Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Milyen a gólyatábor?

Milyen a gólyatábor?

Figyelt kérdés

Ki szervezi? Honnan lehet tudni hogy lesz-e? Csak az osztály megy, vagy az egész évfolyam? Hány napos szokott lenni? Hol van a hely, iskolában, vagy egy kirándulásu helyen? Tanárok is vannak? Történhetnek huncut kapcsolatok is ezidő alatt titokban? Megéri elmenni?

Köszi a válaszokat



2021. júl. 2. 14:53
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Budapest egy 6 évfolyamos gimnázium.

A gimi szervezi a gólyatábort terepgyakorlat néven szeptember 1-2-3.

A beíratkozáskor (május végén) kellett befizetni az árát.

A hetedik évfolyam (66 fő) megy és a rendező tizedik évfolyamból 10 fő.

3 nap 2 éjszaka

Tatára mennek.

6-8 tanár megy a gyerekekkel.

Ez nem az a suli ahol huncut dolgok történnek már csak az életkor miatt is.

Nekem megérte elmenni gólyaként is meg szervezőként is.

2021. júl. 2. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Idén felvételiztem gimibe (1+4éves), így még nem volt a gólyatáborom, de azért válaszolok, amire tudok:

Az iskola szervezi, tanárok és diákok is lesznek velünk valószínűleg mind részt vesznek a szervezésben is.

Nálunk a kiértesítő mellé csatoltak egy pásik dokumentumot, amiben ez is volt említve és az alap infók rajta voltak (helyszín, dátum, ár).

Nálunk az egész évfolyam jön.

Nálunk 3napos (2éjszaka).

Az Iglauer Parkban lesz a miénk.

Olvastam korábbi gólyatábor beszámolókat a suli oldalán, az alapján szerintem buli lesz, így (igaz, még látatlanban) úgy gondolom, hogy érdemes ezekre elmenni.

2021. júl. 2. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Előző vagyok, még annyit hozzá tennék, hogy augusztusban lesz és a beiratkozáson kellett fizetni.
2021. júl. 2. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Tapasztalat egy budapesti gimiből:

Ki szervezi? Iskola, tanárok szervezik, de segítenek a programokban az "ifik" azaz végzős segítők

Honnan lehet tudni hogy lesz-e? A suli küld tájékoztatót/kirakja a honlapjára

Csak az osztály megy, vagy az egész évfolyam? Külön mennek az osztályok nálunk

Hány napos szokott lenni? Ha jól emlékszem egy hetes volt

Hol van a hely, iskolában, vagy egy kirándulásu helyen? Kiránduló helyen, satraztunk

Tanárok is vannak? Mindenki kiskorú, természetesen így kellenek tanárok. Nálunk ha jól emlékszem az osztalyfonok meg az ofo helyettes volt (plusz rajtuk kívül 4 vagy 5 ifi mint segítő)

Történhetnek huncut kapcsolatok is ezidő alatt titokban? Szerintem kicsit eltulozzak amikor a generáció elcseszettsegerol beszélnek, vagy lehet hogy nálunk volt nagyon "gyerek" meg az osztály de csak egy kis kezfogas és csók volt egy olyan, ott összejövő pártól, akik utána vagy egy évig együtt voltak. Kb 14 évesekről van szó, ebben a korban még az is nagyon valószínű hogy többen nem csokoloztak rendesen. Nem kell attól félni/arra alapozni hogy orgiába fog átcsapni a tábor. Ami durvább golyataboros történeteket hallani az már az egyetemi golyataborokban történik ahol már felnőttek vannak, jó sok alkohollal.

Megéri elmenni? Nekem az a tapasztalatom hogy mindenképpen. Már csak azért is mert a legtöbben mennek és kialakulnak az első baratsagok, klikkek, közös sztorik, belsős poénok. Kínosabb egy olyan társaságba becsoppenni ahol mindenki ismeri egymást, tudjak hogy kivel jönnek ki jól, és folyamatosan a golyatabori élményekről nevetnek, amihez te nem csak hogy nem tudnál hozzaszolni de feszengve állnál is ott mert nem érted a vicceket

2021. júl. 3. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!