Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Taníthatok középiskolában...

Taníthatok középiskolában nyelvszakos diplomával?

Figyelt kérdés

Szóval harmadéves spanyol szakos vagyok. Keresek állásokat folyamatosan, a legtöbb callcenter és SSC.

A múltkor viszont találtam egy gimit, ahova keresnek spanyol nyelvű oktatót.

Muszáj tanári végzettség egy gimis álláshoz vagy mondjuk óraadóként is dolgozhatok ott? Egyetemen volt ilyen oktatóm egyébként. Diplomája sem volt, de oktathatott. Lehet ezt középiskolákban is csinálni?


Üvd.



2021. ápr. 29. 20:41
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
31%
Hol keresel állást?
2021. ápr. 29. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
59%
Nem lehet, olyat szoktak csinálni, hogy végzős tanárszakost alkalmaznak.
2021. ápr. 29. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
91%

"Muszáj tanári végzettség egy gimis álláshoz vagy mondjuk óraadóként is dolgozhatok ott? Egyetemen volt ilyen oktatóm egyébként. Diplomája sem volt, de oktathatott. Lehet ezt középiskolákban is csinálni?"

Jól érzed, nem lehet. Egyetemre felnőttek járnak, azokat az taníthatja, aki akarja (mármint akit az egyetem hajlandó alkalmazni erre), de ahhoz, hogy gyerekek közelébe kerülhess, tanárdiploma is kell (pedagógiai, pszichológiai, stb. ismeretek), nem elég egy nyelvszakos. Hogy óraadó vagy-e vagy teljes állású tanár, az egy következő kérdés, de ha a közoktatásban akarsz tanítani (akár csak óraadóként), ahhoz tanárdiploma is kell.

2021. ápr. 29. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
84%

Nem tudom, miért mossák össze sokan a pedagógust az egyetemi oktatóval. Két külön szakma. A pedagógus gyerekek iskolai oktatásával és nevelésével foglalkozik, az egyetemi oktató pedig egy tudományos kutató, aki kurzusokat tart az egyetemen felnőtt embereknek, akik szintúgy tudományos ismereteket kapnak. Egyetemi óraadó meg bárki lehet körülbelül, aki rendelkezik valamilyen specifikus ismerettel.


A közoktatásban való elhelyezkedéshez pedagógusdiploma kell. Akiket osztatlan tanárképzésben oktatnak. Egy harmadéves tanárszakos például még nem is kezdte meg az iskolai gyakorlatát, igazából még nem taníthatna. 5-6 éves a képzés. Ehhez hozzátartozik a két szak, amit tanítani akarnak, plusz pedagógia-pszichológia és egy sereg gyakorlat.


Úgy akarsz elmenni egy suliba, hogy sosem írtál még óravázlatot vagy tanmenetet, nem gyakoroltad az óratartást, nem voltak módszertani óráid stb. stb.?

2021. ápr. 29. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
67%
Nem taníthatsz így hivatalosan. Legfeljebb nyelv suliban feketén (ilyenről már hallottam, pont spanyolostól).
2021. ápr. 29. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
29%
Tanulságos topik.
2021. ápr. 29. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
75%
Nyelviskolában nem kötelező a tanári diploma, ott nem szabálytalan. De szerintem ott sem szabadna alkalmazni őket, ez a diákok megtévesztése.
2021. ápr. 29. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
80%

"Nem tudom, miért mossák össze sokan a pedagógust az egyetemi oktatóval."

Ugyanazért, amiért azt hiszik, hogy az egyetem is iskola. Ha meg mondom nekik, hogy nem, még kiröhögnek...


"Legfeljebb nyelv suliban feketén..."

A nyelvsuli (egy szó) sem a közoktatás része, ezért oda nem feltétlenül kell tanárdiploma - bár a nyelviskolák nagy része azért elvárja, nyilván, hiszen a tanárdiploma bizonyítja, hogy átadni is tudja a nyelvet az illető, nem csak használni (a tanárszak nélküli nyelvszakos diploma csak az utóbbiról szól).

De attól, hogy nincs tanárdiplomája valakinek, még alkalmazhatja a nyelviskola legálisan is, nem csak feketén. (A feketén azt jelenti, hogy szerződés nélkül, ezért adózásmentesen, zsebbe."

2021. ápr. 29. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
12%
Köszönjük, Emese.
2021. ápr. 29. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
64%
Hivatalosan nem, de már nem egy példát láttam rá. Az én középiskolai angol tanáraimnak egyike sem rendelkezett pedagógusvégzettséggel, mind "csak" nyelvszakot végeztek. Én pedig jelenleg anglisztika szakon tanulok és nem egy hirdetést továbbítottak felénk, hogy végzett anglisztika szakos hallgatókat is keresnek általáno/középiskolákba vagy akár még folyamatban lévő tanulmányok mellett is alkalmaznának minket. Persze, ez mind nem törvényszerű, de attól még előfordul az ilyesmi. Hogy mindezt hogyan oldják meg, fogalmam nincsen, de ez mind igaz, amit leírtam.
2021. ápr. 29. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!