Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Milyenek a fővárosi HR-egyetem...

Milyenek a fővárosi HR-egyetemi alapképzések?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Szeretném értékelő véleményeteket kérdezni a Humán Erőforrás szakiránnyal kapcsolatban. Budapesti egyetemekről van szó, alapképzésről (BA), levelező szakon.


Nem marketingszövegek érdekelnek, hanem a valós tapasztalatok, így a jó és a rossz oldalak egyaránt érdekelnek.


Nyugodtan fejtsétek ki a véleményetek, de pár pont (a teljesség igénye nélkül), ami érdekel:


- melyik egyetemen érdemes tanulni HR-t (Bp.) és miért?

- mennyire könnyű bejutni és bentmaradni az egyetemen?

- a diplomához milyen nyelvvizsgát kell felmutatni?

- milyen az osztályközösség?

- milyenek az órák, mennyire gyakorlatiasak?

- milyennek értékeled az elvárásokat? milyenek a ZH-k, vannak-e szóbelik, mennyire korrekt az osztályzás?

- milyen a tanárok és a diákok hozzáállása? milyen a tanárok pedagógiai készsége, milyenek emberileg?

- milyen az ösztöndíjak rendszere?

- mennyire átláthatóak a papírügyek? könnyen el lehet mindent intézni?

- milyenek az UV és a TUF-lehetőségek?

- mennyire állja meg a piacon a helyét a képzés? könnyen el lehet helyezkedni?

- azzal a képzéssel, amit kaptok (kaptatok), milyen munkákat, feladatköröket (és hol) lehet elvégezni, betölteni?

- stb.


Előre is köszönöm a válaszokat!



2021. máj. 6. 17:59
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
59%
Igazából a magyar HR-ben, az a kérdés, hogy nőnek születtél-e vagy sem, tök mindegy milyen képzésre jártál...pl OTP szociológia szakos csaj a HR partner stb...de vannak gyógytornász, biológusok stb...talán a gyógytornász szak itt a legjobb...úgyis sokkal jobban segítenek majd más csajok is neked a HR-es Facebook csopikban is stb...
2021. máj. 7. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Érdekes megközelítés - de ez is hasznos lehet! Köszönöm!

Várok további megközelítéseket. Akár abban a szemléletben, hogy mi az az 5 dolog, ami pozitív és negatív (azaz 5-5) a képzésben. Hangsúlyozom, elsősorban az Alap Levelezős képzés érdekel, ami nem azt jelenti, hogy más formára vonatkozó adatok nem fontosak, csak azok épp secunder...

2021. máj. 7. 13:50
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

HR-t sehol sem érdemes tanulni se vidéken se Pesten mert egy bullshit szar semmi az egész.


Ismerős multinál HR teamleader 10 éve nulla szakirányúval. Eredetileg magyartanár.

2021. máj. 11. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
31%

HR-t sehol sem érdemes tanulni se vidéken se Pesten mert egy bullshit szar semmi az egész.



Ismerős multinál HR teamleader 10 éve nulla szakirányúval. Eredetileg magyartanár.


Ebben igazad van, a magyar HR képzés is olyan magyaros... hozzáteszem, ezért a magyar vállalati kultúra is felelős, hogy nem használnak jellemzően interjutipusokat, teszteket...hanem az a legfontosabb, hogy nő legyen a HR-es+kapcsolat legyen...én is ismerek magyar tanár HR-es csajt. Lehet módosítanom kell, a gyógytornász diploma helyett inkább a magyar tanári diploma a legjobb a magyar HR-es állásokhoz.

2021. máj. 11. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
18%

Utolsó, te soha nem unod meg ezt a gyógytornász meg biológus dumát? Meg hogy csak nőt vesznek fel HR-esnek? MINDEN ilyen kérdés alá beböfögöd, próbálj már meg vmi értelmet találni az életednek légyszi.


Kérdező: ez egy gazdaságtudományi szak. Kell egy jó matektudás, hogy arra építhess pénzügy, mikro-makroökonómia, statisztika, stb. tekintetében. Én HR mestert csinálok már, itt a stasztitika és az adatelemzés kapja a legnagyobb hangsúlyt, főleg az utóbbi. Mérésekkel, számokkal, konkrét eredményekkel kell tudni bizonyítani, hogy egy HR stratégia működik-e, illetve pénzügyileg profitábilis-e az adott vállalkozásnak. Egy jó HR-s ismérve, hogy tudja prezentálni az eredményeit számokkal, mert ezt értik meg a vezetők, vagy a vállalkozás tulajdonosa. Aki csak interjúztatáshoz ért, meg pár tréninget leszervezni, abból recruiteren meg junior HR business partneren kívül soha nem lesz több.

2021. máj. 11. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Amit elfelejtettem az előzőhöz: én külföldi egyetemen tanulok (online jelenleg), angolul végzem a szakot, nem tudom, mennyire gondolkodsz ilyenben, de szerintem érdemes, ha később szeretnél nemzetközi karriert.
2021. máj. 11. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a reakciót! Bármi újabb vélemény érdekel.


A külföldi lehetőség átgondolandó; bár nem én vagyok az érintett, és csak az "adatgyűjtő"

2021. máj. 11. 16:02
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

" ez egy gazdaságtudományi szak."


Érdekes én is HR mestert végeztem és EGY ÁRVA SZÁMÍTÁST SOHA semmiben nem kellett végezni.

2021. máj. 11. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Nem tudom hol végeztél, de akkor az a diploma nem sokat ér, ne haragudj. A disszertációd megírásához hogyan elemezted és csoportosítottad az általad gyűjtött adatot? Hogyan bizonyítasz hipotézist statisztikai tudás nélkül? Ez így nagyon nem kerek...
2021. máj. 11. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
45%

"Utolsó, te soha nem unod meg ezt a gyógytornász meg biológus dumát? Meg hogy csak nőt vesznek fel HR-esnek? MINDEN ilyen kérdés alá beböfögöd, próbálj már meg vmi értelmet találni az életednek légyszi."


Sajnos az az igazság, hogy ahol lakom, közepes méretű város Orbániában, 2 cég kivételével mindenhol csak nő HR-es van.Jellemzően HR végzettség nélkül. Ahol van férfi is, ott is több nő mellett. Orbánia egy ilyen ország, könnyű irodai munkára sokkal inkább felvesznek nőt, miközben megy a hülyìtés a női hátrányos helyzetről,miközben a női élettartam 10 évvel magasabb, hamarabb mehetnek nyugdíjba stb...

2021. máj. 12. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!