Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mennyire "szivatós" iskola a BGE?

Mennyire "szivatós" iskola a BGE?

Figyelt kérdés
Mekkora a lemorzsolódás? Mennyire szivatnak a matekos tárgyakkal? Kedvesek a tanárok, vagy olyanok mint amiket hallani némelyik helyen, hogy van olyan oktató amelyik a dolgozatokat feldobja, és amelyik az asztalra esik 2es, amelyik a földre az 1es?

2021. márc. 20. 21:58
 1/7 anonim ***** válasza:
74%

Semennyire, egy hülye is átmegy ott, üdv BME ről.


Na a beszólogatást félretéve, általánosan minde egyetemen vannak rendesebb és kevésbé rendes tanárok, egyetemi pletykák, kisebb és nagyobb szívások. Sok az elfogult, nem lehet tudni, hogy kinek mennyire van igaza így egy témával kapcsolatban. Nem ismerem a BGE-t, viszont nem hinném, hogy olyan vészes lenne. Miért, akkor ha vacillálsz, hová mennél ha nem oda?

2021. márc. 20. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
83%

Szerintem nagyon.

Angol Nemzetközi gazdálkodást végeztem, és hát na. Szivattak, erre nincs jobb szó.

Nekünk a kezdőévfolyam kevesebb mint felének lett időben diplomája, 1-2 év csúszással talán 50-55 körülire nőtt ez az arány.

A statisztikai tárgyakon rengetegen elhasalnak, de igazából az csak nehéz, nem pedig "szivatós".

Valódi buktatós szivatás talán 4-5 tárgynál volt, ebben volt tipikus érthetetlen asztalra dobom és ami ottmaradt átmegy típusú javítás, volt rosszindulatú buktatás egy 2 kredites etikai fosnál amire magam sem értem miért és mire húzott meg 2x és miért adott utána ötöst, és volt olyan ahol egyszerűen nem tudom miből és hogyan lehetet volna fölkészülni az adott kérdéssorra, volt 95 oldalnyi kézzel írt jegyzetem, abból sajnos nem...


Jó suli amúgy, szerintem megéri, jó oklevelet ad, ugyan úgy mehetsz vele BIG4-ba Citibe, Morgenbe, alapkezelőkbe ha ez érdekel épp.

2021. márc. 21. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Első vagyok, nekem a BME-n nem az a tárgy lett a nagy szívás, mint amire csak a vélemények alapján gondoltam. FOntosak a vélemények de hibát követsz el, ha ezek alapján ítélkezel csak. Nem ismerem a BGE anyagát de így szóbeszéd alapján BME hez képest lazának tartják, nyilván a legnagyobb egyetem az nehéz de nem tudom a BGE szintjét. Gazdasági szakokon a matek és a mikro,makro ökono amik nehezek de ez is nagyon egyetemfüggő. Nem hinném, hogyha rendesen tanulsz akkor ne mehetne rendesen. Viszont ha az a kérdésed, hogy emiatt menj vagy ne menj a BGE re, akkor hova mennél ha nem oda?
2021. márc. 21. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Igazából pont BGE-s tanulók/extanulók véleményére voltam kíváncsi, így a #2-nek külön köszönet.


#3: van választék más egyetemből is, pl. SZIE, GDF, MILTON stb, ezek kevésbé erős iskolák, persze szivatás terén lehet, hogy nincs nagy különbség. Nekem legszimpatikusabb a BGE, de azért megszivatni nem szeretném magam, hogy olyan sulira lőjjem el az államilag támogatott féléveimet, amit csak keservesen, vagy neadjisten sehogy sem tudnék elvégezni. Ezért szeretnék informálódni a témában.

2021. márc. 21. 22:46
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Hármas vagyok. Mint írtam kb lehetetlen informálódni megfelelően. Azaz, hogy ne lehessen benne félrevezetés. Amúgy elvileg a többi egyetem is ad értékelhető tudást de én ezek közül a BGE re mennék a helyedben, kivéve ha a többin sokkal kevesebb a szivatás, na de szerinted itt most összegyűlik egy SZIE-s GDE-s, MILTONOS hallgató és összevetik tapasztalataikat? Keress élőben olyan embert, aki a BGE re jár! Persze lehet online is beszélni, őt kérdezd meg de lehetőleg többet, ha bele akarsz menni a dologba, viszont leginkább élőben derül ki úgyis. Ezért írtam amit. A BGE azért nem annyira nehéz, hogy ha beleadsz apait anyait ne végezd el. Szerintem jól jársz, ha oda mész. GDF re és MILTONRA én tuti nem mennék, utóbbiról nem is hallottam a kérdésed előtt. Akkor nálam max SZIE lenne és BGE, én a SZIE nek néznék utána, viszont akkor így rendesen.
2021. márc. 21. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
100%
Az online oktatás kisebb túlzással vicc kategória a BGE-n, hasonlóan sok más egyetemhez. Normális esetben, -remélhetőleg szeptembertől- jelenléti oktatás lesz, amiről van nagyjából másfél szemeszternyi tapasztalatom. Igazat kell adjak, hogy tanár függő. Összességében nem mondanám túlzottan szívatósnak azért. Az előző egyetemem amit elvégeztem, BME VIK-en (mérnökinfo) jóval szívatósabb volt, de igazából a programozás oktatók miatt. Viszont fontos különbség, hogy míg a mérnökinfó szakon a programozás tárgy végigkísérte a tanulmányokat (tehát 6 féléven keresztül mindig volt egymásra épülve), így egy bukással már csúszik az ember, ilyenről a BGE-n egy szak esetében sem tudok, ami azt jelenti, hogy ha valamiből megbuksz, akkor utána pótolod és emiatt nem kell feltétlenül csúsznod. Nekem ez volt a legnagyobb "szívatás" a BME-n, ami nincs jelen a BGE-n, az meg, hogy van egy két tanár aki megakar húzni, azt mondom legyen, majd jövőre vagy azután sikerül úgyis.. :D Illetve készülj, hogy brutálisan sok prezentációt és beadandót kell csinálni a BGE-n, de ez egy jó dolog szerintem, hiszen gyakorlati.
2021. máj. 12. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek!
2021. máj. 18. 17:04

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!