Valóban ilyen könnyű lenne a jogi egyetem?
Én külön választanám a két kérdést és a nehézségére való megválaszolását passzolnám, mivel az teljesen szubjektív.
Ugyanakkor a másik kérdésedre reflektálva, igen, túltelített a jogász szakma, túlképzés van joghallgatókból. Konkrét számokat most nem hoznék, de interneten bárki rákereshet lakosságarányosan országonként mennyi ügyvéd és egyéb jogi foglalkozású ember van. Magyarország ilyen tekintetben éllovas, elég például a hazai adatot az osztrákkal összevetni.
A túlképzésnek és a nehézségnek nincs igazán köze egymáshoz.
A túlképzéses kérdést nem lehet úgy megválaszolni, hogy ne válasszuk szét a hagyományos jogi pályákat (ügyvéd/bíró/ügyész/közjegyző/jogtanácsos) a többitől. Előbbiek messze nem bírnának el ennyi jogászt, viszont az egyéb joginak mondható állások miatt vélhetően a legtöbben meg fogják találni a számításukat. Ez főleg a közigazgatás, a jogászok min. 2/3-a idekerül. (más kérdés hogy ez mennyire kielégítő jogi karrier). A sokat emlegetett ügyvédekből eu-s statisztikák szerint középen vagyunk, messze nem vezetők, csak van némi optikai csalódás, ugyanis rendkívül Bp-re koncentrált ez a mennyiség, így ott speciel valóban rohadt sokan vannak. Bp ilyen szempontból is egy vízfej.
Hogy könnyű-e? A seggelés találó szó, a jog elvégzéséhez nem az agyadra, hanem türelemre lesz főleg szükséged (ettől még vélhetően nehezebb a szövegelős humán szakmák döntő többségénél).
3. válaszlehetőség (lenne) az igaz:
Tényleg túlképzés van - nehéz
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!