BME gépészmérnöki BSC után járműmérnöki MSC repülőmérnöki specializációval?
Mindenképpen a BME-n szeretnék továbbtanulni és mivel érdekelnek a repülők ezért gondoltam, gépészmérnöki után mennék el járműmérnöknek.
A járműmérnöki karról nem sok jót olvastam ezért gondoltam úgy, hogy először gépészmérnöknek tanulnék és utána csak a járműmérnöki Msc.
Mennyivel nehezebb az ha gépészmérnök alapszak után megyek át másik kar mesterképzésére? Egyáltalán lehetséges-e ez?
Ezzel a végzettséggel hol tudok majd elhelyezkedni?
Akinek van esetleg tapasztalata a járműmérnök alapképzéssel kapcsolatban, szívesen fogadom, mert még azt sem zártam ki teljesen.
Valamint az lehet-e hogy közlekedésmérnök bsc után megyek járműmérnök mesterképzésre? Ezzel kapcsoltaban is érekelnének, hogy mennyivel nehezebb ha másik alapszakkal megyek mesterképzésre?
Amit tudni kell, hogy pilóta nem szeretnék lenni, de szeretnék a repülés közelében maradni, repülőkkel foglalkozni.
18/L (jövőre érettségizek és van kb 5 hónapom a jelentkezésig) (másik szak ami eddig a cél volt az az építőmérnök, de érdekelnek a repülők ezért vagyok most nagy dilemmában)
Nézd meg, hogy kreditek alapján elfogadják-e azt az alapszakot arra a mesterszakra. Meg szokták határozni, hogy milyen tudományterületről hány kredit kell ahhoz, hogy tudd ott folytatni. Kérdés, hogy mit akarsz ezzel kezdeni a későbbiekben és nem vezet-e ahhoz értelmesebb út. Te sem tudod, hogy hol fogsz tudni elhelyezkedni, szóval ha tippelnem kell, ebből az lesz, hogy gépészként találsz majd egy munkát, aminek semmi köze ehhez, de elvagy vele legalább jó bérért. Az ilyen kuriózum szakokból és kombókból mindig ez lesz.
Mondjuk tojáshéjjal a fenekeden nem értem, miért kell ilyen távlatokban gondolkodni, az sem biztos, hogy a gépészt el tudod végezni vagy nem lesz más, ami közben megtetszik.
Köszönöm az eddigi válaszokat!
Még szívesen olvasnék sok-sok hosszabb-rövidebb véleményt, gondolatot információt ezekkel a kérdésekkel kapcsolatban. Tényleg bármit ami ehhez kapcsolódik :)
második vagyok.
Én alapvetően inkább ajánlom a gépészmérnök képzést. Egyrészt a gépészkaron sok tárgyat jobban oktatnak, másrészt a járműmérnök is gépészmérnök csak mélyebb általános tudás helyett szakmaspecifikus tudást kapsz.
Ha nem akarsz kifejezetten mondjuk repülőgépeket szerelni vagy külföldre menni és bármi nagyon speciális repülőipari munkát végezni, akkor nem fogod tudni használni a járműmérnöki tudásod.
Repülő tervezés, gyártás, fejlesztés ugyanúgy végezhető gépészmérnök képzéssel, szóval nem fogsz elesni semmi lehetőségtől. Ráadásul más karok tárgyait hallgathatod, szóval ha szeretnéd, akkor felveszel pár repülős tárgyat az egyetemen és kész
#4-es
Köszönöm a válaszod!
Olyan kérdésem lenne, hogy gépész bsc-n kell majd specializációt választani, ott is akkor tudok valahogy úgy, hogy inkább a repülőhöz legyen köze a specializációnak?
Megkérdezhetem, hogy te hol tanulsz/tanultál?
További kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!