Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mi a tökéletes, nem unalmas,...

Cherry92 kérdése:

Mi a tökéletes, nem unalmas, zseniális szakdolgozat ismérve?

Figyelt kérdés

Kinek volt zseniális szakdolgozata? Akinek a bírálók+ védésen is, azt mondták, hogy ritkán láttak jobbat stb.

Miről írtatok, mi volt az, amiért ilyen véleménnyel voltak róla? Köszönöm szépen!



2021. aug. 12. 21:47
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
78%
Tükrözze a saját belefektetett munkát! Kísérlet, kutatás stb. A kísérletet jól kell felépíteni, valószínűleg nincs idő ismétlésre. Ne irodalmi feldolgozás legyen, bár ritka esetben az is tud jó lenni, de ahhoz nagyon topon kel lenni külföldi szakirodalomból, nem "másolni" belőlük hanem új tudást szintetizálni. Ez utóbbira egy szakdolgozatot készítő diák általában nem képes.
2021. aug. 12. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
76%
1-es És mi van azokkal a szakdolgozatokkal, ahol nincsen kísérlet és kutatás (pl. bölcsészettudományi területen)?
2021. aug. 12. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
20%

Az enyémet össze-vissza dicsérte a konzulens és a bíráló, néha egymás ellen.

Holott nem is én írtam. Béríró írta, akit már szeptemberben, a téma elfogadása után (akkor még olcsó volt) megbíztam vele. Két hét alatt összehozta a kötelező 51 oldalt, ebből az őszi félév végén elküldtem az első 25-öt a konzulensnek, akit se az nem zavart, hogy előtte egyszer sem találkoztunk, se az, hogy az utolsó oldal egy mondat kellős közepén ért véget. Darabszámra megvan, mehet, 5-ös volt a vizsgajegyem, pedig abban a félévben nem is találkoztunk. Kedves egészségére, tanár úr!

Utána a nagytiszteletű (valami professzor volt) bíráló három kérdést tett fel a védéshez. Mindháromra ott volt a szó szerinti válasz az első 10 oldalban, de még azt sem volt kedve végigolvasni a méltóságos úrnak. Úgyhogy a kötelező prezentációba szó szerint bemásoltam a dolgozatból a választ a kérdéseire és érdekes módon jelessel elfogadta őnagysága a dolgozatot és a védést is.

Nos, ezen a szinten áll ma a magyar felsőoktatás. Ész nélkül fossák kifelé a papírokat, mert az utolsó irodai Adminisztrátor Gizikének is diploma kell, pedig nem alkalmas rá - de valahogyan megszerzi.

2021. aug. 12. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
65%

2-es: Szerintem nincs olyan. Még BTK-n is rengeteg kutatnivaló/kísérletezni való téma van. Konkrétabbat ne kérdezz én TTK-s vagyok. És nem kell feltétlenül Nobel-díjas felfedezést tenni, de valami újat mutatnia kell a szakdolgozatnak.

Új megközelítés, új alkalmazás, új összefüggések stb.

2021. aug. 12. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
15%
#3 ez milyen szak?
2021. aug. 12. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
6%
Közösségszervezés - korábban andragógia, korábban művelődésszervező, még korábban "kultúros" szak. Nem kellett semmi újat felfedezni, a szakdolgozat a klasszikus bölcsész "könyvtározás-piszkozat-tisztázás" szentháromságban íródott, minden új felfedezés nélkül. De a célnak ez is megfelelt. A papír megszerzése előtt is műszaki területen dolgoztam és mióta megvan, azóta is ott vagyok, csak diplomával már emberszámba vesznek.
2021. aug. 12. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
97%
Egyébként miért cél ez, hogy ennyire kiemelkedő szakdolgozatot írj? Ha a "sima" ötös kéne azt még érteném, kell a továbbtanuláshoz, jól mutat az ötös diploma stb. De miért kell a világ legjobb szakdolgozata neked? semmit nem kapsz érte.
2021. aug. 12. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
89%
4-es Hát nem tudom. Én BTK-s vagyok és nekem iszonyat nagy problémát okoz a szakdolgozat elkészítése vagy már önmagában a téma kiválasztása, mert elképzelni nem tudom, hogy humán tudományterületen, esetemben idegen nyelvű irodalomból (ahol nem tudsz semmilyen kísérletet végezni, max. valami nagyon gáz kérdőívet tudsz csinálni, de mi egyáltalán nem foglalkoztunk ilyenekkel, nem elemeztünk adatokat, azt sem tudnám hogyan kezdjem stb.) mégis mit lehet írni. Az egész képzés alatt maximum műelemzést írtunk, de ugye az is igazából könyvtárazás, forráshasználat, amihez hozzádobod a saját gondolataidat és ennyi. Újnak nem kell lennie (nekünk legalábbis mindenki ezt mondja), de azért mégse csak egy szakirodalmi összefoglalót kellene írni.
2021. aug. 12. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
27%
3as, kérhetnék segítséget? Írok privátot.
2021. aug. 12. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
95%

Az exem szakdolgozatáról ódákat zengtek, hogy ez inkább doktori színvonal, ha bővebb lenne, beadhatná simán doktorinak is stb. Mert volt benne újszerű gondolat, és azt valamennyire sikerült is a dolgozatnak alátámasztania.


Én írtam. 👀

2021. aug. 12. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!