Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mit érdemes manapság tanulni...

Danielito23 kérdése:

Mit érdemes manapság tanulni az egyetemen?

Figyelt kérdés

Megvan konkrétan mi érdekel, céljaid vannak, nem elégszel meg azzal hogy egy ruházati boltban eladó legyél, többre tartod magad ennél, nyitott és fogékony vagy a Világ dolgaira, olyat akarsz tenni ami számít, amiben tudsz önmegvalósító lenni. Jog, szociológia, közgáz, tanár, kutató stb.

Lemondasz-e a céljaidról pusztán azért, mert manapság mindenre rá lehet mondani hogy kitörölheted ezzel és ezzel a diplomával a segged, hogy túltelített a piac, hogy sokak szerint szart se ér és fölösleges?

Elmész-e pusztán azért közgázra mert a pénzügyi dolgokban látják sokan a jövőt, de mindig is szar voltál matekból és annyira nem is köt le?

Nem tanulsz szociológiát vagy egyéb társadalommal foglalkozó dolgot, mert valaki azt mondja nem lehet vele elhelyezkedni, hogy büfészak, hogy semmi értelme?

Mi a megoldás?

Felsőfokú szakképzés? Esetleg behódolsz és elmész valahova "eladónak"? Mert manapság szinte mindneki eladó valahol. Ékszer, ruha, cipő, sport, pékség, kisbolt, nyomtatványbolt, stb.

Ott van még a vendéglátás, de jobb helyeken ahhoz is végzettség kell. Elmész egy bebukott terved után mondjuk 23 éves fejjel pincérnek vagy eladónak tanulni?

Területi képviselő leszel mondjuk a Dohánygyárnál?

Valóban erre szorul a többség? Hogy azt csinálja amit nem szeret, nem akart soha, kicsit se érez tehetséget és elhívatottságot hozzá? Ez a jövő?

Fejet kell hajtani? Minden szar és fölösleges? Ne is tanuljunk tovább mert a végén úgyis valami olyat fogunk dolgozni amihez a végzettségünk alapján semmi közünk?


2010. aug. 25. 18:00
 1/4 anonim ***** válasza:
Az arányokkal van a gond. Sok a végzett és kevés a munkahely, és nem tud mindenki odajutni a "húsos fazék" közelébe. Magával a papírral nem fogsz sok mindenre menni. (Főleg azokra a szakokra értem, amiket leszólnak.) Csak belépő az adott területre. Kommunikáció-szociológia szakos vagyok, büfészakosoznak mint a fene, de nappal a helyi rádiónál dolgozok, gyakornokoskodok a helyi lapnak is. Gyakorlatozással sok kapcsolatot ki lehet építeni, ennek ellenére a csoporttársaim nagy része csak akkor megy el ha már muszáj. Önszorgalomból kell dolgozni a karriereden, hiába bukdácsolja valaki végig az egyetemi éveket, nem biztosíték semmire. Sok a végzett kommos, szocos is, de aki próbálkozik, annak talán bejöhet valami. Lehet naívan látom, és csak nekem volt szerencsém. A környezetemen tapasztalom hogy nem akarnak semmit se tenni érte, és utána majd sírni fognak. Szerintem mindenki olyan irányban tapogatózzon, ahol tehetséges, és úgy érzi, tud építeni. Ha olyan közegben mozog, ami nem az ő világa szerintem nem lesz sikeres.
2010. aug. 25. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Teljesen pozitív amit írsz és én is így gondolom. Aki már egyetem közben is gondol a jövőjére és tágítja a hálót, ami később a segítségére lehet az már előrébb van és még a tanultak közt is a jobbak közé tartozik. Ha valamiben céltudatos vagy és azért teszel is még a diplomád előtt, akkor lehet belőled valaki.
2010. aug. 25. 19:35
 3/4 anonim ***** válasza:

Én pl közgázra mentem mert érdekel a gazdaság,de közbe rájöttem(másodévesen) h a matek miatt annyira nem is menne pl a pénzügy és inkább olyan mesterszakra fogok idén jelentkezni ami érdekes persze kötődik a közgázhoz de a matek nem kell olyan brutálisan. És már nem érdekel h mindenki azt mondja h ezzel nehezebben fogok elhelyezkedni!

Miért erőltessek magamra olyant amit nehezebben tanulok? És éppen h átbukdácsolnám pl a pénzügy mesterszakot? Én jó akarok lenni a szakmámban ahhoz pedig nem 2es hanem 4es 5ös tudás kell!Nem mindegy h hogy végezzük el az egyetemet, nem úgy van h csak bulizunk, lógatjuk a lábunkat és éppen 2essel átmegyünk a vizsgákon!Mert az semmit nem fog érni!Na azzal télleg ki lehet törölni azt az alsó részünket..

És az ismerősi hálót szövögetni kell és elmenni minnél több egyetemi állásbörzére, érdeklődni , körülnézni h hol lehet szükség az adott végzettségre, gyakorlati helyeket megpályázni,dolgozni suli mellet (mindegy milyen munkát az is tapasztalat), nyelveket tanulni! Ha szépen felépítesz mindent magad körül tök mindegy milyen szakmában de el tudsz majd helyezkedni!

2010. aug. 25. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Én andragógia alapszakot végeztem,most HR mesterképzésre járok...Szintén gyakornoki minőségemben vagyok egy fejvadász cégnél..

Engem ez a dolog tényleg érdekel.Már az alapképzéskor is tudtam,hova tovább..Hogy ezt akarom csinálni.

Sztem a lényeg, h.ne a "majdcsak lesz valami"-elvet kövesd..Itt rontják el sokan...Ha tényleg tudatában vagy annak,mik az erősségeid, és mi érdekel, ráadásul teszel is érte,akkor nem számít h.a köztudatban mi a büfészak pl..



Egyik bnőm jogra jár,ami ugye megintcsak egy eléggé lenézett képzés manapság..De barátnőm tett érte, h.piacképesebb legyen.Fél évet Párizsban töltött áthallgatás keretein belül.Most pedig itthon francia jogot vesz fel az alap órái mellé.


Másik barátnőm kommunikációt végzett(erről ugye nem kell mesélnem,mennyire lehúzzák),ő ERASMUS-sal kiment fél évre Prágába szintén áthallgatással,most az egyik legnagyobb magyar hírügynökságnél gyakornok,de dolgozott már a Csodák Palotájában is...

Szóval a konkrét tervek,célok és a tenni akarás a lényeg.

2010. aug. 26. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!