Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mennyivel nehezebb a levelező...

Mennyivel nehezebb a levelező tagozat?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Mivel mentálisan nehezebb lenne számomra nappali tagozatra járni, ezért szeretnék inkább levelezőre jelentkezni jövőre (bővebben: https://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__magya..

Azt szeretném kérdezni főleg levelezőre járóktól, hogy mennyivel nehezebb ott (ha az), illetve jár-e (ha igen, milyen) nehézségekkel? Elsajátíthatom-e ott is a kellő tudást, vagy kimaradok így fontos dolgokból?

A válaszokat előre is köszönöm.



2021. júl. 22. 20:40
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Egyedül kell megbirkóznod egy csomó feladattal.

A levelezőn is be kell járni bizonyos napokon. Mondjuk, heti háromszor 8 órát, sűrítve kapod az anyagot, több az utánajárás, kevesebb a lehetőség a konzultációra. Előadásokat hallgatsz, írod a teszteket, vizsgázol. De sokkal nehezebb az elmélyülés, az anyag követése, megértése.

2021. júl. 22. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
18%
Levelezo lenyegesen konnyebb mint a nappali
2021. júl. 22. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
2.: Kifejtenéd légyszíves bővebben?
2021. júl. 22. 22:39
 4/13 anonim ***** válasza:
88%
szabad kérdezni a korod, meg milyen szakra mennél?
2021. júl. 23. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
4.: Ha nem túl fontos tényező, akkor a szakot nem írnám le (főleg anonimitás miatt). 18 éves vagyok, most májusban érettségiztem (viszont ebben az évben nem jelentkeztem sehova, több ok miatt).
2021. júl. 23. 07:22
 6/13 anonim ***** válasza:
16%
#3 levelezosoknek sokkal kevesebb anyagot adnak le es kernek szamon
2021. júl. 23. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
74%

A levelezősöknek UGYAN AZ az anyag és UGYAN AZT a diplomát kapják a végén meg. Persze vannak egyetemek ahol a levelezősökkel elnézőbbek és nem annyira szigorúan veszik (viszont ott is a végén ugyan azt a diplomát kapják), de egy nagyobb egyetem szakán ilyen nincs.

Levelezővel a legnagyobb probléma, hogy nem lesz nagy ismerősi köröd a szakmádban ( persze a tanulás is rosszabb, de az egyén függő). Viszont ha nem tervezel itthon maradni egyetem után, akkor nincs nagy jelentősége a nappalis szakoknak, csak legyél képes megtanulni egyedül amit kell és pluszban tanulj még otthon azokhoz a tárgyaidhoz amikre erősen szükséged lesz majd a jövőbeli munkád során. Ha ezeket megcsinálod, akkor nincs különbség nappali és levelezői között.


Személyes vélemény:

-Szerintem akár online is lehetne rengeteg szakot tartani, mert semmi értelme bejárni egyetemre, rengetegen képesek lennének otthon megtanulni mindent amit kell (elvégre egyetemistákról beszélünk). Persze a vizsgák ugyan azok lennének és személyesen lebonyolítva. Ergó nem kellene bejárni csak vizsgálra, online adnák le az anyagot, ha megtanulod megtanulod, ha nem akkor nem. Mondjuk egy ilyet csak fizetős formában kellene megvalósítani persze, mert ez egy elég nagy kényelmi dolog lenne.

2021. júl. 23. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
43%

“ A levelezősöknek UGYAN AZ az anyag és UGYAN AZT a diplomát kapják a végén meg. Persze vannak egyetemek ahol a levelezősökkel elnézőbbek és nem annyira szigorúan veszik (viszont ott is a végén ugyan azt a diplomát kapják), de egy nagyobb egyetem szakán ilyen nincs.”


A DE pl. egy elég nagy egyetem és 2 szak ismeretében állíthatom, hogy lényegesen kevesebb a levelezősöknek leadott anyag.

2021. júl. 23. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
42%

Alapképzést csak akkor végezd levelezőn, ha már 30 éves vagy, családos, és dolgozol 40 órában, de mindenképpen diplomát szeretnél karrierváltás vagy előrelépés miatt. Minden más esetben nappalit javaslok.

Ebben az egy évben járj terápiára ha mentális problémáid vannak. Egy év alatt ég és föld lehet a különbség az állapotodban. De inkább nappalis legyél, mert sokkal többet ad.

2021. júl. 23. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Kevsebb a számonkérés, mert nincs idő ZH-t írni. Ellenben a zh-k is a vizsgaidőszakra vannak besűrítve, így bár hivatalosan teszemazt 4-5 vizsgád lenne, mégis olyan, mintha 10-12-re kellene készülnöd.

Sok az önálló anyagfeldolgozás. Nincs idő leadni mindent. Elnagyolt vázlatot kap az ember meg mellé a kötelező irodalom címét, és hajrá.

Ha gyakorlat is van, azt sokkal nehezebb összehozni, kevesebb is, mint nappalin.

És persze nem alakulnak ki olyan kapcsolatok, mint ami általában a nappalis hallgatók között.


Mindemellett bár a diploma a végén ugyanaz, azért számonkérésnél a tanárok többsége figyelembe veszi, hogy az ember levelezős, így más, könnyebb tételsor van, vagy nincs is tételsor, "csak beszélgetés".

2021. aug. 2. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!