Osztatlan tanárszakon vagyok negyedéves, szóval nem ma kezdtem. Eddig is sokat kellett készülni hétről-hétre, most viszont brutális az az anyagmennyiség, amit elvileg el kéne olvasni hétről-hétre órákra.
Idén van 19 tárgyam, abból 12 gyakorlat, és kb mindegyikre kell olvasni hetente kb 60-70 oldal tömény szakirodalmat, sokszor olyan témákról és olyan mélységben, amik egyáltalán nem érdekelnek..
Annyiból könnyebb a helyzetem, hogy ZH-k helyett inkább előadásokat és beadandókat kell majd írni, így azt a töménytelen mennyiségű infót nem kell elraktározni ZH-kra, csak ugye van ahol az órai aktivitás is számít. Erre lenne valakinek ötlete?
2021. szept. 18. 19:32
2/10 anonim válasza:
Én is tanárszakon végeztem, négy év alatt már rájöhettél a tanulás módjára. A 6. év még sokkal nehezebb lesz/ ha középiskolain vagy/
2021. szept. 18. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
3/10 A kérdező kommentje:
A 6. év az a gyakorlati év, ami előtt már megvan a záróvizsgád, szakdolgozatod, ott már lényegében dolgozol. Azt csinálod, amit valójában akarsz.
Mert ismerd el, a jelenlegi tanárképzés mindenre felkészít, csak magára a tanításra nem.
2021. szept. 18. 19:59
4/10 anonim válasza:
Nekem 6 tárgyam van, mindegyik 5 kredites és nem lehet csak olvasgatni, érteni kell. Cserélünk?
2021. szept. 18. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
5/10 anonim válasza:
Kérdező! A záróvizsga csak a gyakorlat után lesz. Plusz abban az évben írtuk a szakdolgozatot és 200-250 oldalas portfóliót is csak a képzés végén tudod összeállítani a tanítási gyakorlat után. Szóval a 6. év a legnehezebb.
2021. szept. 18. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
6/10 anonim válasza:
Én megértelek kérdező . Negyedéves orvostanhallgató vagyok, idén nyolc tárgyam van. Igaz, hogy a legtöbb kredites is csak öt ( gyógyszertan, a tankönyv hozzá röpke 1500 oldal), viszont az anyagmennyiség így is nagyon sok( onkológia is csak kettő , pedig a tumoros betegségekben éllovasok vagyunk).
Szerintem szelektálj. Amik hamarabb lesznek vagy nehezebbek számodra , azokkal foglalkozz inkább .
2021. szept. 19. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
7/10 anonim válasza:
Én idén kezdtek pedagógiai szakterületen szakot és 2.hét és így észrevettem,hogy nagyon sokat kéne olvasni szintén óráról órára,de nem is tudom ezt hogy kéne vagy lehetne megoldani,mert még a tárgyakat is összekeverem🤣.
Orvosiról is olvastam egy ismerősöm által,hogy az viszont nagyon durva.
De nem tudom,hogy lehet olvasni és egyben tanulni,vagy hát alapbol egy tárgy gondolom íg, sok idő,mert elolvasni,kijegyzetelni,azt is többször elolvasni.
2021. szept. 19. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
8/10 anonim válasza:
Ismerős. Én nyelvszakos vagyok (de amúgy a tanárisoknak is megvannak ezek az óráik) és olyan mennyiséget kellene elolvasni óráról órára, hogy egyszerűen lehetetlennek érzem. Ebben a félévben kevesebb tárgyam van, mert ezeket egy korábbi félévemben inkább meg sem csináltam és most pótolom, így most picit könnyebb (persze csúszok, az már kevésbé jó). Viszont még így is sok és a korábbi években is volt már olyan, hogy gyakorlatilag minden órámra készülnöm kellett hétről hétre. Most is pl. van egy szemináriumom, amire 5-6száz oldalas regényeket kell olvasni, mellé jön még a szakirodalom és a kritikai olvasmányok, több prezentációt is kell készíteni és beadandót is kell írni, ja és ugyanúgy legyél aktív az órákon… és az összes tárgyam ilyen most is, max. valamivel kevesebbet kell olvasni, de akkor meg tuti lesz zh vagy minden hétre kell beadandó vagy valami. Szóval nagyon nehéz, mert tulajdonképpen az egész szorgalmi időszakban tanulni kell, nem lehet elmulasztani semmit. Nekem egyedül az válik be, hogy mindennek próbálok a lehető leghamarabb nekikezdeni, akár előre is (pl. tudom hogy csak a félév vége felé lesz a prezentációm, de ha van egy kis szabadidőm akkor elkezdem vagy akár meg is csinálom előre), de így is nagyon sokat stresszelek, idegeskedek és bevallom sírok miatta. Egyszerűen túl sok, túl időigényes, túl fárasztó.
2021. szept. 19. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
9/10 anonim válasza:
Ja és mielőtt valaki mondaná, hogy “de hiszen csak olvasni kell”, azt azért tegyük hozzá, hogy nem te válogatod meg az olvasmányaidat, határidőre kell olvasni akár van időd/kedved akár nincs és úgy kell olvasnod, hogy nemcsak megértsd, hanem “éld át”, jegyezd meg, emlékezz rá, tudj belőle később idézni, tudj válaszolni kérdésekre, fel tudd használni később stb., amihez az a legjobb, ha olvasás közben jegyzetelsz vagy bejelölgeted, hogy éppen mi hol van… úgyhogy nem feltétlenül élvezetes a dolog és elég sokáig is tart. Nem úgy működik, hogy a vonaton ülve gondolsz egyet, hogy “na most előveszem a Harry Pottert és akkor elolvasok pár oldalt, amíg haza nem érek”.
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik. Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!