Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Az egyetemen mikor kell...

Az egyetemen mikor kell felvenni a tárgyakat?(friss jelentkezőként?)

Figyelt kérdés
Beiratkozás előtt/után?
2021. aug. 12. 08:16
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
98%

Legjobb, ha az egyetem tanulmányi osztályán megkérdezed.


Nálad 2 fajta beiratkozás lesz valószínűleg. Az egyik során személyesen be kell menni, leadni az érettségit, nyelvvizsgákat stb stb. majd fizikálisan beiratkozni. A másik, pedig a tanulmányi rendszeren (neptunon) keresztül lesz. Itt aktiválnod kell a féléved és be kell iratkozni (minden félévben meg kell csinálni). Ha van már neptunod, akkor információ -> időszakok fül alatt láthatod az aktuális határidőket.


A tárgyakat még jóval tárgyfelvétel előtt megszokták hirdetni, így össze tudod írni, hogy neked melyik kurzus/oktató/időpont szimpatikus. Ajánlom, hogy írj egy listát, hogy melyik tárgyat kihez/milyen időpontba akarod felvenni, hogy a tárgyfelvétel gördülékeny legyen. Amit még ajánlok, hogy az 1. félévben azokat a tárgyakat vedd fel, amit a mintatanterv ír. Se többet, se kevesebbet, mert még meg kell ismerkedned a rendszerrel.

2021. aug. 12. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
91%
Az elsősöknek szoktak segíteni és nem várja senki, hogy mindenki tudja mit hol, hogyan, mikor stb. kell intézni. Nem azon múlik, hogy felnőtt-e valaki, sőt…. szerintem pont az egyetem az, ahol az ember kérhet és kap is segítséget, ha valami problémája vagy kérdése van. Lehet, hogy nem veszik fel nekik a tárgyaikat vagy nem együtt történik meg a beiratkozás és tárgyfelvétel, de szoktak lenni seniorok, mentorok, tanulmányi referens, szakfelelős stb., stb., akiknek mind az a feladatuk, hogy a hallgatókat segítsék és egyébként az egyetem is közzé szokta tenni a fontos információkat. Mikor elsős voltam ez nálunk is úgy nézett ki, hogy postán kaptunk egy csomagot és abban minden aktuális infó benne is volt, küldtek mellé csomó e-mailt is és volt egy orientációs napunk is, amikor körbevezettek minket az egyetemen, elmondták mi hogyan működik, akkor mentünk el együtt beiratkozni stb., stb. Szóval mire eljutottunk a tárgyfelvételig, addigra már tudtuk, hogy azt hogyan és miként kell megoldani, mikor stb., mert minden szükséges információt megkaptunk hozzá. Azóta pedig (most a digitális oktatás alatt) még videókat is készítettek, amikben bemutatják, hogy hogyan kell pl. a Neptunon belül pl. kollégiumra jelentkezni, felvenni a tárgyakat stb. (bár ha jól emlékszem korábban is voltak képes segédletek). Szóval nem kell ettől félni, semmi bonyolult nincsen benne és valószínűleg úgyis elmondják majd, hogy mit hogyan kell.
2021. aug. 12. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
94%

#12 felnőtt dolog, hogy megoldod a problémát. Megkeresed, telefonálsz, emailt írsz, olvasgatsz itt-ott, stb. Tanulmányi osztály, mentor program, felsőévesek, évfolyamcsoportok fb-on,hök, stb. felkeresése.

Nem csinálják meg helyetted, "automatikusan".

2021. aug. 12. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
79%
13 Szerintem ez nem “felnőtt dolog”. Ezen az oldalon sokan úgy beszélnek az egyetemi ügyintézésről mintha mindenki csak úgy az ujjából szopná ki, hogy mit, hogyan, mikor kell csinálni és akinek nem evidens az minek is akar egyetemre járni. Holott nekem abszolút az a tapasztalatom, hogy mindenben segítenek, mindenről tájékoztatnak és neked igazából tényleg csak az a feladatod, hogy meghallgasd, elolvasd és engedd, hogy a szádba rágják. Most az, hogy fel kell keresned egy évfolyamcsoportot a facebookon… hát szerintem ma már gimnáziumban is az az evidens, hogy azon keresztül kommunikálnak, de egyébként nekünk például ez is le volt írva a kiküldött tájékoztatóban és az egyetem social media felületein is kint volt. Nálunk (a seniorok stb.) minden fontos információt közöltek velünk időben és megosztottak velünk főként a szakos facebook csoportban. Valamint ezeket az információkat az egyetem oldalán is meg lehet találni. Nekem az egész egyetemi pályafutásom alatt egyetlen egyszer kellett csak külön érdeklődnöm és az is azért volt, mert másik mesterre akartam menni és ezért tárgyakat kellett elfogadtatnom, de egyébként a beiratkozást leszámítva sosem jártam például a TO-n. Szóval igen, meg kell oldanod a problémáidat magadnak, de azért nem úgy kell ezt elképzelni, hogy csak jönnek a problémák problémák hátán és teljesen magadra vagy hagyva, azt se tudod hova menj, mit csinálj, és senki nem segít stb. Valamint ez tényleg nagyon egyetemfüggő, valahol tényleg van egy kész fix órarend és felveszik az elsősöknek, nekik semmi dolguk nincs ezzel alapvetően.
2021. aug. 12. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!