Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Honan tudom , hogy milyen...

Honan tudom , hogy milyen tételek lesznek szóbeli érretségin?

Figyelt kérdés
Ugye szóbelim 20 lehetséges tétel van de pl mondjuk töriből több száz van azt tudom , hogy írásbelin bármiből kérdezhetnek de szóbelin csak 20 bol de honan fogom tudni azt a 20 at , hogy melyik? Mert többszáz tételt be magolni csak töriből lehetetlen.
2021. szept. 26. 09:05
 1/3 anonim ***** válasza:
68%

Nem bemagolni kell, hanem megtanulni.

Nem fogod tudni a tételcímeket pontosan. Egész évben folyamatosan

fel kell készítsenek a tanárok benneteket az érettségi TÉMAKÖRÖKBŐL.

Minden témakörből több tételcímet adnak, és azokból húzol.

Pl. nem az egész reformkort veszi egy tételnek, hanem ad egy kiindulópontot mint tételcímet.


[link]

2021. szept. 26. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

A középszintű érettségi vizsgákon az iskolák megmondják a konkrét tételeket. (ez nincs központilag meghatározva, így több lehetséges tételből ők dönthetik el azt, hogy mit kérnek számon)

Az emelt szintű érettségin pedig központilag van meghatározva, amit az érettségi jelentkezés előtt nyilvánossá tesznek. Például itt vannak az egy évvel ezelőtti emelt szintű történelem érettségi szóbeli tételeinek címei:

[link]

2021. szept. 26. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
A tanarok altalaban megmondják, hogy melyik 20 tetelt kerik (egy tetel kb 3 oldal) de van aki seg*fej es nem. Nalunk az angol tanar nem mondta el mi van, es mivel xar volt az oktatas, sokan kettest kaptak, olyan tetelt huztak, azt se tudtak mit mondjanak rola 1 percnel tovabb.
2021. szept. 26. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!