Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mi értelme kinyitni az középis...

Mi értelme kinyitni az középiskolákat és a felső tagozatokat?

Figyelt kérdés
Az idióta politikusok azért nem tesztelnek, hogy nehogy fény derüljön arra, hogy valójában mennyi fertőzött van és hogy nehogy kiderüljön, hogy már itt van, az országban az indiai mutáns is, csak még nincs annyira elterjedve. Szinte lehetetlen, hogy a kissé összeomlott, igencsak problémákkal és hiányosságokkal leterhelt magyar egészségügy és a határőrök meg tudták volna állítani, ezt a nagyon gyorsan terjedő variánst. Már csak arra kell "várni", hogy elterjedjen. A szennyvízben megint növekszik a koronavírus. Arról pedig nem is beszélve, hogy mindössze 5 hét van hátra a tanévből és még a pünkösdi szünet is ott van. És ezért a május eleve nem a kő kemény tanulás időszaka szokott lenni, mert igazából már mindenkinek meg vannak a biztos jegyei a bizonyítványba, nem is beszélve az utolsó hetekről, amikor már csak közösségi programok vannak, ami ebben az időszakban csak arra jó, hogy terjedjen a vírus. A diákokat nem oltották még be egyáltalán, a 16-18 éveseket be akarták, de 10-ből, csak 4 fiatal élt vele. A 14-16 éveseket, akik eddig szintén digitális oktatásban voltak, még csak nem is tervezik beoltani. A tanárokról nem is beszélve, ugyanis rengeteg (akár idősebb vagy krónikus beteg) tanár nem kapta meg semelyik dózist a vakcinából és hatalmas részük csak az elsőt, ami annyit ér mint halottnak a puszi (ebben inkább nem a kormányra hallgatok, hanem az orvosokra és maguknak a vakcináknak a kifejlesztőire). Jobb lett volna, ha az egész hatalmas nyitásokat, minden téren inkább nyáron kezdik meg. Arról nem is beszélve, hogy ezzel a nyitásmániájukkal elvetették a magját a 4. hullámnak, mivel az általuk előtérbe helyezett vakcina (természetesen egy szintig jogosan, de az már nem jogos, hogy jelszóval ez miatt nem is tesztelnek) sem örök életű, hanem letelik a félév, a szervezetből kiürülnek az antitestek és ugyanott tartunk ahol előtte. Márpedig a már most szétesett magyar egészségügy nem bírna el akkora terhelést, hogy egyszerre oltsanak újra mindenkit. Azt ugye már meg világosan tudjuk, hogy az emberek egy jókora része nem értett ezzel egyet, de a kormány kis híján 130.000 ember véleményét köpte szembe.

2021. máj. 9. 13:22
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
95%

Kíváncsi lennék, ha választani lehetne:

aki bejár suliba az könnyebb dolgozatot írhat

aki online otthonról tanul, az nehezebbet, elvégre több ideje van

Viszont!

Mindenképp személyesen lenne a dolgozat számonkérés, tehát az onlineosoknak is be kéne menni a dolgozat erejéig, akkor hányan akarnának online tanulni?

2021. máj. 9. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 A kérdező kommentje:
Látom megjelent az összes kormánypárti, akik ajnározzák a nyitogatásukat. Csakhogy a petíciót követte még kettő akció, amiben szintén rengeteg ember részt vett. Az pedig igenis biztos, hogy ne ugasson bele az oktatásba az, akinek semmi köze hozzá, mert én sem ugatok bele például a macskasz@r felszedésébe, mert semmi közöm hozzá. Sok idióta boomer, aki el sem tudja képzelni milyen a digitális oktatás, a Facebookon odabrekeg, hogy minden diák lusta és semmit nem tanulnak a digitális oktatás alatt... Az ilyeneket olyan szívesen megnézném, hogy hogy írnak negyedóra alatt (hogy addig se lehessen csalni) 2 oldalas, nagyon nehéz témazárót, bekapcsolt kamerával és mikrofonnal, úgy hogy közben kussolni kell, hogy az már élvezet lenne. "Nagyon szeretem", azokat az időseket, akik fiatalként az időseket becsmérelték, most pedig a fiatalokat, gyűlölök, mert "lusták, selejtesek", de feltételezem egyetlen fiatallal sem találkozott még.
2021. máj. 9. 15:54
 13/27 anonim ***** válasza:
62%

Jajj de nehéz lehet nektek.

Képzeld most nem olyan rég végeztem az egyetemmel, utolsó 2 félév online volt. Online vizsgák, online záróvizsga, online szakdolgozat védés.

És nekem nem olyanokat kellett tudnom fejből, kapásból, kamera előtt bekapcsolt mikrofonnal 3 ember előtt, hogy pl mikor volt a 2. világháború vége...

Szóval nézd el nekem, mikor nevetek az általános/ középsulis diákokon, mikor játszák itt a nagy halált, hogy milyen nehéz a sulicska.

2021. máj. 9. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 A kérdező kommentje:
Az őrült különbséget tevő tanáraim tőlem például sokkal nehezebbet kérnek mint másoktól. Szóval nekem lenne okom panaszra. Online írtam meg több nehezített dolgozatot, minden másodperc számított, történelemből olyan ideológiákat kellett leírnom minden jellemzővel, amikről még a tankönyvek sem írnak, csak mert "Mindenkit a képességei szerint". Volt hogy a tanár versenyfeladatokat küldött nekem a fizikatanár, dolgozat gyanánt.
2021. máj. 9. 16:33
 15/27 A kérdező kommentje:
*Volt hogy például a fizikatanár versenyfeladatokat küldött nekem dolgozat gyanánt, nevetséges időkorláttal.
2021. máj. 9. 16:34
 16/27 anonim ***** válasza:
22%
Hű de megy a hiszti 🤣
2021. máj. 9. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
96%

"Mindenkit a képességei szerint"


Te versenyfeladatokat kapsz, szóval nem lehetsz egy hülye gyerek, pont neked kéne abba a kategóriába esni akinek tökmind1, hogy otthon vagy suliban van, mert tud teljesíteni.

2021. máj. 9. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 A kérdező kommentje:
Tudok tanulni, eddig sem okozott gondot, de ez egy világjárvány közepe, amikor már különben is csak 5 hét van hátra, amikor senki nem tanul semmit, csak beülnek a nagy semmit tenni és beszélgetni, a jelenlegi helyzetben pedig fertőzni egymást... Kiváló... Engedélyezték az úszásórát, azoknak akiknek van, az osztálykirándulásokat és mindent. Még a maszk viselése sem kötelező. Nevetséges, amit a kormány művel, ki lehetne egészíteni a "Minden élet számít" plakátokat, felsorolva a kivételeket, de attól tartok nem férne ki a reklámtáblákra.
2021. máj. 9. 17:38
 19/27 A kérdező kommentje:
Szerencse, hogy úszást csak általánosos alsósoknak oktatnak órarendszerűen és rájuk kevésbé veszélyes a vírus (egyenlőre, aztán ki tudja, hogy milyen új mutáns jelenik majd meg).
2021. máj. 9. 17:40
 20/27 anonim ***** válasza:
100%
Igaz kérdező. Introvertáltak rémálma fejezd be. Holnaptól azt mondtad elmész addig míg újra nem lesz távoktatás. Akkor 00:00-tól ne írj.
2021. máj. 9. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!