Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Kedves középiskolások/gimnazis...

Kedves középiskolások/gimnazisták, mikor fogjátok végre a hisztit abbahagyni, hogy kemény 5 hétre be kell menni tanulni, amikor fél évnyi vakációtok volt?

Figyelt kérdés

Tudom, a bulizás, sörözés, haverokkal lógás nem veszélyes, de az iskolától rendkívül féltek, megértem, hiszen mindneki volt kamasz és mindenki imádott lógni és kifogásokat keresni felelősségvállalás helyett, de szánalmas az a vergődés, amit levágtok. Több generáció bejárt és végigcsinálta az iskolákat, nem kell a hattyúk halálát játszani azért, mert 1 hónapra be kell menni.


Remélhetőleg ősztől soha többet nem lesz ez az idétlenkedés a digitális oktatással, kaptatok elég ingyen potyaötöst a semmire, a felnőttek világában ezzel a hozzáállással aligha mentek majd valamire.


2021. máj. 7. 12:09
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
97%
Pláne ha valaki egy projekten dolgozik otthon deadline-ra. Nem mindenki helpdesk otthon.
2021. máj. 7. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
99%
Egyébként meg nem nevezném vakációnak megfelelő segítség nélkül elsajátítani az anyagot
2021. máj. 7. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
93%

Szia!


Én nem hisztizek, mert nem fogok suliba menni.

2021. máj. 7. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
100%

Én végig itthon voltam, egyszer nem találkoztam rokonokon kívül senkivel, de velük is csak ünnepekkor, és maszkkal.


Igaz, szereztem potyaötösöket humán tantárgyakból, mert rendes oktatásban kettesnél amúgy sem ment volna jobbra, de azokból a tantárgyakból, amikből alapból nagyon jó vagyok, azokkal nem is foglalkoztam egyáltalán. Így az ötös matekomat lerontottam 2,9-re.


Tehát igen, nagyon lusta voltam, nem foglalkoztam eleget a tanulással, de a bukást nem érdemelném meg. Márpedig van olyan tantárgy, amiből bukásra állok, de még erre rátesz, hogy témazárókat fogunk írni, ráadásul rendes oktatásban, tehát nem fogok tudni puskázni sem.


Mentálisan nekem részben szükségem volt erre a hosszú "szabadidőre", meg részben erősebbé is tett lelkileg és mentálisan is. Meg annyi 100%, hogy innentől sokkal jobban meg fogom becsülni az oktatást és, hogy iskolába járhatok.


A legtöbb diák (legalábbis remélem) nem azért nem akar visszamenni, mert "lusta", hanem mert nem akar megbukni. Nyilván szinte senki sem tudja az anyagot, hiszen mindig a netről vagy könyvből másolták az egészet. Mindenki csak ki akarja húzni az év végéig.

2021. máj. 7. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
100%
Azért a "fél év vakáció" nem teljesen igaz, a mi iskolánkban ugyanolyan komolyan vettek mindent végig, rengeteget tanultunk itthon. Én sem szeretnék amúgy visszamenni, de én bulizni meg sörözni stb. sem jártam.
2021. máj. 7. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
vége is mindjárt a sulinak 2 hét
2021. máj. 29. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
kérdező vége a sulinak
2021. jún. 15. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Kérdező, nem tudom, hol élsz, de az iskola, ahol én tanítok, ott nem volt vakáció. Mi rendesen leadtuk az anyagot, a diákok készültek, feleltek, dolgozatot írtak.

Persze kényelmesebb kisgatyában a laptop előtt ülve átvenni az anyagot, mint felkelni reggel hatkor, bebumlizni a városba.

2021. jún. 29. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!