Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Nagyon nagy baj, ha nincsen...

Nagyon nagy baj, ha nincsen semmi motivációm érettségire?

Figyelt kérdés

Idén fogok érettségizni, és semmi de tényleg semmi motivációm nincs, hogy tanuljak érettségire. Februárban felvételiztem külföldi egyetemre, rengeteget tanultam rá előtte, fel is vettek, ott is fogom folytatni a tanulmányaimat. A magyar érettségim nekem semmilyen módon nem számít bele a kinti felvételimbe, itthon pedig bár jelentkeztem két szakra, nem szeretnék egyetemre járni. Úgy érzem, hogy én már tanultam eleget a jövőm érdekében, meg is lett a gyümölcse (felvettek), innentől fogva nekem már nincsen dolgom ebben a tanévben. Történelemből emeltezem, próbaérettségim egy jó 70% lett, van egy 91%-os angol emeltem mellé (előrehozott), nyelvvizsgákkal minden pluszpontom megvan. Szerintem minden tárgyból egy ilyen 70%ot össze tudok hozni különféle készülés nélkül. Remélem nem hangzik beképzelten, de én valahogy semmilyen motivációt nem találok az érettségire való tanuláshoz, miközben körülöttem mindenki érettségi lázban ég. Kezdjek el én is görcsösen készülni az érettségire (ha igen, mi motiváljon), vagy hagyjam a fenébe és ne erőltessem túl magamat?


Azt még hozzáteszem, hogy most jövök ki covidból, és elég gyenge vagyok még, illetve az elmúlt két hét teljesen kiesett tanulás szempontjából.



#egyetem #külföld #érettségi #motivádió #motivációihány
2021. ápr. 4. 12:32
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
Te nem érted, amit fentebb már leírtak, hogy akárnmikor változhat az életed. Lehet, hogy egyáltalán ki se mész. Lehet, hogy a szüleid hazajönnek fél év múlva. Lehet, hogy te akarsz majd hazajönni. Plusz az érzés, hogy ha becsúszik egy 3-as az érettségidbe, el fog kísérni egész életedben.
2021. ápr. 8. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!