 16:28 nak.
2010. jan. 19. 16:51
 6/7 anonim ***** válasza:

pszichológus könnyebben lehetsz. Én pl. pszichiáter szeretnék lenni de ahhoz el kell végeznem az általános orvosit. És csak utána szakosodhatok:( neked rövidebb és könnyebb. Szerintem a Károli Gáspárba érdemes menned mert ott nagyon jó a színvonal. Tudom, hogy még odébb van de azért nem árt, ha valaki már tudja kb. hogy mi a cél:) Hajrá!!:)

22/L

2010. jan. 20. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod, ez hasznos volt..:-)
2010. jan. 21. 14:08

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!