Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Taníthatok középiskolában...

Taníthatok középiskolában nyelvszakos diplomával?

Figyelt kérdés

Szóval harmadéves spanyol szakos vagyok. Keresek állásokat folyamatosan, a legtöbb callcenter és SSC.

A múltkor viszont találtam egy gimit, ahova keresnek spanyol nyelvű oktatót.

Muszáj tanári végzettség egy gimis álláshoz vagy mondjuk óraadóként is dolgozhatok ott? Egyetemen volt ilyen oktatóm egyébként. Diplomája sem volt, de oktathatott. Lehet ezt középiskolákban is csinálni?


Üvd.



2021. ápr. 29. 20:41
1 2 3 4
 21/31 A kérdező kommentje:

Természetesen hatalmas különbség van egy 19 éves 12. évfolyamos gimnazista és egy 20 éves OKJ-s tanuló között.

Jó, most megfogtál utolsó, ez tényleg ütős érv volt. Nagyot ütött.

2021. máj. 1. 19:32
 22/31 anonim ***** válasza:
57%

"hatalmas különbség van egy 19 éves 12. évfolyamos gimnazista és egy 20 éves OKJ-s tanuló között"

Mindegy, hogy szerinted mi a különbség meg mi nem, jogilag egész más a helyzet, ha még kiskorú valaki, így kiszolgáltatott helyzetben van, meg ha már nagykorú és önként vállal mindent, mindenféle kockázattal együtt.

2021. máj. 1. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
42%
Ja és igen, értem, hogy a 19 éves 12.-es is ugyanúgy nagykorú már, az a különbség viszont akkor is megvan, hogy OKJ-ra csak nagykorúak járnak.
2021. máj. 1. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 A kérdező kommentje:

Aha, de az értelmi szintjük nem hinném, hogy különbözne.

Én sem közoktatásban tanulok, még felsőoktatásban.

Elárulom neked, hogy elsősként senki sem tudja, hogy mit hol kinek stb.

Az, hogy már nem a közoktatásban tanulsz, hanem felnőttoktatásban vagy felsőoktatásban soha nem számított semmit.

2021. máj. 2. 10:03
 25/31 anonim ***** válasza:
94%

Dehogynem. A közoktatásban dolgozó tanároknak pont azért kell pszichológiai meg pedagógiai - amiben benne van a nyelvpedagógiai is, ha nyelvtanár - képzés is, mert a gyerekek máshogy működnek, mint a felnőttek. És nem csak az értelmi szintjükről, hanem egy csomó másról is szól a dolog: érzelmileg sokkal labilisabbak, még kialakulatlan az értékrendjük, sokkal befolyásolhatóbbak, ösztönösebbek, stb.

De úgy látom, nem is vagy kíváncsi az egészre, te már most tudod, hogy mindenkinél jobban tudsz mindent...

2021. máj. 2. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 A kérdező kommentje:

Szerintem te valamit csúnyán keversz.

A példád egy 10 éves gyerek és egy 25 éves felnőtt különbségét vizsgálja.


Tudod mit, igazad van! Jogilag valóban lehetetlen, legyen inkább igazad, nem szeretném, hogy itt sírd ki a szemedet.


Ettől függetlenül nekem lassan vége lesz a tanulmányaimnak.

Talán már ebben az évben tudok majd információt szolgáltatni arról, hogy oktatok-e alapszakosként vagy nem! :D


Addig is üdv.

2021. máj. 2. 11:54
 27/31 anonim ***** válasza:
63%
Szerintem kicsit mindkettőtöknek igaza van! 15 éve vagyok egyetemi oktató, de az eredeti diplomámmal általános- és középiskolában is taníthatnék. Szerintem a mai középiskola köztes kategória, lehet úgy is tanítani, mintha egyetemen lennél, de gyengébb iskolákban nagyon komoly pedagógiai véna kell ahhoz, hogy ne szakadjon le az osztály fele. Ugyanakkor az egyetemi oktatásban a pedagógia nincs elég komolyan véve, ezért is van ennyi pocsék egyetemi oktató. Szerintem a jelenlegi rendszer kifejezetten rossz. Úgy kellene csinálni, mint régen volt, hogy lehessen meglévő mérnök/bölcsész stb. diplomára 1 éves pedagógiai továbbképzést rátolni, és azzal tanítani. Nem hiszem el, hogy ne lehetne egy év alatt megtanulni, hogyan kell középiskolában JÓL tanítani.
2021. máj. 2. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:
45%
Kérdező, majd a gyerekek megtanítanak rá, hogy vegyél vissza az arcodból - főleg, ha tanárdiploma nélkül kerülsz a közelükbe (ami gyakorlatilag előfordulhat, ha annyira nem lesz más, akit felvegyenek, hiszen ha ló nincs, jó a szamár is ugye), mert akkor annál kevésbé fogsz tudni mit kezdeni a helyzettel, majd meglátod. Ha középiskolába kerülsz, ott lesznek még nálad is elszálltabbak, akik jó eséllyel megpróbálnak majd kicsinálni, ha így állsz hozzájuk...
2021. máj. 2. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim válasza:
54%

Pedagógusnak, és azon belül nyelvtanárnak lenni, akár hiszed, akár nem, egy külön szakma, amit tanulni kell. (Pedagóguson értem azt, aki a közoktatásban tanít, nem azt, aki csak pedagógia szakot végzett, és osztja az észt, pedig nem látott gyereket közelről, pl. az ELTE Pedagógia és Pszichológia Karán főleg ilyenek találhatók.)

A kérdésed olyan, mintha valaki arra lenne kíváncsi, hogy gyógyszerkutató biológusként közvetlenül gyógykezelhet-e kórházban betegeket. Nyilván nem.

Annyi a különbség, hogy a tanárhiány miatt sok intézmény kijátssza a törvényi előírásokat, és a hatóság is szemet huny felette, mivel nem emberéletek forognak kockán. Ettől még törvénytelen, hivatalosan mindenki csak olyan állást tölthet be, amilyenre a képesítése szól.

2021. máj. 2. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:

"A kérdésed olyan, mintha valaki arra lenne kíváncsi, hogy gyógyszerkutató biológusként közvetlenül gyógykezelhet-e kórházban betegeket. Nyilván nem."


Az a rémisztő, hogy ez az abszurdnak szánt példa valójában nem állt olyan messze attól, hogy valósággá váljon. Az elmúlt évben a járvány miatt simán kirendeltek kórházba betegekkel dolgozni nemcsak ápoló- és orvostanhallgatókat (ami már eleve aggasztó), hanem gyógyszerész meg dietetikus hallgatókat is (akiknek aztán pláne semmivel több közük nincs a betegellátáshoz, mint a kórházi portásnak), mivel egyszerűen nem volt elég orvos meg ápoló. Szükség törvényt bont.

2021. máj. 29. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!