Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Nagyon nagy baj, ha nincsen...

Nagyon nagy baj, ha nincsen semmi motivációm érettségire?

Figyelt kérdés

Idén fogok érettségizni, és semmi de tényleg semmi motivációm nincs, hogy tanuljak érettségire. Februárban felvételiztem külföldi egyetemre, rengeteget tanultam rá előtte, fel is vettek, ott is fogom folytatni a tanulmányaimat. A magyar érettségim nekem semmilyen módon nem számít bele a kinti felvételimbe, itthon pedig bár jelentkeztem két szakra, nem szeretnék egyetemre járni. Úgy érzem, hogy én már tanultam eleget a jövőm érdekében, meg is lett a gyümölcse (felvettek), innentől fogva nekem már nincsen dolgom ebben a tanévben. Történelemből emeltezem, próbaérettségim egy jó 70% lett, van egy 91%-os angol emeltem mellé (előrehozott), nyelvvizsgákkal minden pluszpontom megvan. Szerintem minden tárgyból egy ilyen 70%ot össze tudok hozni különféle készülés nélkül. Remélem nem hangzik beképzelten, de én valahogy semmilyen motivációt nem találok az érettségire való tanuláshoz, miközben körülöttem mindenki érettségi lázban ég. Kezdjek el én is görcsösen készülni az érettségire (ha igen, mi motiváljon), vagy hagyjam a fenébe és ne erőltessem túl magamat?


Azt még hozzáteszem, hogy most jövök ki covidból, és elég gyenge vagyok még, illetve az elmúlt két hét teljesen kiesett tanulás szempontjából.



#egyetem #külföld #érettségi #motivádió #motivációihány
2021. ápr. 4. 12:32
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha csak annyira számít, hogy meglegyen, akkor ne strapáld túl magad, majd az egyetem kelleni fog úgyis tanulni.

Pihenj, élvezd ki ezt a pár hónap „szabadságot”, mert az egyetemen nem biztos, hogy fog rá jutni idő.

Az egyetemhez pedig sok sikert!

2021. ápr. 4. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem pedig tanulj, nyilván amennyi még nem készít ki teljesen. Most azt érzed, hogy úgy lesz a jövőd ahogy leírtad. De mi rá a garancia, hogy később nem akarsz majd tanulni? Lesz egy kevésbé erős érettségid, ami miatt talán nem vesznek fel oda, ahová akarod. Ha 70%-ot össze tudsz hozni tanulás nélkül, az nagyon szép eredmény, már csak egy nagyon picit kéne hozzátenned, és máris még jobb lenne.
2021. ápr. 4. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
33%
Itt az idő nyafogás helyett elkezdeni tanulni. Vedd elő szépen a könyvet és tanulj. Gondolom nem egy 3-as érettségit akarsz a szüleidnek bemutatni, hogy csak ennyire voltál képes.
2021. ápr. 4. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat.

3-as: minden tárgyból legalább 70-75 százalékot tudok írni, ami egy négyesnek számít, nagyon el kéne rontanom az érettségit, hogy hármas legyen

2021. ápr. 4. 13:25
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Azért tanulj, mert nem tudhatod, mit hoz a jövő. Lehet, hogy 10-20 év múlva szeretnél egy magyar egyetemen is végezni valamit, ahova kelleni fog a jó érettségi. Megszívatnád magad, ha olyankor még újból kéne érettségizned. Ne szakadj bele a tanulásba, de készülj fel tisztességesen, hogy minden ötös legyen.


Egyébként hova mész tanulni, ahol nem számít az érettségi eredménye?

2021. ápr. 4. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
5ös: egy finn egyetemre fogok menni mérnökinfó szakra, és mivel ott teljesen más középiskolai rendszer van, ezért a külföldi hallgatóknak egy külön felvételit kellet írniuk (én is ezt írtam) és az ott szerzett pontok alapján vették fel a hallgatókat, a magyar érettségim mindössze annyit számít, hogy ezzel igazolom, hogy itthon befejeztem a középiskolai tanulmányaimat.
2021. ápr. 4. 14:37
 7/11 anonim ***** válasza:

Csináld meg bazdmeg, ne rinyálj.


Nyilván senki sem szeret vizsgázni, de ezen most, kis túlzással, a jövőd múlik.


Sok sikert. :)

2021. ápr. 8. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Utolso, Igen épp ez az, hogy az én jövőm NEM ezen múlik. Elkoltozom Magyarországról kulfoldre, és már ott van biztos egyetemi helyem. Nekem semmit nem számít sehova sem a magyar érettségim.
2021. ápr. 8. 10:22
 9/11 anonim ***** válasza:

Az ilyen elbizakodottságból szokott hatalmas pofára esés zajlani.


Én 5.0 érettségit csináltam. A matek érettségit 35 perc alatt töltöttem ki hibátlanra. – és mégis tanultam rendesen, nem nyafogtam, hogy jaj de unom. Viszont nem is szívtam meg.

2021. ápr. 8. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Szerintem nem érted a lényeget. Nekem nem számít sehová sem az érettségim. Családilag elköltözünk innen, nem fogok magyar egyetemre járni, ahová költözünk oda már van egy biztosított egyetemi helyem. Ha a szavaiddal élve pofára esek akkor sem történik semmi számomra. Nem érdekel hogy azzal flexelsz hogy neked milyen jó lett az érettségid, ha nem érted amiről beszélek akkor nem kell hozzászólni
2021. ápr. 8. 10:59
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!