Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Tavaly három, idén másfél...

Tavaly három, idén másfél hónapig volt online oktatás, nem túl jó hatásfokkal. Mi lenne, ha a közoktatásban egy teljes évet ismételne minden diák? Egy évvel nem veszítenek semmit, viszont a tudásuk (vagy annak hiánya) meghatározza a jövőjüket.

Figyelt kérdés

2021. ápr. 19. 23:07
A kérdező szavazást indított:
Ismételjenek, fontos az alapos tudás.
Ne ismételjenek.
45 szavazat
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
95%
Elég nagy kibaszás lenne a kötelező évismétlés azokkal szembenm akik így is normálisan tudtak tanulni, akár azért mert az s iskolájukban úgy ahogy normálisan volt megoldva az online oktatás, akár azért mert otthon önszorgalomból sokat hozzátettek.
2021. ápr. 19. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
97%
NKÉI Nem Kell ÉvIsmétlés
2021. ápr. 19. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
95%
Egyébként aki úgy gondolja, hogy neki a jövője szempontjából előnyösebb lenne egy évismétlés, az kötelező évismétlés nélkül is meg tudja oldani, nem? Meg kell beszélni az iskolaigazgatóval, esetleg formálisan megbukni egy tárgyból, nem kell ehhez közös kezdeményezés.
2021. ápr. 19. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
És ha ismételnek mit veszítenek? Nem gondolom hogy túl sokat... Amúgy ők vannak kevesebben, de ha az alsóban alapvető készségeket nem sikerül megszerezni, az sokkal nagyobb gond, mintha valaki esetleg már valamelyest ismeri az adott óra (tantárgy) anyagát, esetleg mélyítheti a tudását.
2021. ápr. 19. 23:33
 5/18 anonim ***** válasza:
95%
#4: Pont egy egész évet veszítenek. Nekem személy szerint nincs bajom azzal ha valaki ismételni szeretne, csak nem értem, miért kéne miatta másnak is? Miért nem jó az, ha csak azok ismételnek évet, akik akarnak? Aki évismétlsét szeretne (úgy látom te ilyen vagy), annak miért jelentene bármilyen problémát, ha vele együtt nem mindenki más ismétel évet?
2021. ápr. 19. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
97%
öéi önkéntés évismétlés xd
2021. ápr. 19. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
93%
5-ös vagyok. Külön nem írtam le, de nyilván alsóban (esetleg egész általános iskolában, de középiskolában semmiképp) a szülőnek kéne erről döntenie, nem személyesen a diáknak.
2021. ápr. 19. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
94%

Kérdező, látom írtál privátot, de inkább itt válaszolok, hátha más is hozzá szeretne szólni. Egyetértek azzal, hogy főleg az alósok nagyrészének előnyösebb lenne egy évismétlés. De nem mindnekinek. Márpedig ha vannak olyanok, akik tudtak normálisan tanulni online is, akár csak húszból egy diák, akkor szeritnem nem szabad kötelezően évismétlést előírni.


Az is igaz, hogy ha szándékosan "visszabuknak", akkor egy új közegbe kerülnek. De te mondtad, hogy ez a diákok nagyrészét érinti. Ha a fele osztály együtt "bukik" vissza, az szerintem nem okoz traumát nekik.

2021. ápr. 19. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy ebben a rendszerben a részmegoldás csak káoszt eredményezne. Ha tényleg, csak az ismételne az akinek szüksége van rá (szerintem sokaknak), akkor borulnának az osztálylétszámok. S nem biztos hogy ezt kezelni tudnák.
2021. ápr. 19. 23:57
 10/18 anonim ***** válasza:
93%

Én nem értelek kérdező, most te egy kérdésre vársz választ, vagy hittérítő vagy?

Kikérted a véleményünket, leírtuk. Elmondtad te is az érveidet, ezzel nincs baj, de úgy bombázol privát üzenetekkel (pedig külön leírtam, hogy inkább itt, ez nem olyan téma, amit privátban kéne megbeszélni), hogy meggyőzz a saját álláspontodról, mintha valami választási kampányt folytatnál.

Elmondtam a véleményemet, elfogadom ha te máshogy gondolod, de ne próbálj meggyőzni a sajátodról. Azt meg végképp nem értem, miért írod hogy nem veszítenéne ksemmit a diákok. Egy év az szerinted semmi? Lehet, hogy egy kisiskolásnak nem tűnik soknak, de egy 17 évesnek nagyon is. És te az egész közoktatást írtad, abba ők is bele tartoznak.


De leírom, ha ezt szeretnéd: Igazad van, legyen kötelező évismétlés. Mindnekinek, annak is aki tudott tanulni normálisan. Aki mást mond, az egy kretén, csak te vagy a helikopter. (az, hogy a szavazás ennek ellenkezőjét mutatja ne zavarjon meg, minden válaszadó hülye, nem értenek hozzá)

2021. ápr. 19. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!