Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Aki gyogyszereszkent patikaban...

Aki gyogyszereszkent patikaban dolgozik, nem erzi azt, hogy csak egy jol fizetett penztaros?

Figyelt kérdés

A munkajanak a 90%-a az hogy recept alapjan kiadja a gyogyszert (a szamitogepes rendszer miatt, gyakorlatilag ez tevedhetetlen), fejfajasra javasol egy gyogyszert es kesz.

A maradek 10% ban nagydunnyogve kikeveri a receptre felirt kremet es kesz.


Megeri ezert evekig kemiat tanulni, laborra jarni?


2021. ápr. 4. 17:53
 1/7 anonim ***** válasza:
86%
A gyógyszerészeknek érteni is kell ahhoz, amit árulnak, mert bejöhet valaki és adott panaszra kérhet valamit, vagy bejön várandósan hogy ezt és ezt szedheti-e, kérdezhet a kiváltott gyógyszerrel kapcsolatban. Ezekre mind tudni kell a gyógyszerésznek válaszolni.
2021. ápr. 4. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
85%

Nem érzed azt, hogy szánalmas ilyen trollkérdéseket kiírnod?

Nem, a gyógyszerész nem nagyon adogat ki gyógyszereket, az az asszisztens ("pénztáros") dolga, ha esetleg épp ott van, akkor kiadhat ő is, de nem ez a dolga.

2021. ápr. 4. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Hm..

Akkor itt Budapesten a asszisztenseknek is kell doktorit szerezni?


Csak mert rajtuk van a nevtabla.


Es akkor mit csinal a gyogyszeresz?

Es akkor az asszisztens ad tanacsot gyogyszerekkel kapcsolatban.

Gondold at ezt megegyszer.

(mellesleg en is diplomas vagyok, csitt)

2021. ápr. 4. 23:31
 4/7 anonim ***** válasza:
77%
Hát igen sajnos sokszor azt nem lehet tudni kivel beszélsz, gyógyszerészek vagy az asszisztenssel, mert nincs nagyon megkülönböztetés (ruhában sem pl), nem azt mondom , hogy ők butábbak lennének, csak mi sokkal többet tanulunk ezért,és ugye a hatástant is sokkal részletesebben, amit az asszisztensek nem. Más országban, pl Amerikában is sokkal jobban külön van ez választva, ezen fejlődni kéne Magyarországon. Hát pl én nagyon stresszes vagyok, S nekem jól jön egy ilyen nyugis szakma. De az egyetem tényleg maga a pokol sajnos, nagyon nehéz, de szerencsére már a végén járok. Ezen párszor azért én is elgondolkoztam, hogy megéri-e, de igazából semmi mást nem tudnék kitalálni, mert szeretnék segíteni az embereknek, de azért nem is akarok traumákat átélni (mint egy orvos), de nem is akarok egész nap egy irodában ülni, meg azért jó érzés, ha anyagilag sincs semmi gond a későbbiekben.
2021. ápr. 6. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
68%
(se gytk IV)
2021. ápr. 6. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Én mindig azt gondoltam, hogy a patikában mindig ott kell lenni a megfelelően képzett gyógyszerésznek is, és ha a beteg valamit kérdez, akkor szükség esetén odahívják. Tévednék?
2021. ápr. 6. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
68%
Nem, most ahol pl gyakorlaton voltam, volt, hogy csak az asszisztensek voltak csak úgymond a tára mögött. Nagyon el kéne ezt valahogy választani, mert azért gondolom a beteg is örülne, ha tudná kivel beszélne.
2021. ápr. 6. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!