Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » BME Villamosmérnöki szakon...

BME Villamosmérnöki szakon melyik specializációt válasszam?

Figyelt kérdés

Másodéves villamosmérnök hallgatóként idén kell specializációt választanom.

Olyan specet szeretnék, amit élvezek, nem feltétlen az érdekel melyikkel lehet a legjobban elhelyezkedni.


Tárgyak amiket szerettem:

- Fizika 1,2

- Prog 1,2

- Jelek 1,2 (igen, tudom... :) )


Idén a szabályozástechnika és az infokommunikáció tetszik a legjobban, nem tudom ezekből mennyire lehet megítélni, hogy az ezekből induló szakirány mennyire jó.


Tárgyak amiket nem szerettem:

- digit 2

- ETA

- info 1 sem olyan szimpatikus jelenleg


Amin gondolkozom az a beágyazott rendszerek, aki tudja hogy az IIT, MIT, AUT között mi a különbség hol van a fókusz az írja le légyszi.


Vagy infokomm, ott is érdekelne melyik tanszéket érdemes választani, hol min van a fókusz.


Ti mit választanátok? Minden tapasztalatot, észrevételt szívesen várok.



2021. márc. 8. 14:06
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
78%
Próbáld meg elválasztani a két érzést: nem tetszik valami mert az anyag nem érdekel, vagy nem tetszik mert szarul tanítják (sajnos van ilyen is a VIK-en nem kevés). VIK-en a beágyazott a legnépszerűbb, ha itt végzel akkor jó eséllyel valami beágyazott C programozó állásba kerülsz itthon (autóipar pl.), infokom inkább a Telco cégek felé visz. Persze nem kötelező ezeket választani, ez csak a leggyakoribb irány.
2021. márc. 10. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
18%
A tárgyak közösen vannak, mindegy melyik tanszéket választod. Aminél lényeges a tanszék az az, hogy az Önlab/Szakdolgozat témádat náluk fogod írni. Nézd meg a tanszékek honlapján először is, hogy hol látsz szimpatikus témákat, szimpatikus tanárt akit konzulensként el tudsz majd képzelni. Illetve általában érdemes a specializáció fő tanszékén maradni (ez a beágynál ha jól tudom a MIT).
2021. márc. 11. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

IIT: szabtech, matlab, PLC programozás, gépi látás, ipari automatizáció


AUT és MIT között nem sok különbség van, MIT-en van FPGA és jelfeldolgozás (DSP), AUT-on asm, de mikrokontrolleres C programozás, hálózati programozás, beágy oprendszerek, nyáktervezés vannak mindkettőn.


Régen az irányítástechnika másik specializáció is volt.


A tárgyak, amik erre a specre kellenek főleg prog1, digit1-2, info1-2, jelek csak ha tényleg jelfeldolgozol, de tárgyakban nem jön elő.


Én azt ajánlom menj HVT-re, ott fizika, terek, jelek1-2 jobban előjön. Programozni meg sosem árt, ha tudsz, az inkább projektfeladatoknál jöhet ott elő.

2021. márc. 13. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!


Megnéztem a szakdolgozat témákat, a HVT-n kicsit túl életinek tűnnek nekem.


Infokommunikáción belül konkrét tanszékekről (HVT, TMIT, HIT) tud valaki tapasztalatot mondani?


Főleg a TMIT egy nagy kérdőjel nekem, milyen a tanszék illetve az oktatók?

2021. márc. 23. 12:56
 5/12 A kérdező kommentje:
*elméletinek
2021. márc. 23. 12:57
 6/12 anonim ***** válasza:
Én nem TMIT-es voltam, de két ismerőssel is beszéltem onnan róla, akik oda jártak. Nem panaszkodtak. Mindkettő végül beágy irányban kötött ki.
2021. márc. 24. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Amúgy nem feltétlenül a szakdogatémákat érdemes nézni, mert úgy is kb azt veszed fel, amit akarsz. Ismerek olyat, aki AUT-osként VET-es (céges) témát vett fel. Inkább 6. féléves tárgyat, laborokat éri meg összegasonlítani. Milyen témák érdekelnének amúgy?
2021. márc. 24. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
7-es, nincs igazán olyan téma ami kiemelten érdekel. Olvasva a szakdolgozat témákat rengeteg olyan van amivel szívesen foglalkoznék, ezért is nehéz dönteni. Ha fent említett kedvelt tantárgyakkal kapcsolatos az nyilván pozitív.
2021. márc. 28. 12:45
 9/12 A kérdező kommentje:
De ha jól értem, pl HVTS-ként lazán felvehetek egy MIT-s vagy egy TMIT-es témát is? Van ebben bármi megkötés?
2021. márc. 28. 12:46
 10/12 anonim ***** válasza:
Be kell adnod egy kérvényt, de ez csak formalitás. A témák nagy része nem kapcsolódik szervesen a tanszék speces tárgyaihoz.
2021. márc. 28. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!