Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha nem emeltszintű az érettség...

Ha nem emeltszintű az érettségim semmilyen egyetemre nem vesznek fel?

Figyelt kérdés

Ezt írja a felvi.hu:

"FIGYELEM! 2020-tól alapképzésre és osztatlan mesterképzésre az a jelentkező vehető fel, aki legalább egy emelt szintű érettségi vizsgát tett, vagy felsőfokú végzettséget igazoló oklevéllel rendelkezik (kivéve azon képzéseket, ahol a felvételi összpontszámot kizárólag gyakorlati vizsga alapján számítják, illetve kivéve a felsőoktatási szakképzéseket."


2020. okt. 29. 14:15
 1/10 anonim ***** válasza:
95%

szerintem egyértelmű a leírás.


Ha nem érted, akkor neked nem az emeltszintű hiánya lesz a legnagyobb akadály....

2020. okt. 29. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Akkor nem.
2020. okt. 29. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Sima érettségivel kérdeztem a másik kérdésben, ott egy szót nem írtatok róla hogyha nem emelt akkor a sima érettségi sem jó már semmire...

De az annyira új hogy idéntől érvényes.

A felvi.hu viszont elfogadta így is a jelentkezést... xd

Minden 4-es, azt hittem ezzel valahová jutok.

2020. okt. 29. 14:40
 4/10 anonim ***** válasza:
95%
Meg kellett volna nézni, hogy a kinézett szakhoz mik a követelmények. Amúgy meg nincsenek tanárok az iskolában ahova jársz?
2020. okt. 29. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
98%
Elfogadni elfogadja, de mivel nem teljesülnek a követelmények, majd elutasítják.
2020. okt. 29. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Nem iskolából, érettségi után a gyárba mentem, most akarok elkezdeni valamit. Vagyis akartam..
2020. okt. 29. 14:53
 7/10 anonim ***** válasza:
23%

A felvi persze, hogy elfogadja a jelentkezést, hiszen felsőoktatási szakképzésre is ott kell jelentkezni, oda pedig nem kell emelt érettségi.


Ha nincsen már meglevő diplomád, amit elfogad az adott szak emelt érettségi helyett, akkor alapképzésre és osztatlan képzésre sem érvényes a jelentkezésed emelt érettségi hiányában.

2020. okt. 29. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
94%
A decemberbem megjelenő felvételi tájékoztató lesz a mérvadó. Ha kell az emelt akkor májusig bőven van időd felkeszülni.
2020. okt. 29. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
79%

Azért van 6 hónapod az érettségiig. Annyi időt alatt 1 tárgyból fel lehet készülni ha már egy alap érettségit csináltál 4-5 ös eredménnyel.(Főleg ha csak 1 tárgyból kell érettségizni)

6 hónap alatt ha 1 érettségire nem tudsz felkészülni, akkor szerintem az egyetemet ne fontolgasd mert ott 3 hónapod van ugyanerre TÁRGYANKÉNT házi és órai munka kellett Zh-zni is kell közben.

2020. okt. 29. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Ha jól értem a kérdezőt, nem most érettségizett, hanem pár éve, és elment utána a gyárba dolgozni.

Igen, már idénre is be akarták vezetni a kötelező érettségit, de ez csak az alap képzésekre lesz nehezebb, az osztatlanokra eddig is kötelező volt egy emelt. Olyan nincs, hogy majd decemberben megmondják mi lesz 5 hónap múlva, főleg nem mert egyetemre jelentkezni februárig kell. Nftv. szerint legalább két évvel előbb meg kell határozniuk a felsőoktatási intézménybe történő felvételhez egyes alapszakok esetében az érettségi vizsga teljesítésével kapcsolatos követelményeket. Vagyis de, már szinte biztos hogy kell a plusz emelt.


Viszont, ez értelemszerűen függ attól, hogy mikor érettségiztél. Egyetemre nem csak az jelentkezhet aki előző évben érettségizett, hanem minden személy akinek van érettségije. És ez ugye mondjuk 30 évvel ezelőtt teljesen máshogyan volt mint most. Mindenkinek a felvételije az egyetemre azon rendszer alapján működik, amikor neki érettségiznie kellett. Vagyis, ha pár éve még nem kellett plusz emelt, akkor az illetőnek aki akkor érettségizett sem kell plusz emelt. Ez persze változhat, ezért érdemesebb bemenni az adott felsőoktatási intézménybe és megkérdezni a Tanulmányi Hivatalt, vagy bemenni az Oktatási Hivatalba és ott érdeklődni.

2020. okt. 31. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!