Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Miert nem szeretnek tanulni a...

Miert nem szeretnek tanulni a diákok?

Figyelt kérdés
En sem szeretek de nemtudom igazából miert. Idegőrlő vagy nemtudom.
2021. szept. 15. 22:56
 1/3 anonim ***** válasza:

Szia!

Erre a kérdésre nehéz egységes és mindenkire igaz választ adni, de általánosságban elmondható, hogy a sok tananyag, amelyeket el kell az évek alatt sajátítani, nem mindenki számára csábító és az alapok nélkül pedig sokkal nehezebb, így már nem is próbálkozik az illető.

2021. szept. 15. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Mert nem tudnak tanulni. Mármint nem hatékonyan, nem szórakoztatóan, nem értik az anyagot stb.


Én nagyon szeretek tanulni, pedig olyan képzésen vagyok, ahol rengeteget kell, de nem volt ez mindig így. Amíg egy hosszú, nyűgös folyamat volt, amiben nem leltem örömöm, addig nagyon nem szerettem. Aztán megtanultam, hogy hogyan áll rá a legjobban az agyam valamire, hogy mivel tehetem szórakoztatóbbá a tanulást és persze hogy hogyan ne vesztegessem el a fél napom egy nyúlfarknyi tudásra.


Szerintem ehhez fel kell nőni valahol. Ha az ember elég érett, jobban átlát dolgokat, jobban belátja azt is, hogy miért van neki szüksége az adott infóra, jobban kitapasztalja, hogy hogyan érdemes megközelíteni egy témát vagy adott típusú információt.


Szóval kell hozzá önismeret, de azt is azon keresztül szerez az ember, hogy sokat tanul és megismeri közben a tanulós énjét. :)

2021. szept. 16. 03:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Ebben közrejátszik a magyar leterhelős, magoltatós porosz oktatási rendszer is.

Ez olyan mint a kötelező olvasmányok. Hiába szeret az ember olvasni, a kedvét is elveszik azzal, hogy eléd raknak valami régi unalmas könyvet, és magold be mert írsz belőle 6 vizsgát és felelsz belőle 30 ember előtt.. Elveszik az ember kedvét és ez majdnem minden tárgynál így van.

Emlékszem, amikor általános iskolás voltam minden egyes nap reszketve mentem be, depressziós voltam, és a tanárok élvezték azt, hogy minden órán lefeleltetnek 5 embert, de konkrétan úgy hogy ahol kinyílik a napló. Szívroham hullámvasút. Én világ életemben olyan lámpalázas és introvertált voltam, hogy hiába megtanultam, de még a Himnusz költője sem jutott eszembe annyi ember előtt 😅

Egyszer amiatt is leszidtak, ha izgulok miért nem látszik rajtam eléggé, mert így ez csak kifogás..


De ez csak addig volt amíg a középiskolát már nem Angliában kezdtem. Szerettem bejárni, szerettem tanulni, érdekelt amit tanultam, és végül csak ezek miatt egyetemre is mentem.

Szóval nem hiszem hogy a mai diákokkal lenne a gond, hanem inkább az oktatási rendszerrel. Magatokat nem kell feltétlen hibáztatni, szimplán csak olyan kényszerben vagytok, ami megutáltatja veletek a tanulást..

Hogy tenni lehet-e azt nen tudom. Nem lehet elvárni senkitől sem, hogy szeresse meg a kémiát vagy a fizikát csak azért mert kötelező.

Ezért is sajnos a legtöbb esetben marad a magolás. Angliában például volt olyan, hogy magad rakod össze a tantárgyaid nagyrészét a kötelezőkön kívül, így azt választod ami érdekel vagy amiben jobb vagy.

Az, hogy heti 45 órájuk van a diákoknak, és rajztól, etikán az énekig minden kötelező, az valami rém. Valami hatékony módszert ki kell találni arra, hogy jobban menjen a tanulás. Nem tudom mennyire nézik Magyarországon az átlagokat, de én az 5 érettségi tárgyon kívül, hiába maximalista vagyok és mindig is kítünő voltam, biztos hogy nem pazarolnék rájuk több időt mint amennyit a kettes igényel.. Ezzel is több idő marad a fontos tárgyakra.

2021. szept. 16. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!