Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szerintetek megéri kolisnak...

Szerintetek megéri kolisnak lenni?? Ha kolis lennék akkor hogy működik? Mármint hogy lehet kolit választani stb.

Figyelt kérdés

Válaszrás előtt állok (gimi) és néztem miskolcit és debrecenit is. A miskolcinál még nem is lenne muszáj de a debreceninél nem lenne más választásom.

Nektek mi a véleményetek??

Ezen kívül személyes véleményetek van a miskolci Herman Ottóról vagy a debreceni Tóth Árpád gimiről.


2021. szept. 11. 16:53
 1/4 anonim ***** válasza:
97%

Szerintem 14-18 évesen egy gyereknek még a családjában a legjobb - kivéve, ha épp az a cél, hogy "meneküljön".

Vannak, akiknek a kolis lét nagyon bejön, de szerintem az egyetemen ki bőven lehet élni a lehetőséggel, ha valakinek ez a szíve vágya.

Persze, van, aki nem lehet bejárós, de én azt ebben a korosztályban kényszerpályának érzem (mondom, feltéve, ha a családi közeg megfelelő).

2021. szept. 11. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
4%

Én nagyon nem értek egyet #1-el. Biztos van, akinek menekülés a koli, de szerintem a többség azért választja, mert a lakhelye közelében nincsen számára megfelelő gimnázium, így olyat választ, ahol nem megoldható a bejárás.

Szerintem megéri kolisnak lenni. Az egyik nagyon nagy előnye, hogy sokkal jobban megtanulsz önállósodni, hiszen nem lesznek ott a szüleid, hogy mindent elintézzenek. Másrészt elkezded szokni, hogy másokkal kell együtt élned. Persze ehhez is kell egy minimum intelligencia szint, mert különben nagyon hamar meg fognak utálni.

Neked kell eldöntened, hogy készen állsz-e arra, hogy időd nagy részében a családodtól távol légy. Illetve, hogy képes vagy-e rá, hogy egy kollégiumban az ottani írott- és íratlan szabályoknak megfelelően éllj.

2021. szept. 11. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
"elkezded szokni, hogy másokkal kell együtt élned" - azért egy koli elég "mélyvíz" ebből a szempontból, nem elkerülhetetlen, hogy az embernek minden életszakaszban legyen némi privát szférája. Egy koliban ez nem megoldható, ami szerintem kamaszkorban különösen fontos.
2021. szept. 12. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat.
2021. szept. 12. 10:03

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!