Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Emeltszintű érettségi hiányába...

Emeltszintű érettségi hiányában egyetem?

Figyelt kérdés
Önköltségesként lehetséges?

2021. jún. 24. 23:51
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
91%

Nem igazán. A legtöbb szakra már bemeneti követelmény a sikeres emletszintű érettségi. Állítólag van néhány szak (én művészetiről hallottam), ahová nem kell,de a legbiztosabb az, ha a felvi.hu-n utánanézel.

(Szerintem 99%, hogy kellene az emelt.)

2021. jún. 24. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
89%
Nem lehet sajnos. Max a buddhista főiskola. Az az egyetlen, ahova nem kell.
2021. jún. 25. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
90%
Művészetire nem kell, ott külön felvételi van. Minden más helyre kell.
2021. jún. 25. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
85%

Régen én is azt hittem, ha van pénzed mehetsz bárhová, max ha nem megy kirúgnak onnan... de sajnos nem.


Én is most 10 év kihagyás után újra érettségiztem, szerencsém volt, hogy ahova mennék ott elfogadják az idegen nyelvet beszámítható tárgynak, mert másból nem tudtam volna leérettségizni (bár még a töri elment volna, de azt többet kellett volna tanulnom)

2021. jún. 25. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
95%

Nem lehetséges. Az emelt szintű érettségi csak azokon a szakokon nem kell, ahol gyakorlati vizsga alapján számolják a pontjaidat (hittudományi, művészeti, művészetközvetítési képzési területek szakjai, a sporttudományi képzések közül az edző alapképzés, valamint azok a tanárképzések, ahol szintén kizárólag gyakorlati vizsga alapján kapod a pontokat).

Azonban van egy kiskapu, ami bár nem titkos, kevés helyen hívják fel rá a diákok figyelmét. A legtöbb szakon nem kötelező felvételi tárgyból csinálnod az emelt érettségit, csupán annyi a dolgod, hogy legyen egy emelt szintű érettségid. Mit jelent ez a gyakorlatban? Ha olyan szakra jelentkezel, ahol ez lehetséges, pl. egy üzleti alapszakra, leérettségizel középszinten mondjuk matekból és angolból, mellette pedig összehozol emelt szinten egy kettest földrajzból, akkor simán felvesznek a matek és angol középszintű eredményeid alapján. Nyilván az emeltért járó többletpontot nem kapod meg, de legalább teljesíted a követelményeket.

2021. jún. 25. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
36%
#5, fizetősre felveszik, de államira 400 pont kell az összes gazdasági,üzleti képzésre, ami emelt nélkül nehezen érhető el.
2021. jún. 25. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
49%
Most látom,önköltséges is szóba jöhet. Akkor 2 nagyon jó középpel be tudsz jutni egy gyengébb egyetemre, de jobb helyeken fizetősön is elég magas a ponthatár.
2021. jún. 25. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
84%
Felsőoktatási szakképzésre mehetsz emelt nélkül is, viszont alapszakra nem. Hiába önköltséges, a követelmények ugyanúgy vonatkoznak, maximum a ponthatár néhol alacsonyabb.
2021. jún. 25. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a választ.

PTE programtervezőire mentem volna, de akkor le kell tennem egy emeltet. Ilyenkor ennek a menete hogy megy? Hová kell jelenteznem, hogy letehessem?

2021. jún. 25. 14:16
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
kormányhivatalba bemész, jelzed az igényed, kapsz egy csekket, befizeted és majd megkapod melyik suliba kell menned vizsgázni a következő érettségi időszakban.
2021. jún. 25. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!