Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A 16-18 évesek, azaz a középis...

A 16-18 évesek, azaz a középiskolások nagy része is oltható lesz. Szerintetek visszaengedik őket május 10-től?

Figyelt kérdés

2021. ápr. 23. 11:04
1 2 3 4 5
 41/44 anonim ***** válasza:
100%
40-es, ha elegen aláírják, akkor igenis jelent, mert nyomást lehet vele helyezni a kormányra, ahogy ez az április 19-cel kapcsolatban is történt.
2021. máj. 1. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/44 anonim ***** válasza:
92%
Alá írtam
2021. máj. 2. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/44 anonim ***** válasza:
100%

#26 egy picit késve válaszolok, de azért kommentelek :D

A napokban olvastam utána, hogy az alsósoknál mit jelent az, hogy nem kötelező bemenni, mert én is így gondoltam, hogy hát miért is lenne akkora baj, ha mi, középiskolások is mennénk, ha nekünk sem lenne kötelező?

Azonban nagyon elszomorodtam azok láttán, amiket olvastam. Az elején még arról volt szó, hogy (bár hibrid oktatásnak nem nevezhetik,de gyakorlatban szerintem az lényegében) az otthoniaknak élőben mehetne az óra interaktív táblával és nem az órák után kapnák meg, rosszabb esetben befotózva bármiféle hang- vagy videóanyag nélkül a tanórát. A hangfelvétel készítését ráadásul iskolák házirendjéhez is kötik (ahogy először a "hibrid" megoldás is így indult...aztán sorra kapták az igazgatók a felsőbb értekezleteken az utasítást, hogy ezt mégsem tehetik meg. :) ). Aztán a másik, hogy igazolt hiányzásnak veszik és ha összegyűlik a 250 óra, akkor megint az iskola kegyeletén múlik a dolog, hogy elfogadják-e a diák által nyújtott teljesítményt az év során (ami hivatalosan - ha május 10.-ei nyitással számolunk - a nyitás dátuma előtti időszakban szerzett értékeléseken alapszik), vagy behívják vizsgázni, és valljuk be, hogy az senkinek nem hiányzik. Ugyanaz a gyomorgörcs jön rám, ha arra gondolok, hogy nekem is vizsgáznom kellene, ha nem mennék be, mint (ahogy előttem is írták) ahogy beígérték nekünk, hogy hogyha visszamegyünk, akkor novembertől szépen mindent számonkérnek. Igazából tavaly például a 10.-es anyagból írtunk súlyozott dolgozatot, nem is nagyon ismételtük át újra szeptemberben meg szó szerint kint, a padon írtuk, nem kell mondanom, hogy milyen szarul sikerültek. :DD

Szóval nem ellened szeretnék szólni, de őszintén szólva nem tudok még csak a saját iskolámban sem megbízni, hogy támogatnák az otthonmaradókat, hiszen még a kormány is a nyitást kommunikálja. Ezért is szeretném azt, hogy bár rohadtul unom ezt a tologatós játékot, de tanév végéig nem lenne hagyományos oktatás. Az mégis egy biztosabb út, mint az iskolám kezeibe bízni magam arról, hogy mit tesznek az otthonmaradósokkal.

2021. máj. 3. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/44 anonim ***** válasza:
100%
teljes mértékben tudok azonosulni amit mondasz utolsó! jobb lenne, ha erre az egy hónapra nem nyitnának
2021. máj. 3. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!