Hogy lehet hogy mostanság mindenki egyetemre jár?
Úgy, hogy felvételizik, és felveszik. Van kb. 60-70 felsőoktatási intézmény, ha a top egyetemre nem kerülsz be, máshová mêg van esélyed. A min. ponthatár 280, amit duplázással számolva, egy közép nyelvvizsgával kb. 2db 60%-os közél érettségi kell(ett).
Sok ismerősöm ugyanez volt, ők elmentek egy okj-ra, majd elkezdtek dolgozni, és ismételték az érettségit, hogy több pontjuk legyen. A srác középiskolában nem volt jó matekból, most mérnökit végzett. Igen, levelezőn, vidéki főiskolán, önököltségesen, de elvégezte. Nem isteni képességek kellenek, hanem, tanulni kell, kb. ennyi a titok...
Vannak alacsony ponthatárok, és minden tévképzettel ellentétben a ponthatár és a szak nehézsége nem függ össze. A ponthatár a szak népszerűségét jelenti. Ezt bizonyítja az is, hogy pl fizikus és matematikus szakokra elég a 280 pont általában. (Ez amúgy nem jelenti, hogy nincs meg a többségnek a 420+)
Én is úgy látom, hogy "ma mindenki egyetemre jár". Ez egyszerűen azért van, mert 20 éves egyetemista vagyok és egy elit gimibe jártam, tehát talán 2-3 ember kivételével mindenki, akit ismerek a korosztályomban, egyetemista. A maradék pedig egyetemista csak passzivált és/vagy átjelentkezett máshova vagy átjelenkezik máshova. Plusz egyetemvárosban vagyok kollégista, bárhová nézek egyetemista. Hazamegyek, tesóm egyetemista, a régi barátaim is mind. 1-2 év múlva a fele már végez, de 5 év múlva már biztosan nem lesz egyetemista a többség. Mint ahogy 2-3 évvel ezelőtt se voltak azok. Akkor kb senkit nem ismertem, aki egyetemista lett volna. Ez a felfedezés csak korosztályos ártalom.
Én sem értem miért mentek:D Szeretek tanulni,minden is érdekel,de megint egy csoró helyre kerültem,mint középsuliba,és konkrétan elröhögök az órákon,meg az egész rendszeren,tanárokon,külső szemmel is érdekes lenne látni,de így: irigykedni tényleg nem kell,ha valaki azt tenné😂
De igen,alacsonyak (elvárások meg nagyok),meg is látszik,én is olyan szakon vagyok,ahol pont nincs már előzetes,így mindenki jöhetett,de nem olyan jó az ilyenen az oktatás. Legalábbis eddig ezt tapasztaltam,szerintem hülyének is nézik az embereket.
Hát mondjuk ez szaktól is függ,milyen nehéz bekerülni.
Pl.orvosira,állatorvosira,gyógyszerészetire elég nehéz a bejutás,sokan újra is írják az érettségit, hiába is irtak alapból is jót.
De büfésszakokra rohadt könnyű,ko konkrétan nem is igényel semmilyen megerőltetést sem.
Ma már az átlag embert is magasan kell képezni, mert különben mindenki munkanélküli lenne.
Mostanra azért kicsit vissza is vettünk a büfészakok gyártásából. Ennyi médiaszakos valóban soha nem lesz felszívva a munkaerőpiac által.
El lehet menni egy komoly szakra is, viszonylag kevés ponttal pl. villamos vagy gépészmérnöknek, csak ott meg diplomát nem fognak adni a középiskolás "végigvihogom és így is sikerül" szorgalomra.
Röviden:
"Idén majdnem 76 ezren kerültek be valamilyen egyetemi szakra, de a számok még mindig jóval alacsonyabbak, mint kéne.
2020-ban a magyar 25-34 évesek 31 százalékának volt diplomája. Ennél alacsonyabb arányt az EU-ban csak Romániában (25 százalék) és Olaszországban (29 százalék) regisztráltak.
Ezzel Magyarország az Európai Unió egyik sereghajtója - derült ki az Eurostat statisztikáiból. Az Európai Unió célkitűzése szerint a felsőfokú tanulmányokat befejező 25–34 évesek arányát 2030-ra 45 százalékra kellene növelni. Az EU-átlag most egyébként 41 százalék, vagyis a magyar adat még ettől is bőven elmarad, ahogy az OECD-átlagtól is, amely már 2019-ben 45 százalék volt."
Forrás: [link]
További kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!