Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Milyenek a fővárosi HR-egyetem...

Milyenek a fővárosi HR-egyetemi alapképzések?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Szeretném értékelő véleményeteket kérdezni a Humán Erőforrás szakiránnyal kapcsolatban. Budapesti egyetemekről van szó, alapképzésről (BA), levelező szakon.


Nem marketingszövegek érdekelnek, hanem a valós tapasztalatok, így a jó és a rossz oldalak egyaránt érdekelnek.


Nyugodtan fejtsétek ki a véleményetek, de pár pont (a teljesség igénye nélkül), ami érdekel:


- melyik egyetemen érdemes tanulni HR-t (Bp.) és miért?

- mennyire könnyű bejutni és bentmaradni az egyetemen?

- a diplomához milyen nyelvvizsgát kell felmutatni?

- milyen az osztályközösség?

- milyenek az órák, mennyire gyakorlatiasak?

- milyennek értékeled az elvárásokat? milyenek a ZH-k, vannak-e szóbelik, mennyire korrekt az osztályzás?

- milyen a tanárok és a diákok hozzáállása? milyen a tanárok pedagógiai készsége, milyenek emberileg?

- milyen az ösztöndíjak rendszere?

- mennyire átláthatóak a papírügyek? könnyen el lehet mindent intézni?

- milyenek az UV és a TUF-lehetőségek?

- mennyire állja meg a piacon a helyét a képzés? könnyen el lehet helyezkedni?

- azzal a képzéssel, amit kaptok (kaptatok), milyen munkákat, feladatköröket (és hol) lehet elvégezni, betölteni?

- stb.


Előre is köszönöm a válaszokat!



2021. máj. 6. 17:59
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
35%

" mindenhol csak nő HR-es van.Jellemzően HR végzettség nélkül"


Így van. a vicc hogy sokan ezerrel tanulnak HR-nek ismerősöm meg HR -es team leader és se neki se a csapatában kb senkinek sincs HR-es végzettsége. Mert senkinek se kell-a munka enélkül is végezhető és ez mindent elmond a feladatkörről.

2021. máj. 12. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 Dagadozó Agy ***** válasza:

Úgy hallottam eléggé utálják a HR-eseket úgy nagy általánosságban.

Szerintem célszerűbb valami ,,rendes'' szakmára rágyúrni, matekos, műszaki vagy gazdasági szakon.

Aztán a tudásodat színezheted HR-es ismeretekkel, az úgy hasznos.

De simán HR önmagában... nem jól hangzik...

2021. máj. 30. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a kommentet - érdekes reakció; megfontolandó
2021. máj. 30. 14:18
 14/14 anonim ***** válasza:
40%

Hát pedig igaz az, hogy ha nő vagy, az +++ esélyt jelent a HR szakmában, ha pedig ezen belül még szépségkirálynő is, lehetőleg szőke, akkor meg pláne. Aki ezt nem hiszi, nézzen már meg pár HR osztályt, ennyi szupermodellt ritkán látni egy rakáson…


Gyógytornászt, biológust én magam még nem láttam HR-en, de ex tanító nénit, pszichológust stb. annál többet. Amúgy is túlképzés van HR-esekből, de még erősebb a munkaerőpiaci verseny, mivel a pszichológusok, tanárok is tarolnak…


Nálunk volt statisztika (Corvinus HR szak), de tényleg nem egy matekos szak. Összességében azt javaslom, hogy ha valakit a HR érdekel, akkor menjen sima gazdálkodás és menedzsment alapszakra először, és onnan szakosodjék HR-re később, ha még mindig érdekli. Egy coach képzés sem árt, például a METU-n van ilyen. Ha pedig valaki abszolút hardcore HR-es szeretne lenni, akkor pszichológia szak nappalin (és mesterszakon munkapszichológia szakirány a BME-n), mellette gazdmen levelezőn. És aki szerint ez lehetetlen, annak mondom, hogy személyesen ismerek olyan csajt, aki végigtolt egy pszichológia szakot és mellette egy Corvinus gazdasági szakot egyszerre úgy, hogy még gyakornokoskodott is multinál…

2021. jún. 24. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!