Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mit csináljak hogy ne blokkolj...

Mit csináljak hogy ne blokkoljon le az agyam feleléskor?

Figyelt kérdés
2021. febr. 15. 11:16
 1/2 anonim ***** válasza:
36%
Tanuld meg az anyagot és nem blokkolsz le. Amit nagyon jól kell tudnod: elkezdeni. Ha eltudod kezdeni onnan már jönni fog. Ha ez okoz nehézséget akkor magold be az első két mondatot, hogy álmodból is felkelve tudd mondani. Így zombiként csak el kell mondanod az elejét, utána már a többi jönni fog magától.
2021. febr. 15. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Attól függ. A tananyag nem jut eszedbe, vagy az zavar hogy néznek és hallgatnak egyszerre többen? Magadnak el tudod mondani? Amúgy a lámpaláz elég gyakori, alig ismerek valakit aki ne feszülne be amikor felel. Arra annyit tudok mondani hogy mély levegő, és keress egy olyan szemelyt aki megnyugtat és rá nézz.

Ha csak szimplán nem jut eszedbe, akkor tényleg nem tudod elég jól. Ha mondjuk írsz egy vázlatot, beosztod a tananyagot 5-6 alcím szerint? Azokat megtanulod sorban, +ahogy az előttem levő mondta, legyen meg egy bevezetőd, valami általános, amit az adott témáról tudsz. Azt elmondod, aztán jöhetnek a vázlatpontok. Nem tudom mennyire vagy vizuális típus, de nekem mindig segít ha felidézem, hogy a füzetben mi hol volt.

2021. febr. 15. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!