Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Fakultációval kapcsolatos kérdés?

Fakultációval kapcsolatos kérdés?

Figyelt kérdés

Az lenne a kérdésem, hogyha olyan tárgyat választok faktnak, amit rendes esetben is tanulnék, (pl. töri, ez ráadásul érettségi tárgy is) akkor a faktos órákon kívül, az osztállyal is lesz rendes töri órám? Ha igen, ezt hogyan kell elképzelni? Mert gondolom, hogy fakton nagyobb a tempó, mint rendes órán.

A segítséget előre is köszönöm!



2021. ápr. 9. 12:51
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Iskolája válogatja.

Egyik suliban a faktorok jártak sima órára és faktorok is külön-külön, és külön osztályzatot is kaptak rá (bizonnyal is külön sor volt).

Másik suliban a faktosok külön csoportot alkottak, külön tanárral és ott kaptak jegyet. A biziből nem derült ki, hogy alap vagy faktos jegy.

2021. ápr. 9. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Igen, lesz órád az osztállyal is, és a legtöbb tantárgy esetében így oldják meg(van rendes+faktos tanárod, az érdemjegyeket pedig közös tantárgy neve alatt kapod), kivétel a matek, mert ott összevonják a tanrendi és a faktos órák számát, és egy tanár tanít.

Ez nem tudom, hogy mennyire változó iskolánként, szóval én csak az én iskolámról írtam.


(például 11.-ben lesz hetente 3 óra törid, és felveszed a töri faktot, ami pl 2 óra, akkor lesz 5 órád, ahol a töriről fogsz tanulni, csak lehet, hogy fakton átismétlitek az anyagok, vagy esszéírást gyakoroltok, stb)

2021. ápr. 9. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Iskolafüggő, nálunk a töri fakt úgy volt ahogy az #1 írja, a matek meg teljesen külön, onnantól csak a többi faktossal voltak matekóráik a faktosoknak, másokkal nem. Máshogy is haladtak, mélyebben vették át az anyagot.
2021. ápr. 9. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
nálunk alap tantárgyakból csak fakt van a faktosoknak (irodalom, töri, matek), de bioszból pl alap órán velünk vannak
2021. ápr. 10. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!