Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Az egyetemen mikor kell...

Az egyetemen mikor kell felvenni a tárgyakat?(friss jelentkezőként?)

Figyelt kérdés
Beiratkozás előtt/után?
2021. aug. 12. 08:16
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Igazából én olyan furcsának találnom, hogy ekkora önállóságot várnak el. Miért nem automatikus ez?
2021. aug. 12. 08:18
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Beíratkozás után a tárgyfelvételi időszak alatt. Van olyan egyetem, ahol az első féléveseknek felveszik hivatalból a tárgyakat.

Egyébként azért nem automatikus, mert mindenki maga dönti el, hogy mikor mennyi tárgyat vesz fel.

2021. aug. 12. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

"Egyébként azért nem automatikus, mert mindenki maga dönti el, hogy mikor mennyi tárgyat vesz fel."

Én a kötelezőkre gondoltam, és aki akar/vagy kell még vegyen hozzá


Köszi ment a zöld

2021. aug. 12. 08:26
 4/14 anonim ***** válasza:
98%

A kötelezőket sem kell a mintatanterv szerint felvenni. Ha valami ráépül, akkor viszont ajánlatos.

Tapasztalni fogod, hogy az egyetemen úgy kezelnek, mint felnőtt embert, mindennek neked kell utána járni, kérvényezni, elintézni, határidőket betartani.

2021. aug. 12. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
97%
Azért mert ez egyetem, felsőoktatás, nem pedig óvoda. Felnőttektől már önállóságot várnak el.
2021. aug. 12. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
97%
Gyengébbek kedvéért egyes helyeken leírják, hogy a beíratkozásra ne a szüleivel menjen.
2021. aug. 12. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Ennek semmi köze az önállósághoz, hiába tud az ember úszni, ha a viharos tengerben dobják, vagy sikerül kiúsznia vagy nem.
2021. aug. 12. 09:04
 8/14 A kérdező kommentje:
6#lol
2021. aug. 12. 09:05
 9/14 anonim ***** válasza:
86%
Kérdező! Egyetemre menni nem kötelező, de munkahelyen sem fognak pesztrálni. Az egyetem nem háborgó tenger, hanem felnőtt emberek gyülekezete.
2021. aug. 12. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
98%

Minden egyetemen más. Két tárgyfelvételi időszak van a rangsoros és a versenyes. Van ahol már most fel lehet augusztus elejétől, van ahol csak augusztus végén. Ha írsz egyetemet meg kárt talán valaki odajár innen és megmondja.

Egyébként igen önállóságot várnak el. Még a kötelező tárgyakból gyakran több időpont is van, sokan dolgoznak már egyetem mellett és a beosztásoknak megfelelően a legkevesebb opciót választják. Van aki megbukik a vizsgákon és újra fel kell venni a tárgyakat, de nem biztos hogy azonnal akarja, vagy lehet van csak vizsgakurzus, de ha az nem akarja felvenni, csak egy év múlva mert hiányossagai vannak és be akarna járni a tárgyra. Sok oka van ennyi kívánalmat már nem lehet teljesíteni, így is rengeteg idő az ügyintézés, pláne ha pakolgatni kéne egyik másik embert óráról.

Nem nehéz meg lehet tanulni 1 félév után, meg már "felnőtt" vagy. Utánajársz és megtanulod, sok mindent meg kell még.

2021. aug. 12. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!