Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Miért nem csak az mehet...

Miért nem csak az mehet államira, aki valóban rászorul?

Figyelt kérdés

Én személy szerint kicsit igazságtalannak tartom. Sokan különórák, egyéb szintén költséges lehetőségek segítségével érik el az állami ponthatárt, és ezzel azt még jól feltornázzák.

Miért nem kötik anyagi háttérhez a jelentkezést?

(A normálisabb szakokra gondolok,ahol magasabb is a ponthatár alapból.)



2021. febr. 1. 12:53
 1/7 anonim ***** válasza:
89%

Milyen alapon zárnád ki egy dolgozó (mondjuk gyári munkás) ember gyerekét egy papíron veszteséges vállalkozó gyerekével szemben? Nem szabad anyagi helyzethez kötni a tanulás lehetőségét.

A 21. században rengeteg ingyenesen elérhető tananyag van. Egy kis szorgalommal be lehet kerülni államira saját erőből is. Az nem indok, hogy téged azért nem vettek fel mert a másik különórára járt.

2021. febr. 1. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
91%
Azért mert az egyetem nem szociális intézmény. Aki jobb pontszámot ér el az való az egyetemre. Eleve hátrányos helyzet miért ér pontot? Az alapítványi egyetemeknel már csak a felső 20% kap majd ösztöndíjat. Ha eléred a szintet bekerulsz, ha tudod tartani akkor megtartod az ösztöndíjat.
2021. febr. 1. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
1%

Egy jól működő társadalomban valószínűleg úgy működne, ahogy a kérdező elképzeli. A jelenlegi rendszerben, ahol azt propagálják, hogy mennyi kitörési lehetőséget biztosít az állam a szegényebbeknek, akár még elvárható is lenne, hogy ez alapján az államilag finanszírozott férőhelyeket főként a szegényebb rétegből érkezőkkel töltsék fel.

Abban is igazad van, hogy aki tehetősebb, annak több lehetősége is van a felkészülésre, viszont legyen vígasz, hogy akinek fogták a kezét 0-24-ben, az rendszerint az első 2-3 félév során kihullik az egyetemről, mert ott már nem tud annyit teljesíteni, míg aki önerőből tanult a középiskolában, az rutint szerzett a bentmaradáshoz is.


Sajnos ez egy ilyen dolog. Tanulj, hogy legyen elég pontot, és akkor nagy baj nem érhet! A lehetőség mindenkinek adott, még ha kisebb mértékben is.

2021. febr. 1. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
21%

Talán kisebbségben leszek ezzel a véleményemmel, de szerintem kicsit többen is meg tudnák engedni maguknak a - legalább alkalmankénti - magántanárt, mint amennyi családban ez valóban fontos kérdés. Azon túl szerencsére nem egy belvárosi lakás ára az egyetemi tandíj, az értelmesebb, központilag meghatározott magas ponthatárral bíró képzésekre (pl. jogász, közgazdász) pedig általában még akkor is jó ötlet lehet jelentkezni, ha csak költségtérítéses formában sikerül felvételt nyerni, mert várhatóan jó karrierhez segíthet hozzá. Amúgy egyrészt talán úgy tűnik, de ez nem drága (sokaknak diákhitel nélkül is sikerül kifizetni), másrészt a Diákhitel2-n már egy ideje 0%-os THM van (azaz minden piaci hitelhez képest brutálisan kedvező kondícióval bír), munka mellett simán törleszthető, nők részére van lehetőség gyerekvállalással felezni/lenullázni stb. Ez azért nem a UK meg az USA, ha tanulni szeretnél, itt nem kell az elithez tartozni, sok országhoz képest egyszerűen elérhető számodra bármelyik hazai egyetem bármelyik szakja.


Egyébként az egyetem presztízsét (és így a diplomád várható értékét) is erőteljesen rontaná az általad felvázolt megoldás. A kiválasztás a minden! Sok, magas ponthatárt elérő diáknak kell versenyeznie a helyekért, így lesz jó az egyetem. Minden kvóta (szociális vagy más alapú) rontja a képzés rangsorban elfoglalt helyét. Amit szeretnél, az viszont sajnos részben amúgy is megvalósul. A legtehetségesebb gimnáziumok legjobb képességű diákjai többségében sajnos már egy ideje nem jelentkeznek a magyar egyetemekre, ezért velük már eleve nem fogsz itthon versenyezni.

2021. febr. 1. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
81%

Szerintem is azt vegyék fel, aki többet tud. Miért kéne hátrányban lennie annak, aki többet tud? Akármi is a háttere.


Költségtérítésesről pedig van esély átkerülni államira, ha jól tanulsz.


Ezen felül az igazán jól fizető szakokon általában a ponthatár olyan alacsony, hogy szinte bárkit felvesznek aki teljesíti érettségin a minimumot, gondolok itt mérnöki és informatikai képzésekre.

2021. febr. 1. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Az biztos, hogy van mit javítani a mostani rendszeren. Sok rászoruló azért nem mehet egyetemre, mert hiába kerülne be államira, a többi költséget nem tudná fizetni. De az sem megoldás, hogy szociális helyzet alapján valaki eldönti, hogy ki szorul rá és ki nem. Én például egy olyan családból jövök, ami jómódúnak számít. Nem vagyunk gazdagok, de van házunk, autónk, minden, ami a normális élethez kell. Viszont egy olyan szakra járok, ahol félévente 300 ezret kellene fizetni, ami azért a szüleimnek sem menne. Van különbség aközött, hogy valakinek a milliós tandíj sem okozna gondot, meg aközött, hogy valaki aránylag jó szinten eléldegél, azért nincs három havonta ennyi pénze.
2021. febr. 2. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

"Sokan különórák, egyéb szintén költséges lehetőségek segítségével érik el az állami ponthatárt, és ezzel azt még jól feltornázzák."


Van más lehetőségük, ha fel akarnak készülni? Mert amit a középiskolákban "oktatás" címén előadnak, az egy vicc.


Ismerek olyat, aki magántanárhoz járt, de közben a s*gge kilógott a gatyából. Csak vinni akarta valamire.

2021. febr. 2. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!