Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Pótfelvételi ponthatár változt...

Pótfelvételi ponthatár változtatás?

Figyelt kérdés
Sziasztok a gazdálkodás menedzsment szakra az általános eljárásban 400volt a ponthatár.(tavaly, ill. most is). Néztem a 2020-as pótfelvételi ponthatárokat ugyanerre a szakra, ott viszont 458 volt. Sajnos nem tudom felfogni, hogy ez miért lett a pótfelvételin +58pont a ponthatár, ha valakit alapból nem vettek fel az általános eljárás során, akkor, hogy gondolják azt, hogy pár heten belül képes lesz 58pontot szerezni?

2021. júl. 30. 19:17
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Pótfelvételin nem lehet alacsonyabb a ponthatár, mint az általános eljárásban. Elsősorban olyanoknak szól, akik vagy lekésték a februári jelentkezést, vagy nem vették fel őket egy megjelölt helyre sem, és most más lehetőség után néztek. Tehát aki nem jutott be egy helyre az általános eljárás során, az a pótfelvételin sem fog, ugyanis nem úgy van kitalálva.

Itt találsz róla több infót:

[link]

2021. júl. 30. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Bocsi, azt a részt lehagytam, hogy természetesen itt is lehet túljelentkezés, ahogy az általános eljárásban, ezért is emelkedik a ponthatár. Elvégre csak a maradék helyekre lehet ilyenkor is felvételt nyerni, úgyhogy nem tudnak egy meghatározott számnál több embert felvenni.
2021. júl. 30. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Hát én valami olyasmit hallottam, hogy talán tavaly azért volt 458, mert az volt a legmagasabb elért ponttal rendelkező ember akit felvettek, viszont akkor ez kimeríti a ponthatár fogalmát.
2021. júl. 30. 19:45
 4/7 anonim ***** válasza:
#3: Igen, ez a ponthatár fogalma. De simán lehet az is, hogy egyvalaki jelentkezett a költségtérítéses képzésre a pótfelvételi során, és így az ő pontszáma volt a ponthatár.
2021. júl. 30. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Igen, én is így értettem. Mindig az utolsó helyen bekerülő ember pontszáma a ponthatár. Vagyis ha jelentkezik 10 ember 5 helyre, és az ötödiknek 458 pontja van, akkor annyi lesz a ponthatár. Ugyanez a helyzet, ha csak egy ember jelentkezik, és ő be is fér. De ez az általános eljárásban is így működik, ezért nem fejtettem ki ezt a részt bővebben.
2021. júl. 30. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
ne haragudjatok de tényleg nem fogom fel. Ha az utolsó ember pontszáma 458 és ez a ponthatár, akkor az nem azt jelenti, hogy több embert nem vesznek fel mivel ő az utolsó ember akit felvettek?:D
2021. júl. 30. 22:03
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

De. Ha egy képzésre felvesznek összesen 100 embert, és a 100. jelentkezőnek 400 pontja van, akkor az lesz a ponthatár, hiszen 400 pont fölött minden jelentkező bekerült, alatta pedig senki.

A jelenlegi példa alapján az is elképzelhető, hogy nincs 100 jelentkező, csak 95, így a 95. ember pontszáma a mérvadó. Viszont ebben az esetben marad 5 hely a képzésen. Ezért meghirdetik azt az 5 helyet pótfelvételin is. 400 pont alá nem mehet a ponthatár, mert ez így van jogilag megszabva. A maradék 5 helyre tegyük fel, hogy van 10 jelentkező, akiknek a pontszáma mind 400 pont felett van. Mivel csak 5 hely van, ezért az 5. jelentkező pontszáma lesz az új ponthatár, ami mondjuk 458 pont. Tehát hiába éri el egy pótfelvételire jelentkező személy az általános eljárás 400 pontját, mégsem fog bejutni, hiszen a maradék 5 helyre jelentkeztek nála magasabb pontszámmal is.

Nem tudom, hogy már érted-e, ennél érthetőbben szerintem nem nagyon tudom elmagyarázni. :D

2021. júl. 30. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!