Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Lesz digitalis oktatas a...

Lesz digitalis oktatas a kovetkezo tanevben?

Figyelt kérdés
Egyre tobb hir kezd rola szolni... en szemely szerint orulnek neki

2021. aug. 7. 17:20
A kérdező szavazást indított:
Jó lenne ha lenne, örülnék neki
Nem
Nem szeretném, de úgyis lesz
Igen
117 szavazat
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
93%

Én nem örülnék, de valószínűleg lesz.

Az már egy jó jel, hogy pl tavaly ilyenkor az előadásoknál nem volt meghírdetve terem, mert alapból hibridbe tervezték. Most viszont ott fityeg a terembeosztás a neptunba. Szóval kicsit reménykedem, hátha huzzuk valameddig.

Bár őszintén a hibrid oktatást nem bánnám, több nap nem kellene bejárnom az egyetemre és így a koliban sem kellene annyit lennem.

2021. aug. 7. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
94%
Le a kalappal azok előtt akik ebben a helyzetben is tanulnak. Rengeteg lemaradt diákot fognak így a nagyvilágba kiengedni
2021. aug. 7. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
86%

Nem nehezebb most sem tanulni. Csak sokan lusták nagyon. A mi osztályunkat szétvágta a Covid. Van, aki akar tanulni és tud is magától, meg vannak, akik csak nyavalyognak és egy percet sem foglalkoztak az anyaggal.

Én várom, hogy megint digitális oktatás legyen. Sokkal többet tudtam így tanulni, mert nem kellett foglalkoznom sok tölteléktárggyal, koncentrálhattam a fontosabb szakmai órákra.

2021. aug. 7. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
88%

Ez a lusta szövegezés nagyon nagy kamu, és a 3asnak van igaza.


Én több évig filóztam az egetemet illetően, volt 2 balesetem is. Tavaly őszre heyrejöttem, jó volt kimozdulni, élni kicsit újra, aztán utána meg bámulni kellett a monitort, meg vicc kategória volt sokszor ez az online izé.

Nem komoly szakom van, de nekem fontos, főleg hogy diplomám legyen, mégis egy időután besüppedtem, csúsztam, pedig vizsgaidőszakban ötöseim, négyeseim voltak, aztán egyszer csak már kifulladtam.


Igenis nagyon sokan vannak így, ha nem rosszabbul. Főleg a tiniktől hallom, h jajj de jó otthon lenni. Ja, egy ideig. Egy ideig a semmittevés is jó, meg pihentető, aztán kinyír. Azt, hogy sokan el vannak ragadtarva h milyen jó az online oktatás az csak azért van, mert még eleget nem ültek otthon.


Én nem tagadom, hogy van előnye, meg tényleg van, akinek bejön, de nem tudom, hogy az erősebb szakoknál (orvos, műszakis stb) hogy oldanak meg gyakorlati dolgokat, főleg szakmák esetében...

Arról meg ne is beszéljünk, meg más kérdés hogy mi van azokkal, akiknek nincs lehetősége technikai/pénzügyi hiány miatt sokmindenre, amit az online oktatás kínál.


Úgyhigy igenis, sokan morzsolódnak le majd, vagy fordulnak passzivitásba.

Dehát lusta senkik a szegények is.

2021. aug. 7. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 A kérdező kommentje:
#3 igen, en is sokkal jobban tudtam koncentralni az orakra, mert nem voltak "mellek tantargyak". Sokkal tobb idom volt mindenre, tobbet tudtam az adott tananyaggal haladni mint az iskolaba. Sikeresen letettem a szakmai vizsgat :D
2021. aug. 7. 19:34
 6/33 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon nem mindegy, hogy a kérdésed az általános iskola alsó tagozatára, felső tagozatára, középiskolára, vagy a felsőoktatásra vonatkozik.


Ez a digitális oktatás nagyon foglalkoztatja a gyakoris kérdezőket. Sajnos még a döntéshozók sem tudják, hogy szeptemberben, októberben, novemberben... lesz e egyáltalán.

A középiskolások nagy része azért szeretné az online oktatást, mert akkor a testnevelés, rajz, ének és egyéb számukra nem fontos tantárgyakat ki lehetne hagyni. Ezen tantárgyakat nem az iskola találta ki, hanem a NATban van benne. Így ezen tantárgyak eltüntetéséért nem itt a gyakorin kell kampányolni, hanem a kormányzati szinten kéne kopogtatni.


Én alapjában egyet értek az online oktatás bizonyos részeivel, de a számonkéréseket mindenképpen jelenlétiben tudom elképzelni. Az érettségi szóbeli részét sem törölném el. Egy emelt angol 60% érettségi szóbeli nélkül középfokú nyelvvizsgának számított idén. Ha szóbeli nincs egy kommunikációs tantárgyból szerintem a vicc kategória.


A felsőoktatásban szerintem az lesz, hogy a nagyobb előadások online lesznek, majd a gyakorlatok jelenlétiben folytatódnak (nevezhetjük ezt hibrid oktatásnak). Egy 4 órás laborgyakorlatot, egy boncolást nem lehet online megtartani.

2021. aug. 7. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
80%
#6 Én láttam már online boncolást, ha profi a stáb tag kivitelezhető.
2021. aug. 7. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
81%
Pont erről beszéltem, hogy sok a lusta, emiatt is lesz rengeteg gyagyás. Még órán lehet valami rá is ragad a koszon kívül, de így biztos hogy semmi. Csak el nézem az uncsitesóm gyerekeit, se akarat, se kedv, sem ész
2021. aug. 7. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
94%
A hülyék paradicsoma c. film szerintem remekül ábrázolja jövőnket. :D
2021. aug. 7. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
92%
Szerintem az egyetemek lesznek az elsők ahol digitális oktatás lesz a sok külföldi be fogja vinni a vírust utánna meg jönnek majd a középiskolák bezárása általános iskolában meg lehet, hogy nem lesz digitális oktatás.
2021. aug. 8. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!