Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szerintetek hogyan és/vagy...

Szerintetek hogyan és/vagy mivel kéne javítani az országban az oktatást?

Figyelt kérdés

Ez szerintem nem új mindenkinek, hogy a normális oktatásnak nem ilyennek kellene lennie.

A diákok rengeteg dolgot tanulnak, amikre a későbbiekben semmi szükségük nincs, maximum érettségin, de utána sehol.


Szerintem nem egy rossz dolog, hogy ingyenes a közoktatás, de nem ilyen keretek között kéne csinálni. Rengeteg olyan tananyag és tantárgy van, amivel nem tudnak semmit kezdeni, de amivel tudnának és érdekli is őket, azt nem tanítják.

Nem fogok példákat írni, mert mindenbe bele lehet kötni, de ha ténylegesen átgondoljuk, akkor tudjuk, hogy ez így nem jól van.


Szerintetek mit lehetne csinálni ezzel?



2021. febr. 17. 13:13
 1/1 anonim ***** válasza:
60%

Én az ingyenes felsőoktatás ellen vagyok. Nincs szükség erre a 12 féléves szarra, kapjon az a tandíjnak megfelelő mértékű ösztöndíjat, aki normálisan tanul és kész. Mondjuk a diákok fele-harmada. A többi pedig eldöntheti, hogy kell-e neki annyira a képzés, hogy hajlandó érte fizetni, ha már jól nem tanul annyira, hogy ne kelljen neki.


Alapszakra is szóban/felvételi vizsgával felvételiztetnék. Az érettségi egy vicc, aki elhivatott a szakma iránt, annak legyen már egy valamilyen alapismerete, mikor jelentkezik.


Eltörölném ezt az idióta "ütemezett" haladást a közoktatásban és a felsőoktatásban is. Semmi szükség "kivárni" úgymond, hogy levizsgázhass, ha te hamarabb is képes vagy rá. Miért ne lehetne érettségizni 14 vagy 16 évesen minden tárgyból? Miért ne lehetne 3 év helyett 2 alatt elvégezni egy alapszakot? Ha le tud vizsgázni valaki, az azt is jelenti, hogy elsajátította a szükséges anyagrészt, teljesen mindegy, hogy neki ez évekkel hamarabb vagy később esedékes. Ha meg megbukik, akkor így járt, az ő felelőssége, az ismétlés meg az ő költsége.

2021. febr. 17. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!